Премини към съдържание

Mmc Galant Ht Super Saloon


didotoo

Препоръчано мнение

В София със сигурност ще се намери филтъра, само трябва да видиш номера на ск.кутия и ще струва 50-60 лв. макс.

 

Мда ще запиша номера и ще проверя мерси!

 

Измих пода и подкалниците,доста мръсотия имаше,след това отсраних ръждата от целия под и минах доста ръце подподова защита ,мината е и цялатата предница,пода отгоре и багажника,отне ми около месец,но едва ли ще се появи ръжда близките 20 години :icon_clap: скоро ще пусна снимки с процедурата :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 172
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги помагайте! Докато палим-гасим през 5 мин двигателя за разни проби акумулатора сдаде багажа...Подходящ ли е ИСКРА 62 ампера ? четох че са добри акумулатори за цената си. Максимум мога да отделя 150 лв. :icon_hmm: предполагам че ще пасне 62 ампера на двулитровия бензин

Редактирано от didoshefa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане. Въпросния акумулатор ми струваше 120лв от дистрибутора миналата година, така че не си струва да даваш повече от 130 за акумулатор, ако стария за нищо не става. Видяхте ли го дали не му е паднало нивото на електролита ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане. Въпросния акумулатор ми струваше 120лв от дистрибутора миналата година, така че не си струва да даваш повече от 130 за акумулатор, ако стария за нищо не става. Видяхте ли го дали не му е паднало нивото на електролита ?

 

Да стария е пълен гипс :yes3: запечатан е на всичкото отгоре. И аз така смятам да направя само се чудя още дали да е 62Ач(120лева) или 72Ач(148лева). Мисля да се спра на по-големия че музиката дърпа доста ток. :good: Предполагам си доволен от ИСКРА ...имат си и 2 години гаранция. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да видиш алтернатора колко ампера е.

Осветлението на таблото какво е такова жълто? Самите цифри ли са такива или е от лампите?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си по-големия,все пак си сложил сериозна музика.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да видиш алтернатора колко ампера е.

Осветлението на таблото какво е такова жълто? Самите цифри ли са такива или е от лампите?

 

Ами да ти кажа самите цифри са такива крушките са си нормални...мислех да ги сменям с диодни но се отказах.Освен че ще се изгуби оригинала а и трябва да изтрия на всички показатели жълтата плака...то всичко по цялото табло свети жълтеникаво :good: Ще погледна след малко алтернатора...но ако е 60 примерно по-добре да сложа 72 според мен за да не се товари от музиката както колегата спомена :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега до къде стигна с ремонта ?

Току що попаднах на обява за части, ако ти трябва нещо. :link - http://avtochasti.cars.bg/u51302

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега до къде стигна с ремонта ?

Току що попаднах на обява за части, ако ти трябва нещо. :link - http://avtochasti.cars.bg/u51302

Този Галант е от предишното поколение и няма почти нищо общо с този на колегата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бе, аз като ги гледам доста си приличат?

Ами защото са различни поколения.Галанта от линка е със задно задвижване, ръчна скоростна кутия и 4G63 двигател.А Галанта на didoshefa е със предно, автоматична кутия и G63B двигател.Дотук с техническата част. :) Ламарините се вижда че не стават, пък и не му трябват за щастие :) Няма две врати и преден прозорец, което значи че и интериора е в лошо състояние.Остават копчетата за управление на парното, от които колегата не се нуждае :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахах колегата е прав - нищо общо..отказал съм се да търся като моя в БГ,евентуално нещо ако пасне от стандартния галант-интериора е почти същия.Лятото живот и здраве ще ходя в Чехия и там ще видя дали има на части някое сапоро както му е модела в Европа...пък и тук с тая криза едни свещи нямам пари да купя...като паметник е в двора тая кола :mad:

Между другото имате ли представа какви свещи се дават по каталог? Казаха ми в магазина NGK bp6es ...взех ги ,в началото работеше добре,сега е кошмар...едната дори се разцепи в горната си част-това бялото не знам как се казва.Може и да съм попаднал на ментета не зная ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно цената е супер за оригинални свещи.

рама N: e15a-0606722

motor type: G63B

model: e-e15a trhg

 

това е каквото пише по табелите.Правена е за Япония,аз гледах в Mitsubishi ASA (Japan) програмата,но не открих информация за свещите.Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са двата номера, единия са доставяни от Denso, a другите от NGK - MS851028 и MS851188. В Понеделник ще ти дам точна цена.

 

Отлично...поне да отпиша свещите от списъка с вероятните проблеми :) Взех и нова дистрибуторна капачка,но ми се струва че има микропукнатини..или отливката е такава...нещо не ми вдъхва доверие.Трябва да погледна каква марка е за около 15 лева я взех...Ако можеш ми кажи цена и за нея.То и кабелите исках да сменя защото са оригиналните от както е излязла от завода...работят за сега..предполагам че около 80 лева трябва да приготвя за тях,но за сега само свещи и евентуално дистрибуторната ще сменя.Мерси пак!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:41668311 сега пали ама докато е студена бая прекъсва...то и частите улягат...и настройки трябва на карба... Редактирано от didoshefa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оргиналните OEM Mitsubishi струват 7-8лв с ДДС за 1бр. Дай номер на рамата и ще ти кажа какво точно излиза като номер.

Колега както виждаш аз карам Галант Е15 и от 5г сьм сьс свещи на Бош с четирите крачета отдолу,колата много по бьрзо пали с тях сутрин-така че и да не са оригинални мисля че не е проблем,даже ще работи по добре.Иначе двигателите на тоя модел са много издьржливи и безпроблемни,ако сте направили хубаво ремонта......ще забравиш години напред за него :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега както виждаш аз карам Галант Е15 и от 5г сьм сьс свещи на Бош с четирите крачета отдолу,колата много по бьрзо пали с тях сутрин-така че и да не са оригинални мисля че не е проблем,даже ще работи по добре.Иначе двигателите на тоя модел са много издьржливи и безпроблемни,ако сте направили хубаво ремонта......ще забравиш години напред за него :icon_thumbup:

 

Страхотен е галанта,занимавал си се с него :) Аз бях в Рудозем преди месец,ако знаех за твоя галант щях да мина да го видя :) За ремонта ще видим...трябва да мине поне 2000 километра за да съм спокоен.За свешите мисля да изчакам Мирослав да даде мнение по въпроса...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тези свещи не сме внасяли до момента, но може да доставим по поръчка, цената е 8лв с ДДС за 1бр.

Дистрибуторна капачка имаме на разпродажба 33лв с ДДС

Кабели к-т - 82лв с ДДС, ще проверя дали може да ги доставим и на каква цена.

 

Добре.За сега имам възможност да взема само свещите ,ако има проблеми по-нататък и останалите неща.Кога и от къде мога да ги купя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има дефектирал кабел (а щом казваш че са оригиналните, трябва да са заминали), то ще прецакаш и новите свещи. Мен са ме учили като сменяш свещи да сменяш и кабел, когато не знаеш кога/дали е сменян. Иначе количката е станала муцка, една нова качествена боя и ще е прекрасна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как от дефектен кабел да се прецака свеща, не плаши колегата. Като събере парички момчето ще си вземе и кабели, цената на оригиналните която е дал Мирослав е доста добра :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,смених проблемните свещи с старите ми -едни ръждясали бош...и заработиха всички цилиндри,макар и с прекъсване...а с новите NGK дори не иска да запали...а когато успее работи на 3 цилиндъра и след това изкючва още е един цилиндър и гасне :) Мирослав,ако можеш кажи кога да очаквам новите свещи и от къда да си ги взема.Мерси! А за боята наистина ще стане друга кола :) Само че ще търся начин някой познат да я боядиса,защото нямам 1000 лева....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорите глупости.От недобре работещи кабели следва лоша работа на свещите,от там неправилна работа на бобината и накрая се получава,че цялата запалителна верига не работи,колата прекъсва и всички елементи по нея се товарят излишно и колкото и да са нови,пак ще се развалят.Като купуваш свещите,гледай да научиш с какво топлинно число са за твоя двигател.Провери в чужди сайтове,може да има реставрирана кола като твоята и да е написано какви части са ползвали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...