Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Осветление под колата


Препоръчано мнение

Мислили ли сте да си поставите осветление на пода под колата. Ако някой си е правил нека да сподели впечатления. Аз лично преди 4 5 години бях много зарибен и дори си бях купил неонови лампи. Сложих първо под предната броня и за една седмица я строших. Втората и тя издържа толкова и до там бях с опитите. Вие колеги мислили ли сте нещо подобно и дали технологията не е напреднала в това отношение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мислил съм за такива дивутии, но вече изобщо не ме влече. Технологията е напреднала до толкова до колкото вече има гумирани и малко по-здрави неони и светлини, иначе нищо не се е променило чак толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има гумирани маркучи с диоди в тях, което мисля че е по стабилно като вариант ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз като чета така се замислих дали няма да е функционално осветление в краката на пътниците- при педалите и т.н. Като на новите коли. Който си няма де. :)

Такъв тип приглушено и като се отварят вратите, не да свети през цялото време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова осветление аз съм виждал на Мазда 626 '83 година, така че отдавна е таз лампичка там, само дето не я слагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 неонови лампи. Като по чудо са оцеляли вече 6 месеца. 2 еднометрови и 2 петдесет сантиметрови...ефекта е поразяващ (за тези, на които им харесва това, някои го имат за коледна елха, други за цигания и т. н.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 неонови лампи. Като по чудо са оцеляли вече 6 месеца. 2 еднометрови и 2 петдесет сантиметрови...ефекта е поразяващ (за тези, на които им харесва това, някои го имат за коледна елха, други за цигания и т. н.)

 

Покажи ни снимки ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покажи ни снимки ;)

 

 

Току що се прибирам и сега чета, ще снимам и ще ви покажа. На мене специално много ми харесва. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емка, почерпката остава от мене! Наведох се да снимам лампите както бях обещал и нещеш ли какво да видя, предната и задната лампа разхлабени и то яко. Свалих ги и тези дни ще ги оправям за съжаление снимах само страничните (снимките не са за изложба, но мисля че може да се добиe малка представа). Утре ще ви сложа и снимки в тъмното ще ги запаля (днес не се случи това по простата причина, че тези дни много работа ми се насъбра, но нали все пак обещах). Освен това до два три дни ще оправя и другите две, и ще снимам всичко.

 

 

 

Ето ви снимки на двете еднометрови:

post-5800-1239575063.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уффф нещо не се оправям. Дава ми че съм използвал всичкото пространство и не мога да слагам снимки вече. Някой да ми помогне моля. Имам още две за показване :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз много бих искал да видя как свети при колегата ivo353 Относно дали е лош вкус ще се въздържа от коментар.

 

Иначе идеята за коледната украса :icon_thumbup: май ми харесва, но ще иска траф за 220V и може би ще има стабилна консумация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз като чета така се замислих дали няма да е функционално осветление в краката на пътниците- при педалите и т.н. Като на новите коли. Който си няма де. :)

Такъв тип приглушено и като се отварят вратите, не да свети през цялото време.

 

 

аз лично си сложих в мойте крака и в краката до мен,и на конзолата под CD-то.на мен лично страшно много ми харесва и не ми пречи вечер като карам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уффф нещо не се оправям. Дава ми че съм използвал всичкото пространство и не мога да слагам снимки вече. Някой да ми помогне моля. Имам още две за показване :(

 

Качвай снимките в snimka.bg и давай линкове тук :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително бих си сложил такова осветление. Дори сега като чета си представям как свалям лапмата от кухната ни. Дълга е към 40см и тялото ще ми пасне идеално да си я забода на предния прозорец в средата, и да привличам винарките лятото. Друго, което ми идва на ум сега е, че мога да си купя една от онези сини лампи, които привличат мухите и цвърчат като резултат от волтова дъга. Дори нея ще я поставя на покрива. Смятам, че у нашто село ще съм №1 !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че живееш в село това всички го знаем. Пък у вашето село, че имало и ток и лампи това не го знаехме. Ако нямаш какво да кажеш по темата се въздържай от подобен род мнение!!! Подобни постове ще се трият!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че живееш в село това всички го знаем. Пък у вашето село, че имало и ток и лампи това не го знаехме. Ако нямаш какво да кажеш по темата се въздържай от подобен род мнение!!! Подобни постове ще се трият!

 

 

:icon_clap:

 

 

Сега по темата... Емка, занимавам се тука с едни неща, като ги завърша, ще ви покажа снимки на летящото ми килимче :) (Колт-а). Ето, че пак забравих да снимам как светят...отивам ей сега!

 

 

Готово:

 

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=364571

 

 

Снимките с светещия неон, са под всякаква критика, но всички снимки излязоха така, пък телефона ми уж хубаво снима :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той уж хубаво снима но ИСО-то му /на всички/ е под всякаква критика. Аз лично така не добивам представа за светенето. Започвам да се замислям дали да не пробвам едни SMD ленти които имат диодчета на около два см и като ги гледах през стъклото на магазина имаха гумирано покритие, което ме навежда на мисъла, че може да са водоустойчиви.

 

Чувал съм за някакви такива ленти, които можело да се режат през 5см. Евентуално това е хубав вариант, защото ще може да се обходи цялостно по праговете и броните. А има и избор от цветове. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той уж хубаво снима но ИСО-то му /на всички/ е под всякаква критика. Аз лично така не добивам представа за светенето. Започвам да се замислям дали да не пробвам едни SMD ленти които имат диодчета на около два см и като ги гледах през стъклото на магазина имаха гумирано покритие, което ме навежда на мисъла, че може да са водоустойчиви.

 

Чувал съм за някакви такива ленти, които можело да се режат през 5см. Евентуално това е хубав вариант, защото ще може да се обходи цялостно по праговете и броните. А има и избор от цветове. :mitsu-smiley:

 

 

Лентите дет се режат, не ти трябват. Пробвал съм ги, на патрулките лампите новите са с тях. Слагал съм отдолу, даже с яхтен лак ги мазах, да не пропускат вода и все си намират от къде да влезе, а мъничко вода им трябва, и им гният крачетата на светодиодите. Снимките са гадни но на живо свети много хубаво. Стискам палци, ако може да намериш някой с пури, да видиш на живо ще те изкефи max. Специално за мене няма по-добро от това, поне като сравнявам с другите осветителни тела, дето съм слагал. Може да пробваш и тези дето ти казва Емо за тях, щом са гумирани може да са надеждни. Само да включа и това, всяко едно ръбче и цепнатинка на лампите ми, съм ги минал допълнително с безцветен силикон. Ако сложиш осветление и ти, ще видиш, че най-големия враг на осветлението под колата е влагата. Пък да не говорим, че сега сезона е ужас!!!

 

П.С. И при пурите има богата гама от цветове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...