Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Календар 2010


k1k1_

Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, моля внимателно прочетете поста ми.

 

Ники е предал на Дани да прави календарите.

При подготовката се е оказало, че 3 от снимките не стават изобщо.

Това са Януари, Юни и Август.

 

Вече четвърта година обяснявам, че за да имаме снимки на календара са необходими професионален фотограф и АПАРАТ!

Иначе PDI при отпечатване на офсет под 300 се отрязва на плаката при печата. Това е все едно да гледате ренде с лупа.

Така излизат снимките.

За това се плащат луди пари на професионални фотографи, които снимат над 300 кадъра в минута, като след това самите снимки се обработват на програми отново от профита.

Това не става с апаратчета от Техномаркет за по 300-400 лева и с по 8-10 мегапиксела. Дори самата снимка да е 3.00 МВ.

Хората са дали 15 лева за календар и ще е срамно да получат размазани снимки, толкова дразнещи, че всеки ще се съмнява дали календара струва и 5 лева.

За това съм дал на Дани над 500 професионални снимки на Мицубиши.

Отпечатате календара с тях и да се приключва.

Така няма да има сърди, защото няма да има тяхната кола в календара.

Извинявам се предварително за това, че определям настоятелно, но също така мисля, че в този клуб хората разбират, че трябва да се вземе крайно управленско решение!

Това е окончателно. И точка по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 734
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

И аз пратих на Дани. Надявам се сега да са ОК , че предния път с тези сайтове дето намалят размера на снимките май стана много тъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на следващата национална среща ще се появя с професионален фотоапарат и макар да не съм фотограф ще поснимам желаещите за да няма подобна драма и догодина. При всички случаи резултата ще бъде пъти по-добър от сегашната ситуация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Меги, сложете готови снимки, за да не се излагаме! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то да се излагаме, да се излагаме - колко повече да се изложим от сега? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Меги, сложете готови снимки, за да не се излагаме! :)

Big Boss, разберете се с Дани и останалите, аз само изпълнявам каквото кажете:) Вече и не остана време... 95% от печатниците затварят от 24-ти до догодина:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо каза пускаме календара!

Действаме.

Днес ще видим мострата и ако всичко е наред в нея пускаме календарите да се печатат.

Мислете среща за раздаване на календарите. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Нямах възможност тези дни да влизам във форума и да проследя развитието на темата. Разбирам от казаното ,че за 15 лв ще получим стандартен календар с лъскави снимки ,а не говорения до момента клубен дизайнерски (макар и с не дотам лъскави). Не искам да кажа нищо лошо , но такъв календар можеше да си вземе човек от всяка сергия - аз съм разочарован (дори и да не се харесва на някой) и за догодина сериозно ще се замисля дали да си поръчам календар.

 

П.П. Надявам се поне да си получим календарите до нова година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Нямах възможност тези дни да влизам във форума и да проследя развитието на темата. Разбирам от казаното ,че за 15 лв ще получим стандартен календар с лъскави снимки ,а не говорения до момента клубен дизайнерски (макар и с не дотам лъскави). Не искам да кажа нищо лошо , но такъв календар можеше да си вземе човек от всяка сергия - аз съм разочарован (дори и да не се харесва на някой) и за догодина сериозно ще се замисля дали да си поръчам календар.

 

П.П. Надявам се поне да си получим календарите до нова година.

 

Моето мнение съвпада изцяло с твоето, лично аз се колебаех дали да се откажа от календара и да даря парите за 2 бройки за децата. Не виждам с какво този календар, ще е по-различен от календара на БС примерно... Може би с това, че е платен и то доста скъпо платен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Календара ще бъде с клубните коли.

Подменени са доколкото знам 2 снимки, защото качеството им е много лошо.

Колеги, това е максимума, който може да се направи тази година.

Всякакви коментари, които не помагат в темата са напълно излишни.

Взимайте професионалните апарати и отивайте да снимате колите си в снега, защото догодина пак ще се получи същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак гледам са вкарали филма за многото мегапиксели и че трябвало да се наеме фотограф. Както бях направил една аналогия мониторите са с резолюция 72-96dpi и въпреки това се вижда добре. Нищо не е пречело снимките да се интерполират и филтрират достатъчно качествено и пак щеше да стане хубав календар (не билборд);

Този стария вариант нали и без това е вече изработен може да се пусне като настолен, даже цената няма да е такава. Даже сигурно ще може да се пусне бонус за членовете на клуба и тези, чиито коли са на снимките и всички ще са доволни.

 

Календара ще бъде с клубните коли.

Това не го бях прочел, но идеята за настолния е добра.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

vladimirov, филма е вкаран от хора с които това си изкарват хляба.

Ето догодина ще имаш възможността да се докажеш с отпечатване на календара с 72-96dpi.

Съгласен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че ще се печата със 72dpi. Казвам че с такава резолюция си виждаш монитора идеално от 20-30см, и календара едва ли ще го гледаш от по-близко. Може да се отпечата с резолюция на машината 300dpi, като се увеличи резолюцията на снимката изкуствено. Тя пак ще си е със същата ниска резолюция, но качеството на печата ще е по-добро.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

vladimirov, опитваме се да обясним вече 5 години, че компютъра няма нищо общо с офсетова машина.

И ако на компютъра ти 72 dpi се виждат добре, на хартия са крайно недостатъчни.

Не знам вече как да обясня.

Ако може някой, който разбира да го каже по-подробно ще бъде добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се коментира повече. Приключете с излишните коментари, защото те не помагат с нищо и ще доведат до заключване на темата. Тук стана говорилня. Всеки който има притенции, догодина може да се изтъкне като желаещ да се нагърби с организирането, отпечатването и разпространението на календарите. Много говорят, малко действат! Видяхте какви са изискванията и косурите, вземете си бележка и догодина просто направете нужните снимки за да няма не доволни. Призовавам всички да успокоят страстите вече и да не психираме и хората който работят над въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето това е варианта, който вече е даден за печат и спирала.

Бъдете сигурни, че е направено много повече от това което си мислите, че правим, за да имаме възможно най-хубавия календар на клуба ни, въпреки много лошото качество на някои от любителските снимки.

Въпреки отсичането на Светльо да слагаме снимки от нета (за да ни улесни и да успеем да направим календара в срок) аз се заинатих и не го послушах и със страшно много усилия на 2-ма души големи фенове на марката, които според мен заслужават вашите благодарности направиха всичко възможно въпреки торбичките под очите си, за да ИМА КАЛЕНДАРИ С КЛУБНИ КОЛИ!

 

Сега ви предлагам със заслужена човещина да благодарим на Стилян и Меги за това което направиха и ако се съберем някъде между Коледа и Нова година, за да раздадем календарите! :)

Въпреки целогодишната сага и драма календари ще има. Цена от 15 лв на календар е нищо, ако трябваше да заплатим истинската цена за това нещо което ще получим след няколко дена и не защото е скъп печата, а защото е скъпа обработката на снимките правени с любителски фотоапарати.

В никакъв случай не казвам, че всеки трябва да се сдобие с фотоапарат за 10 бона, за да си снима колата. Просто наистина усилията бяха големи, защото ако ви покажа първоначалните мостри разпечатани на формат А3, няма да различите кола ли е, камион ли е, а за емблеми да не говорим.

 

calendar_small.pdf

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Дани, поздравления! И Благодарности на колегите, които са се изтерзали да го направят (Меги не я познавам, а Стилян ще бъде почерпан при първа възможност)

 

Относно раздаването на календарите - моля моят да ми го донесе някой в Стара Загора на 31-ви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво :) най-после! Само дето няма поставени по-големите празници през месеците :( щеше да е хубаво да се подсещаме по лесно, че аз лично съм много зле с помненето на дати. Въпреки всичко благодарности на "виновниците" за това, календарите да станат реалност :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и благодарности, за положеният труд, време и нерви - на всички, които се занимаваха с календара! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Едно голямо БРАВО на всички допринесли за календара! :clapping2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм писал в темата, но резултата е страхотен :icon_thumbup: :icon_clap: :first: ! Нямам търпение да си го окача това бижу на стената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Окончателен списък на превелите пари.

 

 

Списък Календар 2010

 

 

по банков път: - 41 бр.

Милко Добрев - milko dobrev - 31.00 лв - 2 бр.

Светлана Константинова Кръстева - Светла - 61,20лв. - 4бр.

Петър Илиев Пачев - Peter P - 30,60лв. - 2бр.

Ивайло Илиев - ivaylo_iliev - 61,20лв - 4бр.

Александър Колев Стоянов - alex2511 - 32лв - 2бр.

Валентина Георгиева - Emil Dimitrov - 15,30 - 1бр.

Лъчезар Любомиров Божинов - lacky_boy - 15,30 - 1бр.

Ваньо Метев Метев - Vanjo - 45,90лв - 3бр.

Добрин Стоянов Коцев - dobri1200 - 15,30лв. - 1бр.

Атанас Наумов - dragnipur - 31лв. - 2бр.

Тихомир Лазаров Минтов - tmintov - 15,30лв. - 1бр.

Гергана Бъчева - Ивайло Нинов - 30,60лв - 2бр.

Недялко Абаджиев - desned - 16,00лв - 1бр.

Петър Атанасчев - Петър Атанасчев -15,30лв. - 1бр.

Светла Лазарова - 16.00 - 1бр.

Росен Бъчваров - SLX - 30,60 - 2бр.

Величка Kалинова - midori - 15,30 - 1бр.

Ганчо Тодоров - GT PoWeR - 15,30 - 1бр.

Валентин Шопов - valboss - 31,00 - 2бр.

Веселин Николаев Трайков - veskobsl - 30,60 - 2бр.

Иван Цанев -TAZ - 31лв. - 2 броя

Радослав Георгиев - Геогиев - 15,30лв. - 1 брой

Петър Петров - somalietsa - 15,50лв. - 1 брой

Станислав Козловски - Mitsubishi - 16лв. - 1бр.

 

на ръка: - 15 бр.

DANI MG - 15,30лв. - 1 бр.

кr0tal - 15,50лв. - 1 бр.

jolly_roger - 31лв. - 2 бр.

mario64 - 16лв. - 1 бр.

Brigadiro - 31лв. - 2 бр.

rosko - 15,30лв - 1 бр.

DJ Tymbi - 30,60лв. - 2 бр.

todormitew - 32лв. - 2 бр.

Bobana75 - 15,30лв. - 1 бр.

Николай Иванов - 30лв. - 2бр.

 

Очаквани пари: - 6 бр

Васил Сивков - 3 бр.

Стилян Горанов - Estilian - 1 бр.

Stefanaki - 1бр.

S. Iliev - 1бр

 

Платени на Big Boss: - 7бр

Big Boss - 3бр

R.ART - 1бр

PYMEH - 1бр

GeorgieV - 2бр

 

Колеги, моля ако някой не се вижда в списъка, а е превел пари да се свърже с мен, за да няма недоразумения.

И нека всеки, който не си вижда ника срещу името в списъка да го напише, за да ми е по-лесно при раздаването на календарите.

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...