Премини към съдържание

Халогенни крушки Осрам Silverstar и Cool Blue


ipj

Препоръчано мнение

Здравейте на всички. От известно време си мисля да сменя крушките на късите светлини, но съм върл противник на ксеноните и мисля алтернативи. Та затова се спрях на Осрам, но се чудя дали въобще си заслужават 30 лв (за двете), и кой от двата вида да си взема :icon_blush: . Ако някой е пробвал да сподели, че голяма... чуденка пада :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Пробвай Osram Nightbreaker, скоро сложих такива и мисля, че са по-добри от горните :)

 

По 13 лв май бяха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, от известно време си мисля да сменя крушките на късите светлини ,но съм върл противник на ксеноните и мисля алтернативи. Та затова се спрях на Осрам,но се чудя дали въобще си заслужават 30 лв(за двете) , и кой от двата вида да си взема :icon_blush: . Ако някой е пробвал да сподели ,че голяма ....чуденка пада :icon_thumbup:

А, що бе шефе?

Те всички минават на ксенон, ти - "върл противник", я вземи се стегни... :D

Аз също мислех така, докато Биши и Стилиан не ми сложиха (представяш ли си, по моята кола да бърника друг... :hysterical: :lol:) ксенон, от най-обикновения, дето бил само 35 В, и 4300К. И повече други фарове не признавам... Естествено после си играх половин ден докато ги настроя, но затова пък станаха перфектни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се интересувах и според чужди сайтове, а и някои наши форуми, най-предпочитаната крушка беше Philips Blue Vision.

 

Ето една много интересна тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=32594

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния Филипс съм го виждал да се продава, по-добре един по-евтин ксенон, от колкото два комплекта такива крушки (4бр) за същите пари;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ксенона... съм го решил, а иначе наистина си взех Найт Брейкър, сега ще видим ефекта :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ксенона... съм го решил, а иначе наистина си взех Найт Брейкър, сега ще видим ефекта :icon_dance:

 

 

Аз доста време покарах със СилвърСтар (+50%) и бях много доволен и съм пробвал на единия фар да е обикновена, а на другия Силвъра, и има видима разлика с просто око, но вечер. Но наскоро ми изгоря едната и си взех и аз НайтБрейкър (+90%) и много ме радват за момента. Аз ги купих от ОМВ на около 20 лв/бр...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се интересувах и според чужди сайтове, а и някои наши форуми, най-предпочитаната крушка беше Philips Blue Vision.

 

Ето една много интересна тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=32594

 

Аз сложих такива и съм много доволен как светят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с найтбрейкър и съм доволен да ти кажа. След като ги сложих, веднага се усети ефекта им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Philips Blue Vision за дълги (другите са ксенон), вече едва правя разлика м/у Philips-а и обикновена крушка, много привикнах на ксенона и всички други ми жълтеят. Като ги сменях оставих на единия фар старата, а на другия сложиh Philps-a, имаше осезаема разлика...

Общо взето съм доволен от тях, ако не бях сложил ксенона, щях да сменя всички с Philips.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако кажа с какви крушки съм ще ме убиете с камъни сигурно (не са от тия сините де).

За тая цена на Филипса бих прежалил още толкова (лятото като се стопли ще е проблем охлаждането) и бих сложил някакъв ксенон. Върти ми се из главата че с крушки Lo-Hi (H4, от тия, които уж се премества крушката за дългите), с една идея по-добри, няма да свети из небесата, ама много пари. Тези Филипс са 60 лв. за крушки, които живота им е много по-кратък от на обикновените, не ми се нравят изобщо. Осрам трудно може да се мери с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако кажа с какви крушки съм ще ме убиете с камъни сигурно (не са от тия сините де).

За тая цена на Филипса бих прежалил още толкова (лятото като се стопли ще е проблем охлаждането) и бих сложил някакъв ксенон. Върти ми се из главата че с крушки Lo-Hi (H4, от тия, които уж се премества крушката за дългите), с една идея по-добри, няма да свети из небесата, ама много пари. Тези Филипс са 60 лв. за крушки, които живота им е много по-кратък от на обикновените, не ми се нравят изобщо. Осрам трудно може да се мери с тях.

 

Тук идва дилемата дали да си вземеш евтин ксенон или хубави крушки, и аз избрах Филипс. Колко часа е живота им? Моите са на около 600-700 часа и светят още, и не са 60 лв., а 47 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос, че този Филипс не си заслужава 30 лв. за крушката, както и да го погледнеш.

Става въпрос за Philips H4 X-Treme Power + 80% крушката 54 лв. най-евтино, по магазините е някъде 65 лв. Другите са някакви залъгации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос, че този Филипс не си заслужава 30 лв. за крушката, както и да го погледнеш.

Става въпрос за Philips H4 X-Treme Power + 80% крушката 54 лв. най-евтино, по магазините е някъде 65 лв. Другите са някакви залъгации.

 

Ставаше въпрос за Philips Blue Vision, иначе тия наистина са скъпи и казват че имат малко живот. Но темата беше за крушки, колегата казва че не иска ксенон. Заставал съм за сравнение до кола с оригинален ксенон и Blue Vision. Светят по същият начин, с разликата че ксенона свети малко по-силно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за Philips Blue Vision, иначе тия наистина са скъпи и казват че имат малко живот. Но темата беше за крушки, колегата казва че не иска ксенон. Заставал съм за сравнение до кола с оригинален ксенон и Blue Vision. Светят по същият начин, с разликата че ксенона свети малко по-силно.

Да, в това се изразява проблема със сините крушки. Мислиш си, че свети...

 

Колкото дължината на вълната е по-малка, толкова по-лесно се разсейва светлината и крайния резултат е, че наистина се осветява малко по-голяма площ, но с по-малък интензитет. При ксенона е решен проблема благодарение на много по-големия светлинен поток.

За това не си взех синкави крушки. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да си кажа мнението вече. Изпробвах ги и има страхотен ефект (Найт Брейкър), наистина светят. Сега мисля и дългите (Н1) също да са такива и наистина е ден:) По повод осветлението и видовете осветители мога да говоря много, просто с това съм се занимавал професионално 8 години и именно затова харесвам халогените. Но в крайна сметка всичко е личен избор. Аз съм доволен и мисля вече да оборудвам и другата си кола с Найт Брейкър... това е :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде се сдоби с тези крушки, дай координати, че да не обикалям напразно. Ще съм ти много благодарен. Аз от миналата година все ще си взимам и все нещо излиза! А относно ксенона съм на мнение, че заводският е най-добре :)

 

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде се сдоби с тези крушки, дай координати, че да не обикалям напразно. Ще съм ти много благодарен. Аз от миналата година все ще си взимам и все нещо излиза! А относно ксенона съм на мнение, че заводският е най-добре :)

 

Поздрави :)

 

 

 

Осрам имат увеличение на цените с 24% от началото на годината - това ми каза вносител и ме насочи към OMV, и се оказа прав... Там се намират още на старите цени. Онзи ден купих от OMV - провери мисля, че ще намериш там :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит с Night Breaker. Купих си ги лятото, от интернет, български Е магазин. Не се сещам, около 14 лв. бройката. Сложих ги, светеха много добре, бях доволен. Преди няма месец изгоря късата светлина на единия фар :( То си пише 50% по-малко живот, но ако това е 6 месеца... Викам си, може да е била дефектна нещо. И докато се чудих от къде да си поръчам, вчера изгоря и на другия фар късата светлина. Еми няма да си вземам пак такива, една проста сметка - 80 лв. за крушки на година не си струва. Така че имайте го в предвид и това. Лично аз се ориентирам към ксенон, колкото и да не ми се искаше, това е решението!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит с Night Breaker. Купих си ги лятото, от интернет, български Е магазин. Не се сещам, около 14 лв. бройката. Сложих ги, светеха много добре, бях доволен. Преди няма месец изгоря късата светлина на единия фар :( То си пише 50% по малко живот но ако това е 6 месеца... Викам си, може да е била дефектна нещо. И докато се чудих от къде да си поръчам вчера изгоря и на другия фар късата светлина. Еми няма да си вземам пак такива, една проста сметка - 80 лв. за крушки на година не си струва. Така че имайте го в предвид и това. Лично аз се ориентирам към ксенон, колкото и да не ми се искаше това е решението!

Колеги, не си давайте парите за глупости а ми забийте си един ксенон и ще мирясате да обсъждате такива теми............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ксенона е решение. Само че ако е H4 биксенон, при неподходящи крушки или неправилен монтаж дългите заминават в небесата. Монтажа на подходящите крушки (ако се намерят такива) при продавача няма да даде оптимален резултат. Най-добре е собственоръчния монтаж, стига да е по възможностите ви. Но изисква да отделите и много повече време, може би половин нощ, след като са монтирани. Сега на въпроса към тези, които имат биксенон - разстоянието между късата и дългата светлина с колко се отличава от стандартната H4 крушка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит с Night Breaker. Купих си ги лятото, от интернет, български Е магазин. Не се сещам, около 14 лв. бройката. Сложих ги, светеха много добре, бях доволен. Преди няма месец изгоря късата светлина на единия фар :( То си пише 50% по-малко живот, но ако това е 6 месеца... Викам си, може да е била дефектна нещо. И докато се чудих от къде да си поръчам, вчера изгоря и на другия фар късата светлина. Еми няма да си вземам пак такива, една проста сметка - 80 лв. за крушки на година не си струва. Така че имайте го в предвид и това. Лично аз се ориентирам към ксенон, колкото и да не ми се искаше, това е решението!

 

 

В кутийка или в блистер бяха крушките ти?!? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кутийки, хартиени , за всяка крушка отделно. С надписи Osram - Night Breaker, изглеждаха оригинал. Или съм попаднал на менте?

Както и да е - ще се вслушам в съвета на DJ Tymbi (да се научи как се пише датчик че е колега ;) ) и се ориентирам към ксенона. Да не пускам нова тема, ако модераторите решат да я изкарат все пак - какво ще кажете за този комплект - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...alenotsupported . Струва ли си или да го вземам, пробвам и после да пиша?

P.S. Сега се сетих - ако някои иска може да се комбинираме и поръчаме заедно и да получим по-добра цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е - ще се вслушам в съвета на DJ Tymbu (да се научи как се пише датчик че е колега ;) )

??? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кутийки, хартиени , за всяка крушка отделно. С надписи Osram - Night Breaker, изглеждаха оригинал. Или съм попаднал на менте?

 

 

Ами първите ми Силвърстар бяха в такава кутийка и изгоряха и двете за около 2 месеца, и после си купих в блистер и до колкото разбрах, там е истината! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...