Премини към съдържание

Лагер за предна главина


totomoto

Препоръчано мнение

Каква марка и от къде?
NSK, NTN или KOYO - от магазин за Японски авточасти.... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в една тема, че на колега му строшили дисковете. Толкова ли е специфична смяната?

 

Ами явно не е за всеки работа. Колега ти си от Бургас, затова да не се чудиш какъв лагер и откъде - отиваш в "Интерауто", там и сервиз имат, и части на "Нипартс" продават и ще ти го сменят. Дори разполагат с апаратура, след смяна на лагера да не се налага после реглаж на предния мост. Ходенето там е със записване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Бургас съм колега, ако бях в София или Пловдив щях да съм спокоен. Тука е малко по-трудно да се довериш на някого на майсторлъка, без да обиждам никого.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Бургас съм колега, ако бях в София или Пловдив щях да съм спокоен. Тука е малко по-трудно да се довериш на някого на майсторлъка, без да обиждам никого.

Лагер как да е, ще се намери, аз имам лагери тук на склад, но проблема е в демонтажа и монтажа....... Особено ако ти е клеясало карето в главината.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер как да е, ще се намери, аз имам лагери тук на склад, но проблема е в демонтажа и монтажа.......Особено ако ти е клеасало карето в главината.......

 

 

На Галантите след '97г не е ли лагер и главина, едно цяло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Галантите след '97г не е ли лагер и главина, едно цяло?

Всички Галанти от '93 година насам са с лагер-главина, но ............ не е точно лагер-главина, тъй като не се сменя главината с все лагера, а се избива от нея. Проблема е когато карето е клеясало вътре в главината и не може да се извади от нея ..... тогава става дебела работата, случвало ми се е да свалям цялата полуоска с все шенкела и главината (на шенкела се държи лагера и главината) и на преса да избивам карето от главината, ако го млатиш с чука ще прецакаш карето......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер как да е, ще се намери, аз имам лагери тук на склад, но проблема е в демонтажа и монтажа....... Особено ако ти е клеясало карето в главината.......

Кажи цена, марка и от какво се разбива един лагер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи цена,марка и от какво се разбива един лагер?

Койо е лагера, за цени - на ЛС.............

Лагер се разбива по много причини..... и той като всяко нещо на този свят се амортизира в течение на времето, това довежда до умора на материала, разрушаване на цементацията на съчмите и черупките на лагера и започва лека-полека да се руши.... В един момент почва да вие и да се получава луфт........... Има вариант, в който лагера да е читав, но при силни натоварвания да се разруши........... това става обикновено при рязък удар пряко или косвено в него........... Ако скочиш в голяма дупка с по-висока скорост може да се получи подбиване на някоя съчма и тя лека-полека да дълбае язвички.............

Друг проблем е когато автомобила не се кара често (примерно 1-2 пъти в месеца за кратко), тогава се получава корозия върху детайлите и пак се разрушава.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих във Варна фирма официален вносител на KOYO,NSK,NTN поръчах си от тях на добри цени.

Ще споделиш ли коя е тази фирма и къде се намира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

totomoto, аз също съм от Бургас и ми направиха лагера перфектно в един сервиз на входа на гробищата от към бензиностанцията (като идваш от Сарафово, нали се сещаш). Едни сини врати, метални, търсиш Владо (един дребен пич с мустачки). Кажи му, че Радо с Галанта от София те праща.

 

При мен нещата се решиха в рамките на няколко часа... (зависи от броя клиенти).

 

Успех!

 

Ха, сега като си видях аватара и се сетих, че снимката там е правена ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

totomoto, аз също съм от Бургас и ми направиха лагера перфектно в един сервиз на входа на гробищата от към бензиностанцията (като идваш от Сарафово, нали се сещаш). Едни сини врати, метални, търсиш Владо (един дребен пич с мустачки). Кажи му, че Радо с Галанта от София те праща.

 

При мен нещата се решиха в рамките на няколко часа... (зависи от броя клиенти).

 

Успех!

 

Ха, сега като си видях аватара и се сетих, че снимката там е правена ;)

Всичко стана "както пише в дебелите книги". Смених лагера с KOYO и кормилните щанги. После минах стенд на предницата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ще пиша в темата, за да не отварям нова.

Въпроса ми за съвместимостта на лагерите/главините. Обадих се във фирмата и ми казаха, че имат за "Галант ЕА__ с 2.0, 2.5 и дизел". Моя галант е EA3A и не съм 100% сигурен, че попада в категорията. Гледам в CAPS-a за 2.0, 2.5 и дизела в зависимост от точната година на производство има няколко парт номера за тази част. При ЕА3А има само една (последната при другите модели). Има ли опасност главината да не пасне на моя Галант? В смисъл модела, който имат, да е за замяна при по-ранните модели и да не пасва при ЕА3А или всичките са взаимозаменяеми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша в темата, за да не отварям нова.

Въпроса ми за съвместимостта на лагерите/главините. Обадих се във фирмата и ми казаха, че имат за "Галант ЕА__ с 2.0, 2.5 и дизел". Моя галант е EA3A и не съм 100% сигурен, че попада в категорията. Гледам в CAPS-a за 2.0, 2.5 и дизела в зависимост от точната година на производство има няколко парт номера за тази част. При ЕА3А има само една (последната при другите модели). Има ли опасност главината да не пасне на моя Галант? В смисъл модела, който имат, да е за замяна при по-ранните модели и да не пасва при ЕА3А или всичките са взаимозаменяеми?

За всички Галанти ЕАхА са еднакви лагерите...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...