Премини към съдържание

Помощ за ходовата част


Препоръчано мнение

Здравейте пичове искам да ви помоля да ми помогнете малко. Значи проблема е че започна да ми тропа предницата на колата откъм дясната гума. Не съм голям спец но мисля че са шарнири и накрайници. Днеска бях в Автогарант и питах каква е цената казаха ми по 30 лева на брой и за шарнирите и за накрайниците дали е много и дали частите са хубави. Бях и на Симеон и там намерих накрайници за 20 лева дали има разлика. И още нещо каде могат да ми ги сменят, добри ли са хората от сервиза на мицубиши който се намира малко преди черешите в горубляне в зградата на СБА-то.Бихте ли ми помогнали !!! Много ви благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Проблема е разрешим лесно, като се разбереме кога да видя колата. За такива неща не е необходимо да посещаваш фирмени сервизи, защото повредата не е кой знае колко специфична. Частите в магазин "Автогарант" винаги са за предпочитане, защото са на добри фирми. Обикновенно на Federal Mogul, Nipparts, 777, Japanparts.

Обикновенно смяната на шарнир, или накрайник ти е 10 лв. При теб проблема е 99% такъв :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много BIG BOSS накрайника мога да го сменя и сам но шарнирите ме притесняват няма да мога ако не те притеснявам и можеш да помогнеш ще се радвам много:) . Преди около 4-5 месеца ми смениха десния къс накрайник дали пак да го сменям защото след като го смених ми казаха че е по-добре да сменя и двата едновремено. Та това ме притеснява :)

P.S.

(А за смяната на накрайниците има един готин сервиз срещу зеленчуковата борса в дружба там го сменят за 5 лева и хорат са големи фенове казвам го ако някой иска малко по евтина смяна :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сменят се двата амортисьора, ако единия е повреден. За късия накрайник това не важи - сменя се само този, който е разбит. Ако е шарнира още по-евтино ще излезе да ти го напълнят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че са амортисьорите. Ходих при двама майстори единия направо ме разби искаше ми само за работата 140 лв. а и ми каза сумати неща които трябва да сменя даже искаше да му дам пари и той да купи тези части, но реших да отида при друг майстор за всеки случай да видя той какво ще каже, казами че са само амортисьорите а като му показах списъка на другия майстор се хвана за главата :) а след като му обясних каде се намира майстора той се сети кой е и ме посаветва да не ходя повече там:)

Та искам да попитам горе долу колко ще ми излезат нови амортисьори или тия да ги дам да ми ги направят някаде кое е по добре според мен е по добре да купя нови но незнам :) кажи откаде мога да ги купя и горе долу каква им е цената.

Мерси много за помоща

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преди време имаше за модела CAO 95 лв Tokico на Ботев. Скоро никой не се е оплаквал от амортисьори.

 

виж темата

 

Ако нямат потърси в галерията магазини и сервизи :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще трябва да правя предните амортисьори до месец-два, дали пълненето е удачно - 70 лв двата?

 

Намерих kayaba от Германия за по 90 евро всеки може би ще излезе... ще видя и в магазина от другата тема....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е мястото на което пълнят амортисьори. Нaмира се в кв. Княжево на последната спирка на трамвай 5 и 11. Продължавате нагоре в посока Владая по бул. Цар. Борис III и на първата пряка след градинката с чешмата за минерална вода завивадте надолу по ул. Бойница, преминавате мостчето на Владайската река и веднага завивате на ляво. Четвъртата къща от дясно е Любо (майстора на амортисьорите). Телефона му е 0887080005. Това е информация от миналата година. Ходихме за последно до там с DJ Tymbi. Имайте в предвид, че много амортисьори на Мицубиши немогат да се пълнят и не подлежът на поправка. Майстора освен, че ги пълни поправя и стеблата. Ако на някой неможе да ги поправи, ще мислиме други варианти. Има амортисьори много качествени и на по-евтини цени от оригиналните японски, въпреки, че те са винаги за предпочитане ако искате да си карате колата хиляди безгрижни километри :icon_bye:

 

 

http://img335.imageshack.us/img335/332/untitled2wz.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл от пълнене няма и гаранция, че след това пак няма да изпуснат.А и каква е цената за тази услуга :icon_blush:

Когато сменях моите(предни) ги купих от D&N за 126 лв. броя, а за поставяне ми взеха по 10 лв. на амортисьор.Говоря за Закс и при това ми дадоха 2 години гаранция.Както казват майсторите амортисьорите са консуматив :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

D.M., на твоя Галант амортисьорите не се пълнят :icon_dance:

Принципно съм съгласен с тебе :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойте не се пълнят и ще трябва да си взема нови но така е по добре

по-сигурно е :)

Мерси за помоща

Ако някой намери случайно някаде по евтини да пише

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

намерих си амортисьори tokico 180 лева двата от "балканпартс"

за монтирането ми искат 30 лева това добре ли е :)

 

МЕРСИ МНОГО НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПОМОГНАХА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Извинявам се, че връщам темата отново, но това е за да не отварям нова!

Аз имам подобен проблем.

Когато купих моя колт нямаше никакви забележки по окачването.

Сега обаче имам доста сериозен проблем и не знам точно от къде е?

Сменил съм спирачните апарати, шарнирите ми са рециклирани, тампоните и лагерите на амортисьорите, рейката е рециклирана, и тампоните на стабилизиращата щанга също са нови, а накрайниците и биелетките са здрави.

При всички тези неща имам едно тропане в предницата, което със всяка смяна на нещо се засилва, а може и от изминалите километри да е.

Вече не остана нещо което да не съм сменил или ремонтирал по предницата с изключение на амортисьорите.

Тропането е изключително гадно и пронизващо.

Дали е възможно самите амортисьори да тропат?

Иначе не са изпуснали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коко, аз на стария колт преди 2 години му направих основна профилактика /разбирай разглобен на парчета, заварен на няколкото изгнили места, боди отдолу, боя отгоре и смяна на всички чаркове по предницата/ но не смених амортисьорите. Преди това тропаше яко /аз на дупки не намалям и за 6 год. бях я разбил тотално предницата/ след ремонта утихна значително но си остана едно гадно тропане - майстора каза че е от лагерите на амортисьорите. Пак така си я карам, не остава време да ги погледена. Другия месец може би - ще обадя дали е от там.

Тези дъртите колтове са си железни машинки нали ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коко, аз на стария колт преди 2 години му направих основна профилактика /разбирай разглобен на парчета, заварен на няколкото изгнили места, боди отдолу, боя отгоре и смяна на всички чаркове по предницата/ но не смених амортисьорите. Преди това тропаше яко /аз на дупки не намалям и за 6 год. бях я разбил тотално предницата/ след ремонта утихна значително но си остана едно гадно тропане - майстора каза че е от лагерите на амортисьорите. Пак така си я карам, не остава време да ги погледена. Другия месец може би - ще обадя дали е от там.

Тези дъртите колтове са си железни машинки нали ;)

Така си е.

И аз от стария си бях много доволен, ама нали светът върви напред.

Разбираш ли че всичко е сменено и проверено освен амортисьорите.

Ще взема и тях да ги сменя и ако продължава да тропа ще го засиля в някоя долчина и няма и да се занимавам с него!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурно ти е дошло до гуша от проблеми с колата, знам колко е неприятно, но виж дали са добре завити амортесьорите,

както и тампоните им в какво състояние са, моя левия отпред винаги си тропа, неможе да се стегне към тампона с гайката и това е.

Прегледай тампоните, щом всичко друго си сменил, няма какво да е ;-)

Успех и не се отчайвай ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тропането е като на шарнир, само че са здрави.

Последното нещо което остана за смяна са биалетките, въпреки че изглеждат здрави.

Като взема заплата ще сменя и тях и ще знам че съм със здрава предница поне, а то да си тропа колкото си иска.

Има и музика за да не се чува хлопченето :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тропането е като на шарнир, само че са здрави.

Последното нещо което остана за смяна са биалетките, въпреки че изглеждат здрави.

Като взема заплата ще сменя и тях и ще знам че съм със здрава предница поне, а то да си тропа колкото си иска.

Има и музика за да не се чува хлопченето :icon_rock:

При теб не сменяхме ли тампоните на Мкферсоните ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коко, преди време и аз имах едно досадно тропане отпред и се оказа биалетка, но преди да разбератова ходих на стенд за проверка на амортесьори. Така, че разпитай и ги провери цената на проверката беше около 5 лв. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При теб не сменяхме ли тампоните на Мкферсоните ??

Да.

Когато си тръгнах от вас нямаше проблеми и след 7-8 дена започна пак да трополи.

Тогава видях че тампоните на стъбилизиращата щанга са свършил и ти звънях да ги сменяме, ако си спомняш.

Смених ги в последствие и продължи да си тропа.

 

 

Указа се днес, че са се е разхлабила едната гайка на амортъсьора.

Стегнах я и сега няма да хлопне, няма да топне :rolleyes:

Дано не се разхлаби пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Указа се днес, че са се е разхлабила едната гайка на амортъсьора.

 

Мммммм.............това не ми харесва...............нали ги стягахме яко ?? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...