Премини към съдържание

Бензин - 2 лева!


Препоръчано мнение

До скоро беше 1,48 от седмица е над 1,60 , а сега кой знае колко е станала! :icon_censored:

DJ, а за дизеловите автомобили каква алтернатива да слагаме... :icon_crying:

6483[/snapback]

 

А някой знае ли как стои въпроса с биодизела ? От това което пише в нета излиза, че е много добра алтернатива. Има доста предимства пред класическото дизелово гориво и е на доста ниска цена. Никъде обаче не прочетох отзиви от хора, карали с биодизел. Притеснява ме качеството на произвеждания в България биодизел и щетите, които може да нанесе на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Това за биогоривата не го знаех, но май това е бъдещето. При тези цени на петрола направо свят ми се завива, а предстои и по-голямо поскъпване :mad:

повече за биогоривата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за биогоривата не го знаех, но май това е бъдещето. При тези цени на петрола направо свят ми се завива, а предстои и по-голямо поскъпване :mad:

повече за биогоривата

8321[/snapback]

:icon_thumbup: От одавна я търсех тази статия, писана е от един мой приятел от МЕИ ( те са група хора, занимаващи се с такива работи) после някой я е качил в интернета........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то голяма работа бил биодизела. Хората по света масово го ползват, а ние тука дремем. Фабриката в Костинброд бълва за западна Европа ,а за българския пазар нищо. Ама аз май забравям ,че ние сме "баровци" и не ни пречи цената на бензина. Гледам и на 2лв. пак зареждат хората и 2,50 да стане пак ще зареждат. Просто сме си такива -свикнали сме да ни тъпчат. Не ми се мисли в Германия ,ако така всеки ден дигат цените........сигурно швабите революция ще направят. Това тук не се търпи вече. :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то голяма работа бил биодизела. Хората по света масово го ползват, а ние тука дремем. Фабриката в Костинброд бълва за западна Европа ,а за българския пазар нищо.  Ама аз май забравям ,че ние сме "баровци" и не ни пречи цената на бензина. Гледам и на 2лв. пак зареждат хората и 2,50 да стане пак ще зареждат. Просто сме си такива -свикнали сме да ни тъпчат. Не ми се мисли в Германия ,ако така всеки ден дигат цените........сигурно швабите революция ще направят. Това тук не се търпи вече. :icon_box:

8323[/snapback]

 

Мисля си ,че двигателите с вътрешно горене са към своя край.Световната икономика се ориентира към електричество.

 

]Mitsubishi In-wheel Motor Electric Vehicle :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден бях в Гърция и заредих безоловен на 0.92 еуро.

Там защоне го вдигат?

8350[/snapback]

 

 

Малееееееее...............по-евтин е от тук :icon_doh: .Гаранция, че е и по-качествен.Другия път като ходя към Кулата ще се отбия да заредя в Гърция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат:

"От 0:00 часа на 9 септември Лукойл-България понижи крайните заводски цени на горивата, съобщиха от пресслужбата на компанията.

Цената на А-92 Н пада с 3,11%, на А-95 Н – с 2,76%, а на А-98 Н – с 3,03%. Понижение има и при дизела – с 0,24%. Увеличава се само цената на котелното гориво – с 1,76%, и на пропан-бутана – с 4,15%, предаде Investor.Bg. Промените в цените са във връзка с пазарната конюнктура, уточняват от Лукойл."

 

Чудно ми е на каква база дигат цената на газта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само ще вметна, че всичко е със спекулативна цел, защото България купува горива от Русия, а в Русия цените на горивата не са променяни близките две години, така че световен пазар увеличение на петрола... Всичко това е на Американските пазари цената там скочи, а в Русия цената на Лук ойл си е същата! :D

...но това е една друга тема, ние сме потърпевши... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то голяма работа бил биодизела. Хората по света масово го ползват, а ние тука дремем. Фабриката в Костинброд бълва за западна Европа ,а за българския пазар нищо.  Ама аз май забравям ,че ние сме "баровци" и не ни пречи цената на бензина. Гледам и на 2лв. пак зареждат хората и 2,50 да стане пак ще зареждат. Просто сме си такива -свикнали сме да ни тъпчат. Не ми се мисли в Германия ,ако така всеки ден дигат цените........сигурно швабите революция ще направят. Това тук не се търпи вече. :icon_box:

8323[/snapback]

 

 

Ето решението на швабите

"4 мъртви котки на 100 км."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Кретени :icon_censored:

да убиват беззащитните животни за гориво :icon_censored:

немски изроди :mad: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сайта на лукойл

http://www.lukoil.bg/

 

Обърнете внимание на "Търговска Информация" - "Горива - вътрешен пазар" :mad:

Доколкото разбрах ще вдигат и метана. До края на годината щял да стане почти двойно от сегашната му цена :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както писах по-горе цената на горивата тук са спекулативно вдигнати, а относно метана-ще има акциз за него, това е причината да му се вдигне цената!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти човешко, говорих с брат ми, който е в Щатите- там след урагана бензина е поскъпнал много :icon_doh: 3.90 $ за галон(3.8 литра).Сега сметни при нас колко е без ураган- около 5 $ за галон :icon_doh: :icon_censored: .Тази вечер се чухме и ми каза,че вече са им го намалили на 2.5 $ за галон, за сравнение преди урагана цената е била 1.37 $ :icon_doh: пак за галон.

За какво да си говорим, тук обаче никой не роптае и 5 лв. литъра да направят пак всички ще си мълчат :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

:mitsu-smiley: Искам да питам има ли проблем когато стари двигатели(като моя например) се карат с V-Power например? Трябва ли да се прави някаква центровка или просто сипваш и караш? И има ли изобщо смисъл при старите коли? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :icon_doh: Шантава работа. Или по-точно женска работа(да ме извиняват тука пишещите жени) - едно девойче взело че напълнило резервоара догоре вместо с нафта с бензин... :icon_doh: . И ми е интересно да знам какво се случва след това. Може ли да ми обясните с няколко думи какво следва когато се зареди бензин вместо нафта. И колата е покарана няколко километра преди да приятелят й да я попита за колко пари е сипала и да се усети че се е объркала... :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е неприятно... :mad:

 

Следва прочистване на възлите на горивната система, което си е играчка...А двигателя след такава грешка спира много гадно в най-неподходящото място...

 

Също така зависи какъв е дизела... щото при по-старите дизели прочистването е по-лесно ама при новите не ми се мисли... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами колата е Ауди А8 2.5TD 98-ма година. Но въпросът ми е принципен, а не конкретно свързан с тази случка :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами колата е Ауди А8 2.5TD 98-ма година. Но въпросът ми е принципен, а не конкретно свързан с тази случка :) . :mitsu-smiley:

 

Човека ще се види в приключение! :icon_blush:

 

По безобидно е ако сложиш на бензинов автомобил нафта..., но в случая... неприятностите ще са по-големи и по-скъпи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица бях свидетел на подобна случка като зареждах на OMV. Мацката напълни цял резервоар нафта на едно пежо 306(бензиново). Ама поне се усети навреме. Или май на касата я светнаха. Та и източиха резервоара :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За жалост ми излиза това:

ERROR: 2003 - Can't connect to MySQL server on '212.50.6.20' (4) :icon_blush:

 

Значи за теб няма намаление :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...