Премини към съдържание

"Аrmed" копче


embata_kb

Препоръчано мнение

1. / Така от скоро щастлив собственик на Галант, все още разучавам кое за какво е (по таблото и.н) но ми прави впечетление една лампичка - "ARMED" пише на нея. Намира се на КАСЕТОФОНА - оригинален от митсубиши - свети с мигаща светлина и само когато исгася двигателя...? Някой да знае какво трябва да ми говори?

 

2./ Имам и автопилот, малко помощ как да боравя с него ... нещо не се разбрахме с него :( , може ли да не функционира? Има ли минимална скорост за включване опитах на 120 км? Преди карах една мазда и там под 80км не се пускаше, но при 120 км не е имало проблеми....?

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2./ Имам и автопилот, малко помощ как да боравя с него ... нещо не се разбрахме с него :( , може ли да не функционира? Има ли минимална скорост за включване опитах на 120 км? Преди карах една мазда и там под 80км не се пускаше, но при 120 км не е имало проблеми....?

 

Благодаря предварително!

 

Честито и хиляди безаварийни километри!

За автопилота работи така: първо го пускаш от копчето, после натискаш ръчката надолу, след това подаваш газ до исканите километри, натискаш ръчката нагоре и си готов!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е баш така, първо натискам копчето, после достигам исканите километри и като натисна ръчката надолу ги фиксирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. / Така от скоро щастлив собственик на Галант, все още разучавам кое за какво е (по таблото и.н) но ми прави впечетление една лампичка - "ARMED" пише на нея. Намира се на КАСЕТОФОНА - оригинален от митсубиши - свети с мигаща светлина и само когато исгася двигателя...? Някой да знае какво трябва да ми говори?

 

2./ Имам и автопилот, малко помощ как да боравя с него ... нещо не се разбрахме с него :( , може ли да не функционира? Има ли минимална скорост за включване опитах на 120 км? Преди карах една мазда и там под 80км не се пускаше, но при 120 км не е имало проблеми....?

 

Благодаря предварително!

 

Колега, ето и обяснение

1. Светлинката обозначава, че там е капачето и като си го свалиш няма смисъл да ти го крадат :icon_thumbup: Сега сериозно, тази лампичка е на панелчето, което се демонтира и показва на крадците, че няма смисъл да ти крадат касетофончето;

 

2. Как се пуска круиза. Караш с желаната скорост, натискаш кръглото копче на таблото до километража. Като направиш това, светва оранжевата лампичка на таблото. След това натискаш надолу лостчето на волана (на него пише сет) светва и зелената лампичка на круиза и си готов, колата поддържа зададената скорост. С бутането НАГОРЕ (задържайки) можеш да увеличаваш скоростта, респективно надолу да я намаляваш. Дърпаш лостчето на волана към себе си, за да изключиш автопилота...

Важен и полезен трик. След като изключиш автобилота дърпайки лостчето към себе си или с натискане на спирачката или съединителя, с последващо бутане на лостчето нагоре, колата възстановява предварително зададената скорост.

Например, караш по магистралата със 130. Пред теб камион тръгва да изпреварва, ти дърпаш лостчето към себе си и автопилотът се изключва, колата забива муцуна и се забавя... Ти не пипаш нищо с краката... След като се прибере камионът, просто буташ лостчето нагоре и колата си набира обратно сама до 130... и така до Стара Загора :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Cruise Control-а като стигнеш определена скорост го активираш (светва оранжева лапмпа "CRUISE CONTROL") и след малко натискаш SET и трябва да ти светна една зелена лампичка "CRUISE SET" - може да усетиш сякаш някой ти дърпа и педала от крака. Тънкостите са като натиснеш "CANCEL" и ако е още включен (оранжевия индикатор) може да натиснеш "RESUME" и то те връща на последната скорост, на която си карал с "CRUISE CONTROL". Активира се само над 40 км/ч или 50 км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало и при пипане на спирачката да се изключва, а при натискане на газ /за да изпревариш например/ после да си връща до зададената скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам.На 2.4ГДИ Аванс с ръчни скорости може ли да се сложи круиз контрол?И ако може кой майстор би се навил?Ако може и някаква ориентировъчна цена за джаджата и за труд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам.На 2.4ГДИ Аванс с ръчни скорости може ли да се сложи круиз контрол?И ако може кой майстор би се навил?Ако може и някаква ориентировъчна цена за джаджата и за труд.

За първи път чувам модел Адванс без автопилот !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето и обяснение

1. Светлинката обозначава, че там е капачето и като си го свалиш няма смисъл да ти го крадат :icon_thumbup: Сега сериозно, тази лампичка е на панелчето, което се демонтира и показва на крадците, че няма смисъл да ти крадат касетофончето;

 

2. Как се пуска круиза. Караш с желаната скорост, натискаш кръглото копче на таблото до километража. Като направиш това, светва оранжевата лампичка на таблото. След това натискаш надолу лостчето на волана (на него пише сет) светва и зелената лампичка на круиза и си готов, колата поддържа зададената скорост. С бутането НАГОРЕ (задържайки) можеш да увеличаваш скоростта, респективно надолу да я намаляваш. Дърпаш лостчето на волана към себе си, за да изключиш автопилота...

Важен и полезен трик. След като изключиш автобилота дърпайки лостчето към себе си или с натискане на спирачката или съединителя, с последващо бутане на лостчето нагоре, колата възстановява предварително зададената скорост.

Например, караш по магистралата със 130. Пред теб камион тръгва да изпреварва, ти дърпаш лостчето към себе си и автопилотът се изключва, колата забива муцуна и се забавя... Ти не пипаш нищо с краката... След като се прибере камионът, просто буташ лостчето нагоре и колата си набира обратно сама до 130... и така до Стара Загора :icon_clap:

 

Колега точно това ми трябваше ! :good: след малко тръгвам от работа и ще го тествам до Костинброд ! БЛАГОДАРЯ ! И живот и здраве на следващото събиране да се наредя и аз до вас, не само да чета новини ;)

 

При мен на маздата беше доста по-просто - стигаш скоростта натискаш бутона и ОК :) и там имаше за регулиране на скоростта само се губи момента със SET... А си имам и книжка с Галанта .. но е на НЕМСКИ - няма оправяне там... да беше на английски все ще се справя... :D

Като казах книжка - имам и сервизна и по нейни данни след 3000 км трябва да сменявам масло... май и други нещица в СФ сервиз за тази дейност...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам.На 2.4ГДИ Аванс с ръчни скорости може ли да се сложи круиз контрол?И ако може кой майстор би се навил?Ако може и някаква ориентировъчна цена за джаджата и за труд.

Никой ли не може да помогне?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да помогне?!

Може да се сложи, но е изключително досадна, сложна и дълга работа. Според мен за под 1500 лв. никой не би се навил... В никакъв случай не са само копчетата, дросела и лампичките, има си бая работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото зная, Галанта има пуснати кабели за автопилот, но от купедо до десния преден калник. Освен изброените от Росен джаджи, автопилота си има и едно малко компютърче, което също е необходимо. Най-лесния начин е да се вземе всичко това от някой разглобен за части Галант. Колегата Alex2511 мисля че може да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото зная, Галанта има пуснати кабели за автопилот, но от купедо до десния преден калник. Освен изброените от Росен джаджи, автопилота си има и едно малко компютърче, което също е необходимо. Най-лесния начин е да се вземе всичко това от някой разглобен за части Галант. Колегата Alex2511 мисля че може да помогне.

Благодаря ви за инфото.Ще се свържа с Алекс да видим с какво може да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...