Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Spce Star - Дизел 1.9 или Gdi 1800


Valek

Препоръчано мнение

От 6 години карам GALANT 1991 г. 90 к.с. Среден разход 12/100 газ. Безупречен е, но малко поостаря и трябва да го сменям или да купя още една звезда. GALANTА е прекрасен но искам малко по-малък разход на гориво и ако не същата по-голяма мощност. Моля за мнения по темата "Предимства и недостатъци на DI-D 1.9 или GDI 1800". Известно е че не може душата да е в раиа ... и куп други подобни, но ми е трудно да взема решение - дизел или бензин. След дълго проучване харесах Mitcubishi SPASE STRAR DI-D 1.9, но ме притеснява факта, че двигателя е на Рено а не на Мицубиши, както и това , че не се произвежда в Япония и поддръжката ще излезе по солидна. Прочетох във форума, че смяната на съединителя е около 3000 лв. Моля помогнете за вземане на решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Мога да ти кажа при мен как е за да си прецениш: Space Star 1.8 GDI 122к.с. 1999г.

разход извънградско до 6.0

магистрала с натискане до 6.5

градско с къси разстояния до 6.9

За мен засега е перфектния автомобил, като изключвам последния тест-драйв в Стара Загора..............

Само да кажа, че преди намесата на Милен от Пловдив- цифрите изглеждаха умопомрачителни :icon_n_giljotiini:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нито едното, нито другото.....Ако ще е дизел-TDI, ако е бензин-гледай да не е GDI, че са доста капризни тези мотори......И изобщо не очаквай здравината на старият ветеран, от тези коли....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте фенове на мицубиши.

Поразрових се тук-там и намерих този прекрасен форум.Нямам опит с колите,а страшно много ми хареса този модел.Какво ще ме посъветвате?Кой от двата мотора е за предпочитане?Предимства,недостатъци....

 

Благодаря предварително за помоща. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой от бензиновите. Ако имаш мераци да слагаш газ имай в предвид, че нa GDI не може да се сложи (без да му се види сметката); Дизеловите тези които съм виждал са ужасно шумни (може и всичките да са били прецакани). Ти си решаваш...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой от бензиновите. Ако имаш мераци да слагаш газ имай в предвид, че нa GDI не може да се сложи (без да му се види сметката); Дизеловите тези които съм виждал са ужасно шумни (може и всичките да са били прецакани). Ти си решаваш...

 

Сигурен ли си, че си виждал и чувал двигател 1,9 DID??? Цял живот съм карал предимно дизели, и това е най-тихия двигател, който съм чувал. А като се прецакат, стават най-тихи - хич не се чуват. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@Peter G може ли едно ревю.Гледам,че си собственик на единия от моделите.

 

Охх, туй е кошмарен въпрос. Полемиката дизел или бензин е безкрайна. Но при кола втора употреба повече е късмет. Аз лично случих на кола - поне засега. Това е един от най-добрите дизели.

френски е - на Рено. Но щом Митсубиши и Волво са решили да го поставят в колите си - има защо. След като смених ремъци , ролки и масло - една година проблеми никакви. Разхода http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=123953 - повече от добър. 102 коня са повече от достатъчни. От всички дизели, които съм карал, това е най-тихия двигател. И за дизел динамиката е мното добра. Е, не е бегачка, но и аз съм минал тази възраст.

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля,ако има и други собственици на такива автомобили или хора от "бранша" да дадат своя коментар.Дилемата наистина е голяма.

 

Поздрави.

 

п.с.Благодаря на @Peter_G за "ревюто".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

харесва ми тази машина....в багажника ще има място за клетката за кучетата и вътре е доста просторно...май везните накланят към дизела.... :icon_rock:

 

какъв разход дава,като отбелязвам че няма да правим състезания....

 

помагайте,после ще има :drinks:

Редактирано от Krilia
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

харесва ми тази машина....в багажника ще има място за клетката за кучетата и вътре е доста просторно...май везните накланят към дизела.... :icon_rock:

 

какъв разход дава,като отбелязвам че няма да правим състезания....

 

помагайте,после ще има :drinks:

 

И ТУЙ АКО НЕ ТЕ ЗАДОВОЛЯВА.....

http://img211.imageshack.us/img211/5302/fuel.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap:

 

 

Страшен си..... :drinks:

 

Какви са "тънките" моменти и къкво трябва да се гледа при покупката на този автомобил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap:

 

 

Страшен си..... :drinks:

 

Какви са "тънките" моменти и къкво трябва да се гледа при покупката на този автомобил?

 

http://www.mitsubishibg.com/index.php?lang...;do=4&id=19

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря.ЩЕ почерпя като му дойде времето :drinks: :drinks: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Загледай цените в мобиле.бг и мобиле.де . Ще се изненадаш , че еднакви коли на еднакви километри са с 1000-2000лв. по скъпи там . А и трябва да се докарат и да се спечели нещо от тях.Занчи или са удряни или са на много , ама много повече километри за които ги продават. Мое наблюдение , е че на тези коли много лесно им се отварят възглавниците. Понеже навремето ударих моята и търсих друга ударена за части и здрави възглавници.Не можах да намеря . А имай предвид че цените са много солени . Шофьорския е около 1500 , пасажерския 2500 , СРС блока 1000 , коланите с пиропатроните 300 :icon_n_giljotiini:

И за да няма :fool: по добре :

Ако все още не сте купили колата най-добре се свържете с компетентен механик или с хора от клуба. Тук има много опитни колеги, който ще Ви помогнат с радост
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Днес ходих да гледам едно Музи 1.9 DI-D с един приятел монтьор...еми оказа се пълна морга..Предницата тропаше ужасно при пълен ляв или десен завой.....имаше и други нередности..като цяло се разочаровах малко.колегата от горния пост се оказа прав за съжаление....но продължаваме търсенето....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Доста мнения имаше за и против дизеловия двигател на Спейс Стар и мисля,че повечето мнения бяха ,че е рядкост много добър запазен такъв да се намери.А за разликата в цените на частите с тези на бензиновите е по-висока,а лично мое мнение,че няма смисъл за плащане на скъпи части за Рено.GDI двигателя е върхът на :mitsu-smiley:/и нека ако греша ме поправят собственици на такива /но дават и по-нисък разход.Лично на мен не ми се плащаше висок данък,затова се спрях на 1,3 бензин и съм повече от доволен.Докато търсех подходящият автомобил срещнах един -два наистина много запазени като двигател и ходова част.А ако мислим,че 2000 година Спейс Стар за 4-5-6000лева няма да е блъскан дори и по-леко се лъжем,Е,аз съм си доволен и пожелавам Успех с покупката!А ако с нещо можем да си помагаме при оглед на покупка на "небесна звезда"поне аз съм насреща!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа карам звездичка дизел 1.9 102 к.с. ама това са най-бързите и тихи кончета, колата е много пъргава. Служебната кола, която карам е чисто нова Опел Зафира 144 к.с. 1,8 ама те тез коне магарета :icon_censored: а пък за щума в купето нищо, че :mitsu-smiley: е 2001 :icon_clap: сам решавай и късмет :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех,ама че сте типични българи!Не е хубаво човек така да злобее.Защо 1.3 така?Защото се оказва,че са най-практични.Разработка на Мицубиши си е. А е факт,че са изработени най-много от тях!Сега защо бихте попитали?А защо не?А защо например дизелите са с двигател Рено? Пък и точно ние надали сме толкова умни, че да съдим инженерите създали модела. Дайте да не правим излишни коментари в този форум,който е много добър ,а да е както и до сега от полза за НАС!Ако съмненията продължават елата да се повозите на 1,3 и после да пием по едно...кафе. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички бензинови двигатели са си японски! А щом има произведени най-много 1,3 - едва ли е заради решенията на инженерите, просто такъв е бил тогава пазара! А за кафето - приемам, само да си дойда, че ми се провали пътуването този уикенд ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...