Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Spce Star - Дизел 1.9 или Gdi 1800


Valek

Препоръчано мнение

Стан, просто се пошегувах, а ти взе, че се впрегна. Щом от 1.3 си доволен каква ли лудница ще е с 1.6 и 1.8 Важно е кончетата да са здрави.

РР- Нашето гардже си е най-хубаво :mitsu-smiley: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Карал съм 1.8 MPI, 115 коня с автомат. Много приятна машина.

И много рядка, както се оказа в последствие.

 

Следващите редове може да прозвучат твърде лично на някой, но истината често боли.

 

СТИГА С ТИЯ ДИЗЕЛИ!!! Изтровихте всички около Вас! ВСЕКИ път, когато се лепна зад някой дизел (уви случва се много често),

е казвам Ви няма такава смрад и отрова. Гледайте по-отговорно и по-далеко напред.

 

ЗА ПРИМЕР: Всяко второ дете в Ню Йорк има проблеми с дишането.

Е за чий... са им парите и евтиния бензин като децата им са толкова болни?

 

Темата е дизел или бензин. Аз отивам по-далече и казвам - бензин на ГАЗ и след това електромобил.

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, децата в щата Монтана нямат никакви такива проблеми!

Що за крайни изказвания, след като в Щатите почти не можеш да намериш дизелов автомобил?! Или поне допреди 10 години беше така..... Бензиновите не тровят ли? А после с електромобила - може би токът ще го правят само от ВЕИ, да забраним тецовете, АЕЦ-овете и да се върнем назад към природата.... И да си светим със свещи вкъщи, защото производството на ел енергия замърсява.....

 

П.П. И аз карам бензинов автомобил на газ, но подобни изказвания са безумни! Или просто не живееш близо до АЕЦ и не ти дреме за евентуалните последици там.... Ама си гледаш телевизора на този ток!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЗА ПРИМЕР: Всяко второ дете в Ню Йорк има проблеми с дишането.

Е за чий... са им парите и евтиния бензин като децата им са толкова болни?

 

Темата е дизел или бензин. Аз отивам по-далече и казвам - бензин на ГАЗ и след това електромобил.

Веднага ти забивам процедурен въпрос... Колко пъти си ходил в Ню Йорк ?...

Ако си ходил, колко дизелови коли видя в Америка ?..

Там дизел не се кара... Даже камионите са им бензинови, за това им боледуват децата...

Най много дизел се кара в Европа, и по точно Австрия и Германия....Да си чул в тези държави да имат децата проблеми?...

И мислиш ли че ако дизела е толкова вреден, нямаше да го забранят, както направиха с двутактовите...

И като си такъв еколог, проучи както трябва нещата... Дизела отделя само сажди в атмосферата, а бензина диоксиди...

Според тебе кое е по вредно?..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А после с електромобила - може би токът ще го правят само от ВЕИ, да забраним тецовете, АЕЦ-овете и да се върнем назад към природата.... И да си светим със свещи вкъщи, защото производството на ел енергия замърсява.....

 

П.П. И аз карам бензинов автомобил на газ, но подобни изказвания са безумни! Или просто не живееш близо до АЕЦ и не ти дреме за евентуалните последици там.... Ама си гледаш телевизора на този ток!

Абе като гледах пустинята веднага ми светна защо не я покрият със слънчеви колектори? Тогава само от една пустиня може да се произвежда огромно количество ток, и съответно енергия, обаче чичко "петрола" казва не и пречи яко на това.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав, макар че идва скъпо да се изгради инфраструктура за пренасянето на този ток надалеч, отделно загуби и пр..... Но може би един ден и това ще стане, като пресъхне петрола.... Тогава чичковците ще произвеждат ток, знае ли се?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав, макар че идва скъпо да се изгради инфраструктура за пренасянето на този ток надалеч, отделно загуби и пр..... Но може би един ден и това ще стане, като пресъхне петрола.... Тогава чичковците ще произвеждат ток, знае ли се?

Ами мисля че е по евтино да се дърпат кабели и стълбове отколкото да се колаят канали и полагат тръби за петрола........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, Марио, успокойте топката.

 

Макар целия ми настоящ пост да е спам Ви отговарям просто.

В българския език имаме абзаци точно за да не се чете текстът слято.

Чак и луд ме изкараха. Здраве да е.

 

Осмисляйте по-глобално проблемите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе като гледах пустинята веднага ми светна защо не я покрият със слънчеви колектори? Тогава само от една пустиня може да се произвежда огромно количество ток, и съответно енергия, обаче чичко "петрола" казва не и пречи яко на това.............

Ще я покрият ;) цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще я покрият ;) цък

Значи правилно съм си го мислел.........когато минавахме през разни села и махали, "къщите " им бяха от керпич, мизерия яка , но на всяка такава имашше монтиран по един колектор чрез който били са си гледали телевизия и там нещо друго............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак и луд ме изкараха. Здраве да е.

 

Осмисляйте по-глобално проблемите.

Никой не те е изкарвал "чак луд"..

Просто ти казах, да провериш по обстойно нещата, и тогава да вадиш такива генерални изводи...

Пак ти казвам, дизелът не е чак такъв голям замърсител, колкото го мислите, заради черният дим който вади през ауспуха и то само при по големи натоварвания на мотора...

Този дим съдържа предимно сажди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

eeeeee ама хубаво зацапахте темата..... :drinks: хайде да оставим енергията от възобновяеми източници и да се върнем на световния проблем:Spce Star - Дизел 1.9 или Gdi 1800! :icon_clap: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

з отивам по-далече и казвам - бензин на ГАЗ и след това електромобил

 

Тя ако газта е фалшива мерише ужасно, даже е по-зле от дизела. Проблема с дизелите е по-скоро със старите камиони и автобуси, там положението е ужасно.

 

@Krilia Според мен ако искаш да минеш ефтино взимаш една 1.6 или 1.8 и я правиш на газ.

 

Дизела и той си гори, дали ще е GDI или DI-D, цените на горивата са доста близки, няма да е кой-знае каква инономия. Това дали да караш бензин или дизел ти си го решаваш, ние няма какво повече да пишем тук. Основното е да гледаш коя кола е в по-добро състояние, не толкова с какъв двигател е. Ако можеш направи тест-драйв и на двата варианта и си прецени. Толкова ако искаш ние да ти избираме колата, която ще караш, си пусни една анкета заедно с предложенията на които си се спрял, но според мен това не е правилно, защото ти после ще си караш колата, а не ние.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

eeeeee ама хубаво зацапахте темата..... :drinks: хайде да оставим енергията от възобновяеми източници и да се върнем на световния проблем:Spce Star - Дизел 1.9 или Gdi 1800! :icon_clap: :rulez:

Абе нито едното ,нито другото.................1.8 MPI с LPi е истината............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе нито едното ,нито другото.................1.8 MPI с LPi е истината............. :D

 

 

Ей ти какво ги направи бре......То газовата е с малко по-скъпа от колата. Аиде нема нужда.....Тези газови са за Галанти дето на бензин хич ги няма...... :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти какво ги направи бре......То газовата е с малко по-скъпа от колата. Аиде нема нужда.....Тези газови са за Галанти дето на бензин хич ги няма...... :icon_tongue:

Хехехе.............супер си ми е газовата, да не говорим че вече има такива за по 2800-3000 лв. Разбира се при такава сума, трябва колата да е малко по скъпичка, но пак зависи колко км на година се минава с нея, ако правиш мин. 20 000км. то тогава си заслужава да се инвестира в такъв тип АГУ, иначе може и с обикновен газов инжекцион .........пак върши работа.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе.............супер си ми е газовата, да не говорим че вече има такива за по 2800-3000 лв.
Че ти тази инвестиция не можеш да я избиеш до пенсия бре... :lol:

Кога ще ги въртиш тези 20 к. на година, като и ти си всеки ден в тръстиката ... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ти тази инвестиция не можеш да я избиеш до пенсия бре... :lol:

Кога ще ги въртиш тези 20 к. на година, като и ти си всеки ден в тръстиката ... :P

Ами ако ти каажа, няма да повярваш ,но на година навъртам по около 25 к. км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ти каажа, няма да повярваш ,но на година навъртам по около 25 к. км.
А стига бре... Че кога ремонтираш коли ?... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А стига бре... Че кога ремонтираш коли ?... :lol:

Хехее.........ела в София да видиш ти ,на ден поне по 100км. .......не знам кога ги навъртам но си е факт това. може би само вечерта ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ти каажа, няма да повярваш ,но на година навъртам по около 25 к. км.

То тия км са вече минало-бешело...

Сега половинката като ти вземе Галанта, ще почнеш да водиш по-здравословен живот. :D

Ма няма да се притесняваш - то ходенето пеша укрепва организъма като цяло.... :P

...........................

Ми Маринчо що ще прави с тези три коли дето е събрал?

Той хептен нездравословно живее... Жена му ми каза, че съвсем го е ударил през просото. Вече ходел с Акордеона да храни кучето... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...........................

Ми Маринчо що ще прави с тези три коли дето е събрал?

Той хептен нездравословно живее... Жена му ми каза, че съвсем го е ударил през просото. Вече ходел с Акордеона да храни кучето... :icon_doh:

Абе ти в последно време, нещо не си в час... :lol:

Явно си се настроил ваканционно... Колите не са 3, а 4... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

От 6 години карам GALANT 1991 г. 90 к.с. Среден разход 12/100 газ. Безупречен е, но малко поостаря и трябва да го сменям или да купя още една звезда. GALANTА е прекрасен но искам малко по-малък разход на гориво и ако не същата по-голяма мощност. Моля за мнения по темата "Предимства и недостатъци на DI-D 1.9 или GDI 1800". Известно е че не може душата да е в раиа ... и куп други подобни, но ми е трудно да взема решение - дизел или бензин. След дълго проучване харесах Mitcubishi SPASE STRAR DI-D 1.9, но ме притеснява факта, че двигателя е на Рено а не на Мицубиши, както и това , че не се произвежда в Япония и поддръжката ще излезе по солидна. Прочетох във форума, че смяната на съединителя е около 3000 лв. Моля помогнете за вземане на решение.

Здравейте ! Преди седмица закупих същия като Вашия автомобил - интересуват ме какви са плюсовете и минусите на автомобила и ако може да си комуникираме по "Skype". Ще съм ви много благодарен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Преди седмица закупих същия като Вашия автомобил - интересуват ме какви са плюсовете и минусите на автомобила и ако може да си комуникираме по "Skype". Ще съм ви много благодарен !

 

Да не те отчайвам, ама Valek е влизал последно във форума къде 20 октомври 2008 в 17:51 часа.

И вероятноста да ти отговори е ...

 

Иначе честито за придобивката :)

И добре дошъл сред нас :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...