Премини към съдържание

Carisma автоматик


valmark

Препоръчано мнение

Здравейте! Имам Мицубиши Каризма автоматик.До сега не съм сменял маслото в скоростнатта кутия.Дайте някакви съвети и координати за това къде да го направя.Питах в Балкан стар,но ми казаха,че на самата кутия имало два филтъра,като единият бил на стойност 204лв. а другият 60лв.И като разбрах,че и цената на литър масло е 25лв.направо ми настръха косата :icon_hmm: :icon_doh: Дайте някакъв съвет и място където да направя тази смяна на по-разумни цени.Питам за София.Знам,че хората с автоматици не са много,но се надявам,че все пак някой се е сблъсквал вече с този проблем.Благодаря предварително. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами цените са що-годе такива ...поне за Галант, но и при Каризма май е същото. Трябва да смениш маслото и единия филтър, тъй като другия е необслужваем и се сменя при ремонт на кутията. Шега с кутията не си прави за да нямаш скъпо струващи ремонти по нея, обслужвай си я редовно и си карай.

За София ти препоръчвам Пламен (DJ Tumby) той е хирурга на нашата марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Мицубиши Каризма автоматик.До сега не съм сменял маслото в скоростнатта кутия.Дайте някакви съвети и координати за това къде да го направя.Питах в Балкан стар,но ми казаха,че на самата кутия имало два филтъра,като единият бил на стойност 204лв. а другият 60лв.И като разбрах,че и цената на литър масло е 25лв.направо ми настръха косата :icon_hmm: :icon_doh: Дайте някакъв съвет и място където да направя тази смяна на по-разумни цени.Питам за София.Знам,че хората с автоматици не са много,но се надявам,че все пак някой се е сблъсквал вече с този проблем.Благодаря предварително. :)

При мен цените са следните: първия филтър е 175 лв. а втория е 45 лв. ,маслото е по 22лв /л. за този тип кутии.............не си прави експерименти с евтини неща защото после ще гризеш яко дървото.................последен случай - 2600 лв. ремонт на кутия................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Бихте ли препоръчали някакво конкретно масло за автоматична скоростна кутия, моля? Също ме интересува, само външният филтър ли се сменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз карам същата Каризма. Когато пролетта смених маслото ми казаха, че филтрите са два. Цената на всичко излезе около 300 лв., като единия филтър беше много скъп в сравнени с другия. Виждам, че при DJ Tymbi цената е същата, така че не му мисли. "Страх, лозе пази". Аз мога да карам само автоматици и не съм правил компромис с подръжката на скоростите и (може би) заради това досега не съм имал проблеми. Все пак смяната е на 30 000 до 60 000 км. в зависимост от маслото. Кефа цена няма.

Редактирано от lacky_boy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Моята Мицка е с автоматик, INVECS II ако те интересува типа й.

При смяна се подменя единствено филтъра, който е върху кутията (вижда се като отвориш капака и погледнеш кутията, която е вляво от акумулатора). Маслото е скъпичко - 25,00лв./литър. На Митсубиши си е - DIA QUEEN 2 (поне моето беше такова). Типът трябва да ти го пише в книжката на колата.

Вторият филтър, който се коментира, се сменя само при ремонт на кутията. Това е компетентното мнение на Milen_Z. Т.е. имаш за смяна един филтър около 60,00лв и близо 6 литра масло х 25,00лв. Имай в предвид, обаче, че разфасовката на маслото е по 4.00литра, т.е. трябва да си вземеш две кутии = 8,00 литра.

Същото масло, обаче, се сипва и в хидравликата, така че останалото количество го пазиш и ползваш когато има нужда.

Не прави компромис и сменяй веднага. Аз моето го смених почти веднага след като я купих - т.е. като първо обслужване на новозакупена кола, втора употреба.

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е първа смяна не трябва да се чудиш, а да смениш всичко, както колегата и аз сме направили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: на жената е със автоматична кутия и също е сменен филтъра който е отгоре на кутията и маслото.

Но аз налях масло DEXTRON III и нямам проблем с кутията, не знам какви са тези масла по 25лв/л, но и с масло 12лв/л кутията си върви.

Филтъра е 32 лв и си пише на него :mitsu-smiley: .

Прочетох, че на тази кутия маслото се сменя на 90 000км или на 84 месеца, което за мен е малко прекалено и понеже съм свикнъл да си сменям маслото на 30 000 или на 12 месеца, ще си го сменям по тази схема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: на жената е със автоматична кутия и също е сменен филтъра който е отгоре на кутията и маслото.

Но аз налях масло DEXTRON III и нямам проблем с кутията, не знам какви са тези масла по 25лв/л, но и с масло 12лв/л кутията си върви.

Филтъра е 32 лв и си пише на него :mitsu-smiley: .

Прочетох, че на тази кутия маслото се сменя на 90 000км или на 84 месеца, което за мен е малко прекалено и понеже съм свикнъл да си сменям маслото на 30 000 или на 12 месеца, ще си го сменям по тази схема.

Ако си сложил правилното или оригиналното масло - да 90 хил. км пробег става, но при положение че си сложил друго ,кофти ,то ще върви ,няма проблем ,но колко преди да сдаде багажа ,не е ясно ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложил правилното или оригиналното масло - да 90 хил. км пробег става, но при положение че си сложил друго ,кофти ,то ще върви ,няма проблем ,но колко преди да сдаде багажа ,не е ясно ...........

 

 

Да наистина не е ясно, един познат кара точно с това мясло, което съм налял и аз и 250 000км няма никакви проблеми с кутията, но както казах го сменя на 30 000км, като счупи кутия ще пиша, да е ясно кога ще сдаде багажа въпросната кутия.

 

Искам да попитам само: Каква е разликата между DEXTRON III и оригоналното масло което се продава от оторизираните дилари на :mitsu-smiley:

При положение, че аз карам с марка масло ...................., няма да я пиша да не стане, че и правя реклама, на която Корейците са написали, че става за кутията на колата. И това масло се влага заводски на Хюндаите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

Да използвам и аз темата :). Трябва да сменя и аз масло на автоматичната скоростна кутия, но ми предложиха масло на Мобил (според вас това добре ли е) а също попитах за смяна на

филтър и ми казаха, че е само един който се е почиствал и пак се слагало понеже бил метален. Можели малко информация дали това е така и да не забравя става вапрос за

Carisma 1.8 GDI 1999/2000.

 

Благодарности от сега :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега! Мой съвет е да отидеш до Пловдив при Милен да ти види двигателя като цяло и да си смениш консумативите по автомата или при него или в РАТОЛА.Това е което бих направил и правя.Единствено по ходовата част мога да направя компромис и да си взема неоригинални части, но с двигателя и автомата не бих. Поздрави.

Редактирано от rousefff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега rousefff

Благодаря за съвета, но чак до Пловдив? Не, че е много разтоянието, но понеделник отидох до Варна и направо се уплаших, то не дупки а кратери а и казват, че навсякаде са така. Малко се отклоних, но мисля да ходя при Красимир от Варна (тука го бяха препорачали за Варна), иначе ще взема частите от Nipparts.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А отчете ли спецификата на ГДИ-двигателя и диагностиката, която Милен ще ти направи? Щото маслото и филтъра, дето се казва и ти можеш да си ги смениш... Но да прислуша мотора и да ти каже де го боли - или Милен или никой... После да не плачеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

valboss защо си мислиш, че колата е болна? Разбирасе всичко е възможно, но ако имам път към Пловдив може и да се отбия при Милен. Иначе както се казва важно е живи и здрави а mitsubishita колкото щеш. Да беше казал и нещо за филтър и масло колега? Айде със здраве :).

Редактирано от gtmaks
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

ЗДАВЕЙТЕ колеги. Карам каризма 1.6 автоматик. Предстои ми смяна на маслото НА АВТОМАТИКА какъв филтер да закупа , какво масло за този модел и от къде в софия. БЛАГОДАРЯ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна, в сервиз специализиран за автоматични кутии, на моята Каризма и сложиха декстрон 4 / някакво ново /. Дадоха ми гаранция , вече 20 000км няма проблеми 20лв/л . 5/л без да сменят филтър( сменял се само когато се ремонтира кутията )така ми одговориха от сервиз специализиран за автоматични скоростни кутии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DIA QUEEN 3 е правилното масло за тези кутий.Сменя се и малкия филтър(на мен ми бяха сложили за двгател а не за автомат има голяма разлика)БЛАГОДАРЯ НА DJ tumbi след негова намеса колата литна и стана по икономична. Смяната излиза към 200лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...
http://filteroil.prom.ua/p934105-maslo-dlya-akp.html това също е оригинално и е същото като Diaqueen Редактирано от fbikz75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...