Премини към съдържание

Здравейте фенове


RogerDoger

Препоръчано мнение

Здравейте казвам се Радослав от Бургас .. в момента живея в София на 24 години съм и съм в бизнеса с компютрите.. но стига за мен, нека по същество.

От около 1 седмица тихичко си разглеждам форума ви, който вече става и мой :) поради следните причини ;)

 

 

 

На 29.08.08 ще бъда горд собственик на светло син :mitsu-smiley: ГАЛАНТ 2.4 GDI бензин (нямам намерение да се извращавам с тази прекрасна кола като и слагам газ) автоматична скоростна кутия, 150 кончета, 9/99 година на 170000км внесен от Германия с единствена забележка в ABS-a (не сработва добре така ми каза човека който ще я докара) консултирах се няколко майстори и мисля , че няма да ми излезе скъпа тази болка :)

 

Та освен топлото здрасти искам и да попитам какво мога да очаквам като изненади от този автомобил ?

Много бих се радвал да се запозная и с други "болни" на тема Галант ...

 

Благодаря за вниманието ви и безавариино возене :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито!

Още един хакер в гилдията :icon_rock:

Тук всички сме болни на тема -> :mitsu-smiley:

 

Желая ти скоро да си вземеш галантчето и да си го караш с удоволствие!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :) .. изчетох FAQ за Галанта мисля че няма какво да питам .. Колегата който си е направил труда да напише тези подробности получава бира от мен ;) (само да си взема количката , че не искам да се излагам с тва Vento дето го карам сега :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Трябва да се множим!

Галанта е прекрасна машина и ще те радва много, стига и ти да я радваш с редовна поддръжка. Само да вметна, че майсторите за тази кола са много малко, особенно за GDI! Явно си прочел темите за Галант и GDI и си се запознал.

Като пристигне самолета да се похвалиш със снимков материал! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :) .. изчетох FAQ за Галанта мисля че няма какво да питам .. Колегата който си е направил труда да напише тези подробности получава бира от мен ;) (само да си взема количката , че не искам да се излагам с тва Vento дето го карам сега :) )

 

Бира пия във всякакви коли... от полско фиатче то ескалейт, така че само носи касата ;) Честит ти диамант - пожелавам ти да ти носи само щастие в живота и на чичо доктор да ходиш само, за да се хвалиш че нямаш проблеми ;)

 

Що се касае до GDI двигателите, явно си прочел, но все пак да ти спомена... внимаваш с горивото, което зареждаш, стига да ти позволява бюджетът го храниш само с хубава и калорична храна 98-100 безоловен и ако започне да киха и да кашля, значи имат да му се почистят зъбките... не е трудна манипулация, но най-добре отиваш при Dj Tymbi, който си знае работата. Колегата много правилно е написал - в България има достатъчно малко майстори, които разбират от Мицубиши... още по-малко от тях разбират от GDI. Ако отвориш последните теми за такива двигатели, ще видиш, че на няколко колеги точно "компетентни" майстори им потрошиха колите, така че! - внимавай.

 

Хайде, успех и ще те очакваме при следващото събиране ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, дааа, прави са колегите! Майсторите на този автомобил са двама - един в София и един в Пловдив. Туй то! Затова моят съвет е (понеже не спомена, че си чел за GDI двигателите, а и след като изобщо спомена думичката "газ" - става ясно, че не си) - Отвори темата за GDI _ползвай търсачката), научи я наизуст и още щом пристигне красавецът - на мига при Пламен. Това ще ти спести невероятни неприятности, които нашите "майстори" могат да ти довлекат до главата, в крайна сметка пак при него ще идеш, но ще си си спестил главоболия и мноооооогоо финикийски знаци!

Поздрави с добрия избор, добре дошъл! Среща ще имаме скоро (РД на клуба), така че - ела да видим хубавеца!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбира се ще дойда ! предполагам че ще съм на линия от 1-2 септември (трябва да ида до Бургас да оправя документацията на количката)...

 

Дайте 2-та координата за срещата : Кога и къде :)

 

@sirko Колега при първа възможност ще има снимчици ;)

 

@Estilian Само 98 и 100 ли обича да пие тва GDI ? надявам се да не е мръщи на 95 отвреме на време... :rijden:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбира се ще дойда ! предполагам че ще съм на линия от 1-2 септември (трябва да ида до Бургас да оправя документацията на количката)...

 

Дайте 2-та координата за срещата : Кога и къде :)

 

@sirko Колега при първа възможност ще има снимчици ;)

 

@Estilian Само 98 и 100 ли обича да пие тва GDI ? надявам се да не е мръщи на 95 отвреме на време... :rijden:

Най-обича 95 карера на ОМВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам служебна карта на Лук и със сигурност ще зареждам най-често там... може да препоръчате какво число да бъде :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да няма добавки, а Лук е добър вариант! И никакви добавки в горивата! Питай колегите кои бензиностанции слагат такива. За Шел съм сигурен, за ОМВ - не знам.

РД на клуба е на 7. септември, има тема.

Майсторите, които разбират от този двигател са DJ Tumby i Milen_z. Тук ги търси на л.с. Милен е в Пловдив, а Пламен е тук

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам служебна карта на Лук и със сигурност ще зареждам най-често там... може да препоръчате какво число да бъде :)

 

Щом е на ЛукОйл, тогава по-препоръчително е 98, защото то реално се равнява на това, което е 95 карера в ОМВ.

 

За срещата можеш да прочетеш ето тук: :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз. Крам Каризма 1.8 GDI и зареждам само на Лукойл Н95. Не знам дали в Бургас е по различен бензина на Лукойл, но до сега не съм имал никакви проблеми и Каризмата сие същински :plane: . Два пъти заредих и карера от OMV, но за 300 и кусур километра не усетих никаква разлика спрямо бензина от Лукойл. Може и да не съм прав, но това е субективното ми мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За GDI-то най-важното е бензина да е чист (без боклуци и вода), и да е без добавки. От там насетне кой къде ще зарежда си е негова работа. :icon_dance:

А за колегата който иска да си взима такъв Галант, желателно е първо да мине на диагностика. Както вече е много пъти е писано, и да иска да го орезили с газова уредба ..... няма да може, на този двигател газ става само и единственно ако се прежали работата на бензин (и пак няма да работи както трябва). При покупката един прост експеримент би му свършил чудесна работа. Наред със всичко друго писано по темите за GDI за игрене на обороти и т.н. трябва да се види и това.... а именно, на добре загрял двигател, както колата работи на място. Натискаш газта до дупка и пускаш педала, просто да му дадеш сигнал че трябва да се изфорсира, не много бързо.... и не много бавно, просто едно натискане на педала на газта. При това положение двигателя трябва с лекота да скочи до над 2300 об/мин. Ако не го направи..... не го взимай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, защо не влязох в този форум преди покупката :rolleyes:

 

:rolleyes: Ти май яко се шашна, споко твойта ще се оправи, ама на колегата след теб :icon_blush:

 

Обикновенно повечето хора търсят форум или инфо след покупката, или при евентуален проблем. Малко са тези дето питат преди да си дадат парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така направих. Купих си го и влязох да се похваля, и слава Богу, само се хваля (с леки изключения, де) ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене, това само за GDI ли важи с подаването на газта? И ако е автоматик няма ли разлика?

 

P.S> Аз гордо мога да се похваля, че 3 месеца дебнех из форума, преди да открадна красавеца на Йонко ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това с подаването на газта е само за GDI, ако е автоматик на P или N, важното е двигателя да е без товара на трансмисията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз дебна сега за още един бегач за много добър мой приятел, ама нали сме рядка порода - тук предлагане няма

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз попрочетох преди да се спра на точния двигател... според мен КЕФА НЯМА ЦЕНА :) за съжаление нямах възможността да проверя тези тънкости за които говори Milenz ... очаквам да пристигне в петък и ще стане ясно :) ще пусна подробен снимков материал ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз цял месец се рових докато разбрах че от GDI-то само главоболия бих имал,ако ми се наложи ремонт,затова взех двулитровия за да ми е мирна главата :icon_blush: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз цял месец се рових докато разбрах че от GDI-то само главоболия бих имал,ако ми се наложи ремонт,затова взех двулитровия за да ми е мирна главата :icon_blush: .Поздрави за избора на най-добрата марка :icon_clap: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам, ама като чуя GDI и настрахвам! Миленски- на теб си ти харесват ;)

 

Всеки път като ида някъде все чувам внимание за бензините към тази кола! Честно казано имам чувството, че е крехка количка и трябва да стои в много внимателни ръце! А и между нас да си остане, тези двигателчета ми се виждат слабички /имам в предвид- не издръжливост, а мощ ;)/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали има друг като мен ...... имам предвид да си купиш служебната кола. Странно а :icon_blush:

6 години я разцепвах като служебна и сега две години като лична........ Ванка фен съм им на тез GDI-та ша знаиш :icon_dance:

И хич не са слабички..... само трябва да са в ред, все пак в моите ръчички да изкара 8 години, това си е голям тормоз да знаеш, а и като съм сам крачето хич не ми е лекичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :mitsu-smiley: маниаци както обещах ето и моето ново возило :icon_dance:

От София до Бургас почти 1 резервар изкльопа... ама много върви беее :)

Очаквайте ме на 7ми в Люлин ;) ще се радвам да се запозная с всички вас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...