Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Грижа за кожен салон


HrSt

Препоръчано мнение

Колеги, потърсих, но не успях да намеря нещо писано на тази тема. Моля, който има опит в подръжката на кожен салон да го сподели. Всякакви мнения ще са ми от полза. Предарително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, потърсих, но не успях да намеря нещо писано на тази тема. Моля, който има опит в подръжката на кожен салон да го сподели. Всякакви мнения ще са ми от полза. Предарително благодаря.

 

Колега, мене питай! :D

 

Всички кожи се минават с прахосмукачка (внимавай за остри ръбове, за маркуча да не надере ръба на седалката и праговете на колата), почистват се с мека влажна кърпа. Изплаква се кърпата често. Почистваш ръбовете и шевовете, там се събира прах и боклуци. Може да ползваш нова четка за боядисване, внимавай да не е с остри метални ръбове, т.е. пластмасова. Това е основното което искат кожите! През 5-10 такива операции, след като махнеш мръсното, намазваш кожите със специален препарат за кожени седалки. Целта е в порите да проникне "пълнител" на мястото на мръсното, да се напоят с мазничко :D и да станат еластични. Иначе ако не се прави това става трошлива кожата и се напуква (ама това след много години става). Препаратите за кожи ги има навсякъде. Аз съм ползвал дори обикновена такава за импрегниране на обувки - супер е! На вид е с восъчен цвят, няма никакви оцветители и мирише на кожа :D Това попива почти веднага в кожата. Важно е операцията да се прави на топло време за да не се размазва препарата като масло, а да попива. За да не останат петна, след като намажеш и почакаш малко, взимаш една чиста кърпа и махаш излишъка, особено внимание към шевовете, леко ги разтваряш и търкаш. Много хора мажат, мажат и после седалките изглеждат едни лъснати като лачени обувки, това е сигурен признак за стар напудрен салон. Хубавия салон е с еднороден цвят, без дефекти и матов. Целта на мазането е не да лъсне, а да се подхрани кожата, след което се махат всякакви остатъци. Същото важи за таблото, всякакви силиконови спрейове от горещината се "пресичат" и остават гадни петна. Изобщо старата кола си личи по лъснатия светещ салон, а новата по еднородния матов салон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Мислех да се разходя до "Мосю Бриколаж" /примерно/ и да видя какви препарати се продават. В момента салона е на 2 години и изглежда перфектно, като не знам преди това дали е третиран с нещо. Разбрах, че е хубаво веднъж в годината да се подхранва кожата и сега съм решил да го направя. Разбрах, че автомивки също предлагат такава услуга, но мисля да си го направя сам. Мерси още веднъж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Мислех да се разходя до "Мосю Бриколаж" /примерно/ и да видя какви препарати се продават. В момента салона е на 2 години и изглежда перфектно, като не знам преди това дали е третиран с нещо. Разбрах, че е хубаво веднъж в годината да се подхранва кожата и сега съм решил да го направя. Разбрах, че автомивки също предлагат такава услуга, но мисля да си го направя сам. Мерси още веднъж.

 

 

Е, тя твоята е новичка.

Според мен веднъж - два пъти в годината е напълно достатъчно да се маже и то главно като остарее малко. Иначе чистенето - както ти е кеф :)

На кожата хубавото е точно това - удряш един парцал и си готов. А другите видове седалки са развъдник на прах и всякаква мръсотия.

Автомивките ги избягвай защото размазват чужда мръсотия с непрани парцали от други коли в твоята.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чистенето е важно и защото от боклуците кожата се протърква и захабява.

При мен обаче чистенето е по-голям проблем, защото седалките са комбинация от обърната и лицева кожа. Дали има някакъв препарат за обърната кожа? Виждали ли сте нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По българска традиция, ще изляза с много примитивни, но далеч по-ефективни методи както за поддръжката, така и за почистване.

Не отричам, че е пълно с препарати за третиране на кожен салон, но те са:

1. Скъпи

2. Некачествени, особено тези, които се продават в България

 

Лично съм посещавал 3 сервиза, в които се занимавам само и единствено с кожени салони, като единият според 2-3 автомобилни форума е най-добрият в България. Намира се в Горубляне, ако някой иска, мога да дам допълнителна информация. Та, като съм бил при тях, съм ги разпитвам именно по тези теми. Ето какво ми отговориха единодушно на всички места.

 

1. Почивстване - едрите боклуци с прахосмукачка, като най-важното е да се дръпнат гадостите по ръбовете и шефовете (тук се препокривам с думите на aga). Следващата стъпка е измиване на петна - за целта се купува някой хубав шампоан, най-добре бебешки, за да няма вредни съставки. Капва се на една кърпа (микрофибър) и се търка където е зацапано... после се избърсва с чиста навлажнена кърпа! Това мие безотказно, не оставя петна и следи + най-важното - не наранява самия салон! В 99% от автомивките ще ви измият седалките със силиконов препарат, който ги унищожава невероятно гадно...

 

2. Поддръжка - признавам си, когато ми го казаха, първо се засмях, после реших, че ме правят на глупак... а след като видях сериозните погледи на хората в сервизите, разбрах, че са напълно сериозни. За да не се напуква кожата на салона ми препоръчаха да я мажа с крем за ръце, най-добрите от които са на Nivea (много е важно да си намерите истинска френска нивеа, а не някой турски боклук - оригиналните се продават в метална синя кутийка, 50гр. и струват около 15лв). Тези кремове имат плюс пред продаваните специални препарати основно по отношение на вредни съставки - имайте предвид, че козметиката за човешко тяло е измислена поне един век преди кожените салони и са много по-напред в качеството... Препоръчителна повтаряемост - на около 2-3 месеца, но то се усеща, когато кожата изсъхне в купето! Досега съм правил процедурата 2 пъти, като след втория път започнаха да се заличават дори напуквания, тъй като кожата омеква и се отпуска малко. Става като бебешко дупе :) Ако мажете - мажете само с ръце! Не използвайте гъби, четки или парцали... оставяте колата с отворени врати на слънце, за да попие... ако след няколко часа на някои места не е попило - избършете го или го разнесете с ръка. В единия от сервизите ми казаха, че може да се пръснат и с плажно олио за летния сезон, но само веднъж и то мъничко - това предпазва кожения салон от вредния фактор на слънцето...

 

Знам, че звучат абсурдни тези методи, но от личен опит мога да твърдя, че са повече от ефективни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... но те са:

1. Скъпи

2. Некачествени, особено тези, които се продават в България

Ето нещо, което е хем качествено, хем не е скъпо..

Правено е в Израел, а евреите са се научили да си ценят и пазят кожите...

Струва между 12 и 18 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че звучат абсурдни тези методи, но от личен опит мога да твърдя, че са повече от ефективни!

 

 

Защо да е абсурдно? Кожата е органична материя, вярно че е мъртва и пропита с химикали, но.. Да не забравяме че горния слой на човешкия епидермис и той е мъртъв, но всички кремове за ръце имат много голям ефект още с първото намазване. Трябва да се внимава това което се маже да не греняса в един момент. Кремът за ръце се измива при следващото къпане и миене, което е обилно с вода, а със седалките не е така... Освен това крем Нивеа си мирише на... кремче :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя още нещо за израелският препарат:

Колеги, работя 19 години като музеен работник. За тези години по-добър препарат от цитирания не е излизал на българският пазар. Не съдържа силикон. Запазва, освежава, почиства,омекотява, подържа всички видове ЕСТЕСТВЕНА кожа. Нанася се на малки количества с памучно парче. Незаменим препарат и без аналог в страната... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв крем за ръце в големи кутии беше останал от някъде и в казармата с него си мажехме обувките :)

Много добре ставаше - меки и гъвкави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може да ми се смеете,но аз лично от години на всичките ми коли слагам бебешкия крем за дупе Кря-Кря или Па-па беше не знам ,мисля че е първото :icon_angel: Искам да ви кажа, че кожата седи перфектно ,мека хубава и мирише супер. Една тубичка струва 3лв и я има във всяка аптека

post-772-1219132654_thumb.jpg

post-772-1219132665_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може да ми се смеете,но аз лично от години на всичките ми коли слагам бебешкия крем за дупе Кря-Кря или Па-па беше не знам ,мисля че е първото :icon_angel: Искам да ви кажа, че кожата седи перфектно ,мека хубава и мирише супер. Една тубичка струва 3лв и я има във всяка аптека

 

Явно всичко хубаво за кожата (ръце, дупета и т.н.) е добро и за седалките на Мицубиши.

Това е защото са от истинска кожа, от телета и крави пасли на поляните в Оказаки, недалеч от завода на Мицубиши.

А не спарени PVC изкуственяци като на останалите коли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя още нещо за израелският препарат:

Колеги, работя 19 години като музеен работник. За тези години по-добър препарат от цитирания не е излизал на българският пазар. Не съдържа силикон. Запазва, освежава, почиства,омекотява, подържа всички видове ЕСТЕСТВЕНА кожа. Нанася се на малки количества с памучно парче. Незаменим препарат и без аналог в страната... :icon_thumbup:

А от къде се купува това нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде се купува това нещо?

 

Хипермаркетите... в Бургас го взехме от Пикадили примерно. Добявам положително мнение за него, ползваме го вкъщи за кожените мебели и е много добро. Само да не се пръска върху непромокаеми повърхности, че образува един хлъзгав филм, дето няма отмиване после...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде се купува това нещо?

Почти от всички добре заредени с козметика, антибактериални и дезинфекциращи препарати магазини, търговии и хипермаркети. :)

Хипермаркетите... в Бургас го взехме от Пикадили примерно. Добявам положително мнение за него, ползваме го вкъщи за кожените мебели и е много добро. Само да не се пръска върху непромокаеми повърхности, че образува един хлъзгав филм, дето няма отмиване после...

 

И не се пръска върху непромокаеми повърхности - препарата е само за естествена кожа.

И то само за "умряла" кожа. Тоест, не го мажете по дупето на приятелката си... :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И то само за "умряла" кожа. Тоест, не го мажете по дупето на приятелката си... :yes3:

 

Ееееее... тамън си я представях като кожен салон на Галант... пък и хлъзгавко ако остане, няма да е никак зле :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз да похваля един продукт, който тази сутрин направо ме смая. Става въпрос за едни мокри кърпи, в черна опаковка, продават се в магазин Джъмбо и струват 1.9лв. за 40 кърпи. Та сутринта реших да ги пробвам и надминаха всичките ми очаквания. С точно 2 кърпи предната част на купето светна, като излезнаха петна и захабявания, които на нито една автомивка не бяха успели да почистят, а и аз ги бях мъчил с разни спрейове за табла, гъби и т.н. колата стана като нова. Единствено си мисля, че няма да е лошо след тези кърпи да се мине и със силиконов спрей или нещо друго за омазняване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изписано е достатъчно,като гледам.Бих добавил за продукти на Turtle wax/нещо от сорта беше ,с една костенурка на опаковките/.Аз им ползвам "млякото" за кожа/много добро,15лв./ и ароматизаторите им/тип гел 6 лв.,доста трайни са/.Намират се в повечето бензиностанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, снощи изпробвах "Сано"-то. Дяволски добър е, попива в кожата все едно си мажеш ръцете с крем за ръце. След първото намазване на седалките, като видях как попива ги минах и втори път и отново попи всичко - сигурно не бяха мазани никога преди това.

Купих го от Пловдив за 10лв., като етикета на опаковката бе по-различен. В началото се чудих дали да го купувам / бях си изпринтил снимката и обикалях с нея магазините за сравнение/, но се доверих се продавачката, която ми показа и каталог на фирмата, че това е единственият техен препарат за кожа.

С една дума - давам положителни отзиви за "Сано"-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вие ме мотивирахте да си лъсна салона :)

 

Мерси на всички за полезната информация.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Явно всичко хубаво за кожата (ръце, дупета и т.н.) е добро и за седалките на Мицубиши.

Това е защото са от истинска кожа, от телета и крави пасли на поляните в Оказаки, недалеч от завода на Мицубиши.

А не спарени PVC изкуственяци като на останалите коли!

 

Лелееееееее не се бях смял така с години :)

 

Моя детайлер съм виждал да използва sonax car... нещо си там и още некви бози, ама да ви кажа съм адски доволен дагееее...

Редактирано от EvolitoX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...