Премини към съдържание

Space Star - въпроси ?


Препоръчано мнение

Здравейте, вчера родителите ми купиха Спейс стар 2000г., ориг. газова уредба.По магистралата си вървеше, но като че ли проблемите почнаха от

слизането от колата:

Ключа се вади изключително трудно.То май си има някакъв чалъм, ама и други хора казаха че може би е износен?

Таблото не свети изобщо, а на него постоянно свети една иконка SRS, мисля че беше(тя е изписана и над Air bag), какво може да означава това?

Ние си помислихме, че няма Еърбеци, а и в описанието в обявата не пише, трябваше да погледнем и това, ама... :icon_doh:

Дисплея от време на време прекъсва, като че ли и някои чертички не се изобразяват?

Също когато карахме, дългите фарове изобщо не намерихме къде са и май сме карали на къси...

С дистанционното( ако така се казва/центр.заключване/) май също има пробле, продавача отключи колата с него, но ние не можем, даже не знаем и къде да го насочим?

Искам да попитам и последно, на касетофона отпред има и бутони за CD, възможно ли е да се сложи чейнджър и къде?

 

За жалост, ръководството е на италиански.!Ако може някой да помогне ще е много добре,

защото не разбираме доста неща на колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понамазахме ключа с някакво масло и сега проблеми не прави!

Благодаря много за линка, сега почвам да чета :)

Въпроси още ще имам, ама по-нататък.. :lol:

Благодаря много, още веднъж!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам няколко въпроса :)

 

Сменихме батериите на дистанционното управление(ако така се казва), но не работи.Какъв може да е проблемът?

Къде в София или Плевенския район(Плевен,Ловеч,Троян) се продават части втора употреба за този автомобил?

И последно(за този път :) ) колко горе-долу струват тасове за гумите на Спейс стар-а?

Благодаря! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ти свети доида надистанционното, а колата не реагира - ще знаеш, че батериите се сменят в рамките на около 20-30 сек. иначе си губи настройките. Затова по-надолу е описана въпросната ситуация понеже и аз се сблъсках с този проблем. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама и лампичката на дистанционното не свети.Не знам защо.

Когато я купувахме човекът, който ни я продаде отключи колата с дистанционното,а сега не иска?

А къде трябва да се насочи? Към таблото, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е описано в Autodata

http://img47.imageshack.us/img47/118/indexd6d1e5na2.jpg

Ето я въпросната схема.Всичко си преведох, само не разбрах тая схемичка(първата точка от програмата) каква е

и за какво служи?Ще може ли да помогне някой само с това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не те ангажирам с моето мнение, аз си копирах въпросната схема и отидох при майстор за аларми и човека се справи с проблема срещу скромните 5 лв.Но ако няма такъв в близост ще ти кажа какво направи /по спомен- не съм компетентен/- изваждаш поставката за чаши намираща се пред скоростния лост/с издърпване на горе от страната на лоста/ и там откриваш въпросния куплунг. Майстора закачи едно кабелче към контакт 1 от куплунга към шасито и започна въпросната процедура според годината на колата.

Аз си изчистих платката на дистанционното със спирт, че недаваше добър контакт и си провери поляритета, а и самите батериите. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ало ,ТРОЯН! Какво стана с дистанционното ? :mitsu-smiley:

Днес се връщат от море и утре най-вероятно ще пробвам да го направя :D

А иначе махнах поставката за чашите и кабелчето беше мушнато във втория "контакт от куплунга".

Като направя нещо ще пиша веднага :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че проблемът е само в дистанционното.

Почнах да го разглабям пред гаража, в който е вкарана колата, и когато го сглобих,натиснах копчето за откл. и колата се отключи и при затворени врати :lol:

Но сега пак от време на време не иска да работи, а трябва да го чукна няколко пъти, за да се оправи...

 

Искам да попитам и още нещо: Таблото на колата изобщо не свети.Какъв може да е проблемът и как да го оправим?

А също и дисплеят,от който се вижда часът,радиостанцията и т.н.,не показва всички чертички....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, понеже имам подобни въпроси, нека вдигна тази.

 

Та именно...

 

1. Олях без да искам с кока-кола в паничката под лоста на ръчната спирачка... в резултат на което светна SRS лампичката върху таблото. Първоначално премигваше, след това остана да свети за постоянно. Вече 5 дни си е така... имате ли някакви идеи как да го оправя?

 

2. Лампичката за отворени врати не свети - има ли бързи начин да разбера дали е от нея (изгоряла) или от нещо друго по веригата (кабел, бушон и т.н.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мноооого кофти, точно там под ръчната е централката за управление на SRS системата :icon_crying: Ако колата е влезнала чак вътре, май ще ти трябва нова. Туи кока-колата е много гадно питие, много поразии прави по електрониката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, понеже имам подобни въпроси, нека вдигна тази.

 

Та именно...

 

1. Олях без да искам с кока-кола в паничката под лоста на ръчната спирачка... в резултат на което светна SRS лампичката върху таблото. Първоначално премигваше, след това остана да свети за постоянно. Вече 5 дни си е така... имате ли някакви идеи как да го оправя?

 

2. Лампичката за отворени врати не свети - има ли бързи начин да разбера дали е от нея (изгоряла) или от нещо друго по веригата (кабел, бушон и т.н.)

Хех баси.............ела да го видя ,ако трябва ще разглобя цялата конзола............но поне да го чекна с тестера , ако захапе, имаш големи шансове да не е изпаткал блока ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Марине не е необходимо във всяка една тема да постваш за въпросния филтър.Ако беше добавил ВИН-а можеби спецовете щяха да ти пишат. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

знаете ли каде се намира бензиновия филтър на mitsubishi SPACESTAR?че не мога да го намеря.

 

Като отвориш капака в дъното в дясно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...