Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Cvt или Mt на новия ЛАНСЪР



Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!

Отново ви пиша но съм изправен пред поредната дилема... каква да е скоростната кутия? :help: :help: :help:

До сега никога не съм карал автоматик и се чудя струва ли си... все пак това са 2 000 лв отгоре. :icon_hmm:

 

Поздрави!!! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

има толкова изписано по тази тема, ако използваш търсачката ще видиш.

А иначе отиди покарай колата с автоматични и ръчни скорости и си прецени сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!!!

Отново ви пиша но съм изправен пред поредната дилема... каква да е скоростната кутия? :help: :help: :help:

До сега никога не съм карал автоматик и се чудя струва ли си... все пак това са 2 000 лв отгоре. :icon_hmm:

 

Поздрави!!! :rulez:

 

Видях наистина много писано по тази тема, но съм нямал възможността да карам Cvt. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!!!

Отново ви пиша но съм изправен пред поредната дилема... каква да е скоростната кутия? :help: :help: :help:

До сега никога не съм карал автоматик и се чудя струва ли си... все пак това са 2 000 лв отгоре. :icon_hmm:

 

Поздрави!!! :rulez:

Здравей:)

И аз като теб, допреди 5 години не бях карал автоматик. Случи се така, че тогава взех първата си кола с автоматична скоростна кутия - Галант естествено:) Когато блъснах този автомобил и трябваше да го заменя с друг, не се поколебах - отново избрах автоматика. Вече знаех много добре за какво става въпрос. Сега си мисля, че едва ли има нещо, което би ме накарало да се върна отново към безкрайното натискане на съединител и ръчкане на скоростния лост:) С две ръце гласувам за автоматика! Единственото, което би ме накарало да се замисля, ако бях на твое място е това, че с авт. скоростна кутия, колата ми ще позагуби от пъргавината си. Но ако тя разполага с достатъчно мощност в резерв, то това не е решаващо съображение. В замяна ще получиш усещането за изключителен комфорт при управлението на своето Мицубиши:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:first: Колега не се чуди изобщо и вземай автомата. Аз си купих такъв през Март и вече 16 000км му се кефя. И на мен ми е първия автомат но друга никога няма да си купя повече. + са повече от - , така че не се чуди. Освен това този автомат не е като старите, няма нищо общо с предишните автоматици. Да не говириме, че да превключваш скоростите от волана при спортно каране е голямо удоволствие. На 37 000 още 2 000 не е болка за умиране. Ако ги имаш ги давай и се радвай на новата си придобивка. :drive: Ще го забравиш това досадно движение.:drag: Ръцете на волана и газзззззззззз. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам само един въпрос, понеже не ми се е случвало да карам "спортно" с кола която има лопатки зад волана, някой ще ми обясни ли как се взима почти обратен завой в който сменяш скороста от волана... с дотатъчно висока скорост, че да го държиш с 2 ръце :) без да си гледаш в волана...

 

Сигурно се свиква и не е проблем, но на мен ми се струва доста объркващо в момента ей така като си го представям ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам само един въпрос, понеже не ми се е случвало да карам "спортно" с кола която има лопатки зад волана, някой ще ми обясни ли как се взима почти обратен завой в който сменяш скороста от волана... с дотатъчно висока скорост, че да го държиш с 2 ръце :) без да си гледаш в волана...

 

Сигурно се свиква и не е проблем, но на мен ми се струва доста объркващо в момента ей така като си го представям ;)

 

Не мисля, че ще имаш нужда да ползваш педалите зад волана на Ralliart-а.

Карал съм кола с един и същ двигател с ръчни и автоматични (с два съединителя) скорости и мога да те уверя, че автомата се справя даже и малко по - добре от ръчните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги утре ще ходя при дилъра си да си говорим за кутиите и вечерта ще споделя какво ми е казал :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.. само да напомня, че ако някой си е свикнал да си играе с лоста (на скоростите разбира се :) ), може и от там да се сменят.. не само от лопатките.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...