Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Ти ме уби с тази машинка. Галанта струва почти колкото музиката :icon_thumbup: Не знам дали ще устискам ако връщайки се при колата я видя разбита и музиката я няма. Това е лошото на двойния дин, иначе е размазващо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си 100% с уговорката, че системата няма да се развива. А доколкото го надушвам Анди ъпгрейдите ще го вкарат в добре позната ни спирала на кар аудиото. Ако ще се прави свободен монтаж имам за теб стария ми двоен дин http://www.pazaruvaj.com/avto-multimedia-c3637/pioneer/avic-f320bt-p43065095/opisanie.html

прилични корекции, ЮСБ отзад, блутут модул, ГПС-ът му не хваща в БГ, радиото също не хваща всичко, защото е САЩ модел, но съм го ползвал по-малко от 6 месеца. Ще ти пусна в началото на седмицата едно обемче, но трябва хубаво да се помисли монтажът.

То при такава цена,по добре е хед юнита да е ПЦ,доста по евтино и доста повече настройки предлага.............аз сега се чудя с кой софтуер да управлявам аудиото.......ще видим.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих модела на задните ми говорители: задни говорители

Дават ги 50 вата. Значи ли това, че с моите 4х7 вата кривят звука още преди да са се разклатили както трябва?

Докато бяха в астрата свиреха по-басово, но пък по-леко и кривеха горе-долу наполовината на силата, с която свирят в галанта. Предните обаче свирят много по-добре от тези. За всеки случай ще си сваля и другия говорител, за да станат два еднакви (по-солиден е магнита от на другия 16,5 см. говорител) и ще си сложа и "пищялките" на кората отзад.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих модела на задните ми говорители: задни говорители

Дават ги 50 вата. Значи ли това, че с моите 4х7 вата кривят звука още преди да са се разклатили както трябва?

Докато бяха в астрата свиреха по-басово, но пък по-леко и кривеха горе-долу наполовината на силата, с която свирят в галанта. Предните обаче свирят много по-добре от тези. За всеки случай ще си сваля и другия говорител, за да станат два еднакви (по-солиден е магнита от на другия 16,5 см. говорител) и ще си сложа и "пищялките" на кората отзад.

 

Няколко съвета още:

1. Почти няма, да не кажа, че хич няма юнит, който да може пълноценно да захранва компоненти. Не се отваря линка към задната ти линия, но със сигурност новата ти свирка ще ги накара да свирят много по-добре. Както ти споменах по-горе задната линия е почти ненужна, но в твоя случай може да си остане, захранена само от главното устройство. Вероятно имаш предвид http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=702 тази двукомпонентна система? Нещо не мога да разбера обаче. Сега си със стандартните хартиени говорители за фронта и тази компонентна система отзад??? Ако е така, по-добре остави хартиените говорители отпред, а тези само мидбасчетата отзад, без пищялките. Тази компонентна система, която си посочил НЕ свири по-добре от фабричната музика на галанта:icon_hmm: По-добър саунд имат ето например тези мидбаси http://www.rnb-audio.com/index.php?once=1&cat=105&page=1&product_id=170, но им трябват и филтри и пищялки, тоест комплект ето http://www.rnb-audio.com/index.php?once=1&rnb_m=21&cat=105&page=12&product_id=104 или това http://www.caraudio-bg.com/carspeakers/GroundZero/gzhc-16x.html пробвал съм и двете, наистина са еволюционно по-добри и разликата е наистина голяма. Разбира се, струва това упражнение струва пари. И понеже е така, може да изчака фронтът по-добри времена.

2. Пищялки на кората отзад е напълно, напълно безполезно да редиш. Освен ако в 90% от времето возиш хора на задната седалка и ти е важно да има сцена и отзад. В противен случай това е напълно безполезно действие.

3. Пусни точния модел на говорителя, който си избрал за суб- последно за 10-ка херц говорехме и, ако е възможно, максимално подробно техническо описание на говорителя. Това е важно при сметките за бокса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези са от линка.

Мисля да сложа пищялките, защото когато има някой на задната седалка, няма да чува високите. Ще пробвам и ще чуя какво ще се получи. Ако ми хареса, ще ги захвана на кората до задните говорители. Да сложа ли филтри за задната линия? Всъщност, пише "кондензаторни филтри в комплекта", така че може би си имат. Те басове не свирят в момента. Предните правят баса и на предните седалки се чува по-добре музиката в сравнение със задните места.

Може и по-лошо да свирят от оригиналните, нямам представа. Остава така за неизвестно време.

Бас говорител още не съм избрал. Идеята с надничането зад подлакътника е най-добра предвид действително по-малкото заемано място.

Нещо такова за бас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези са от линка.

Мисля да сложа пищялките, защото когато има някой на задната седалка, няма да чува високите. Ще пробвам и ще чуя какво ще се получи. Ако ми хареса, ще ги захвана на кората до задните говорители. Да сложа ли филтри за задната линия? Всъщност, пише "кондензаторни филтри в комплекта", така че може би си имат. Те басове не свирят в момента. Предните правят баса и на предните седалки се чува по-добре музиката в сравнение със задните места.

Може и по-лошо да свирят от оригиналните, нямам представа. Остава така за неизвестно време.

Бас говорител още не съм избрал. Идеята с надничането зад подлакътника е най-добра предвид действително по-малкото заемано място.

Нещо такова за бас.

 

Дотук добре, но ако не си купил тази компонентна система, по-добре не я купувай изобщо. Просто не ти трябва нито за отпред, нито за отзад. Ако толкова държиш, вземи от Сашо едни оригинални говорители и заспиваш, като чуеш новия хед юнит ще се откажеш от всякакви ъпгрейди, освен от субчето...

ПП. имай предвид, че това говорителче е двунамотково, тоест при свързване с усилвател трябва да имаш предвид режимите му на работа, респективно стабилната му работа на 2 и 8 ома. Като избираш усилвател имай предвид това.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги купил сега. В астрата бяха и взех едната по технически причини. Тези дни ще сложа и другата. Имат си кондензаторни филтри и режат басовете. Като седна отзад не се чува бас, а отпред предните свирят и ниските честоти ... доколкото могат. Устройват ме.

Я кажи има ли смисъл да изкарвам USB с кабелче на новия плеър? Дали е направено да чете МР3-ки от там? И на единия AUX мисля да извадя с кабелче. От тук ще чете със сигурност. Монтажът обаче ще ми вземе здравето :rolleyes: . Сигурно трябва да махна сребристата централна конзола, а може би и около скоростния лост... ако знам как.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги купил сега. В астрата бяха и взех едната по технически причини. Тези дни ще сложа и другата. Имат си кондензаторни филтри и режат басовете. Като седна отзад не се чува бас, а отпред предните свирят и ниските честоти ... доколкото могат. Устройват ме.

Я кажи има ли смисъл да изкарвам USB с кабелче на новия плеър? Дали е направено да чете МР3-ки от там? И на единия AUX мисля да извадя с кабелче. От тук ще чете със сигурност. Монтажът обаче ще ми вземе здравето :rolleyes: . Сигурно трябва да махна сребристата централна конзола, а може би и около скоростния лост... ако знам как.

Ще ти пратя кабелчето, той плеърът си има и да, чете МП3 от юсб, чете и видеофайлове като AVI или MPEG4. Монтажът изисква да отвиеш пластмасовото чекмедже след като свалиш централната конзола, после трябва захранване с 2 плюса, за да стартира при палене. Шейна има, но трябва и такава декоративна лайсна след като се монтира шейната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, първо извинявам се, че пиша в тази тема. За да не отварям нова искам да попитам за малко инфо компетентните по въпроса. Както знаете в галанта(ЕА2А) има оставено място за бас отзад на кората. Искам да си сложа такъв бас и въпросът ми е - колко голям може да е мах. диаметъра на баса?, трудно ли се намират такива говорители за отворен обем ? Мисля да го захранвам от СД-то(Kenwood), не ми трябва някъкъв силен бас, просто искам да е малко по силничък от заводските говорителчета. Огледах в нета и намерих няколко оферти но нямам представа дали ще могат да работят като хората( за отворен обем ). Прилагам линкове и бих искъл да изразите мнения. Благодаря. :rulez:

 

http://megavoice.bg/?pid=47&product=505

 

http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=4_15&products_id=345

 

ps: на Thunder-a са му объркали инчовете.

Редактирано от Blago
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези говорители не ми вдъхват никакво доверие. Освен това само от плеъра не можеш да захраниш бас-говорител. Колко вата на канал мислиш че излизат? Най-много 20-22 вата реални. Лошото е че с каквото и да е СД не можеш да захраниш бас-говорител. Без усилвател не става работата.

Иначе размерът на кората отзад става за 25 см. (10 инча) говорител. Поне при мен е така, но отворът е изрязан доста нескопосано като гледам. Стърчат едни ламаринки с остри ръбове... аз щях да го изрежа несравнимо по-добре. Може и така да си е.

Тези два говорителя силно ме съмняват дали ще свирнат в кутия, та камо ли без.

Като говорител за отворен обем разгледай този Pioneer . Има и 12-ка, но не мисля че ще ти трябва, защото трябва да се реже отвора. Обърни внимание че е 250 вата. Изборът е много малък за такъв вид басчета. Имай предвид, че без кутия не може да се докара "хубав" бас. Казва ти го не толкова претенциозен към звук човек. Едни 250 лева ще са ти необходими като минимум - 107 за говорител и още толкова за усилвател 200-250 вата (RMS, не пик пауър) втора употреба и около 40 лева за кабелите. Съвет - забрави за Тъндър.

Добре е ако от СД-то можеш да управляваш баса. Свързваш баса към усилвателя и му слагаш едни 80-50 херца да свири и толкова. Поне аз така ще направя. 4-те говорителя в колата ще настроя от СД-то, защото с това СД и без да съм пипал лоуднес и разните му там хай и лоу пас филтри си свирят доста добре (вкл. приличен бас като за без усилвател). Дават го 4х50 вата, но реалната изходна мощност е 22 вата при ТНД 5% (при 1% е 17 вата). Реално без усилвател не може да има силна музика в колата и дори няма да е много качествена, предвид стандартните говорители и липсата на разните му там "шукарии", които се купуват за озвучаването. Но за повечето шофьори, в т. ч. и аз, сегашното звучене ми стига :icon_rock: .

Между другото стандартните говорители в нашите галанти предлагат доста добро качество. Сложих стария плеър в един Хюндай 2006 г. и свиреше като радио точка :icon_doh: , а в галанта 2 г. се кефех как звучи. Така че говорителите имат голямо значение. С новия плеър свирят още по-добре. Всичко е от значение. Дори като правиш кутия мястото на захващане на говорителя (баса) е от значение, кабелите са от значение, материалът на кутията, изолацията, монтажът... с една дума - всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Искам да си сложа такъв бас и въпросът ми е - колко голям може да е мах. диаметъра на баса?

 

Стандартната дупка на кората е 8 инча.

 

Бягай далече от марката Тъндър. Бошман е с много добро съотношение на качество/цена.

Но какъвто и говорител да сложиш там, не очаквай много добър резултат.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се отказал от субуферчето. Взех Херц 25 см., 250 вата и искам да го сложа в правена кутия. Усилвател ще взема с тази мощност.

Не разбирам какво означават индексите на говорителя и нямам програма за симулация. Всъщност 2-3 знам. Прочетох че с времето говорителят променял характеристиките си и затова се спирам на обем 40 литра.

Субчето ще бъде в багажника по идея на SLX. Още не знам кой ще реже, но ще помисля :rolleyes: . Искам да има и т. нар. рефлекс (фазоинвертор ли се наричаше още?) - пластмасова тръба с "фи" 80 мм и дължина 18-20 см.

Като размери на кутията ориентировъчно давам следните цифри: ширина 44 см.; дължина горна част 25 см.; висока 32 см. и дължина на дъното ... да кажем 38 см. Не съм смятал обема, но би трябвало да е нещо такова. Това са размерите на вътрешната част на кутията. Външните размери са малко по-големи както се сещате.

Искам да се направи по наклона на задните седалки и не знам дали ще има проблеми със звученето, тъй като задната страна на продаваните готови кутии в нета ще стане предна, т.е. говорителят (и рефлекса) ще седят под наклон хх градуса (ще "гледат" малко нагоре). Приемам идеи и предложения как да стане.

Трябва ли да се изреже отвор в кората зад задните седалки и за рефлекса? Ще седи до говорителя - на предния наклонен към седалките панел на кутията.

Вътрешният диаметър на говорителя е 234 мм. Толкова ли трябва да бъде и отворът (в същата кора)? Външното "фи" е 260 мм.

От какъв материал е по-добре - МДФ или ПДЧ? Дебелината ще е 18 мм. От къде да взема такива плоскости?

Каква вата ще трябва, каква дебелина се слага и къде да намеря вата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се отказал от субуферчето. Взех Херц 25 см., 250 вата и искам да го сложа в правена кутия. Усилвател ще взема с тази мощност.

Не разбирам какво означават индексите на говорителя и нямам програма за симулация. Всъщност 2-3 знам. Прочетох че с времето говорителят променял характеристиките си и затова се спирам на обем 40 литра.

Субчето ще бъде в багажника по идея на SLX. Още не знам кой ще реже, но ще помисля :rolleyes: . Искам да има и т. нар. рефлекс (фазоинвертор ли се наричаше още?) - пластмасова тръба с "фи" 80 мм и дължина 18-20 см.

Като размери на кутията ориентировъчно давам следните цифри: ширина 44 см.; дължина горна част 25 см.; висока 32 см. и дължина на дъното ... да кажем 38 см. Не съм смятал обема, но би трябвало да е нещо такова. Това са размерите на вътрешната част на кутията. Външните размери са малко по-големи както се сещате.

Искам да се направи по наклона на задните седалки и не знам дали ще има проблеми със звученето, тъй като задната страна на продаваните готови кутии в нета ще стане предна, т.е. говорителят (и рефлекса) ще седят под наклон хх градуса (ще "гледат" малко нагоре). Приемам идеи и предложения как да стане.

Трябва ли да се изреже отвор в кората зад задните седалки и за рефлекса? Ще седи до говорителя - на предния наклонен към седалките панел на кутията.

Вътрешният диаметър на говорителя е 234 мм. Толкова ли трябва да бъде и отворът (в същата кора)? Външното "фи" е 260 мм.

От какъв материал е по-добре - МДФ или ПДЧ? Дебелината ще е 18 мм. От къде да взема такива плоскости?

Каква вата ще трябва, каква дебелина се слага и къде да намеря вата?

 

Голяма е тази кутия за този говорител. Всъщност не е голяма с инвертор, но защо не обмислиш затворен обем, след като ще режеш... Но, преди да режеш и след като направиш кутия- ти си избери каква, първо демонтирай задната линия и ламарината на суб-чето и виж как свири суба и дали не е достатъчно така.Тоест налягането да влиза през дупките на задната линия и отвора на суба. При 10 инча суб може би ще е съвсем достатъчно, а и ще махнеш гадната задна линия, която само маже. Ако не е, вкарването на налягането в купето ще подобри нещата, но няка как да разбереш с колко, докато не резнеш между седалките. Говорителите се "разсвирват" - процес в който мембраната заема окончателната си форма, това, обаче, не е критерий, по който да нагаждаш кутията, а просто повод след един месец слушане, да пренастроиш отново системата. Твоя си работа са МДФ и ПДЧ- купуват се плоскостите в строителните хипермаркети или в борси за строителни материали. Възможност за избор бол, важно е обаче да купиш качествено лепило за дърво и да хванеш на достатъчно места с винтове. Най-добре отворът за говорителчето е да се вкопае- тоест да монтираш върху челната плоскост още една, като дебелината й оформя легло за суба. Ватата е без значение каква - и нея я има по хипермаркетите, но там иска експерименти - пърбо без вата, после малко по стените, после още и така слушаш, слушаш...

Моят съвет, ако си решил да режеш, е да направиш кутия със затворен обем, тогава 23-27 литра ще се окажат достатъчни.При затворения обем няма да имаш и въпроси за вата, басът свири по-точно- не закъснява и не свисти през инвертора, а за целите на твоята система, при която не се търси сила на всяка цена, е най-добре, според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно разбрах че в работата ми има ПДЧ 18 мм и попитах шефа дали ще трябват. Взех 7 броя плоскости с размери приблизително 62/48 см. Лепило, винтове, вата и силикон ще взема утре.

Искам да е с инвертор за да слиза по-ниско. Страничните ефекти на инвертора, уви, не са ми известни. Не знам има ли значение къде ще се разположи.

Разгледах картинките в книжките на говорителя (на италиански е и само гледам :rolleyes: ) и има няколко предложения за кутии. Най-малката мисля беше 17, а най-голямата 28 литра, като последната е с "унаа тръбъ дет мноо дуа".

Не знам какъв ще е резултатът на практика с моя материал, но се насочих към 40-те литра заради поставянето на вата и инвертор. Също така мисля с Г-образни планки да се сложи и антивибрационна дъсчица. Надявам се да няма неприятни реверберации.

Преди работата ще разпитам познати с опит в това направление.

И накрая малко х-ки:

Fs = 27, Hz

Qms = 3,23

Vas = 55,4 liters

Cms = 0,33 mm/N

Mms = 105,8 g

Rms = 5,53 kg/s

Xmax = 9, mm

Xmech = 14,5 mm

P-Dia = 210, mm

Sd = 343,8 sq.cm

P-Vd = 0,309 liters

Qes = 0,41

Re = 2,6 ohms

Le = 2,42 mH

Z = 4, ohms

BL = 10,67 Tm

Pe = 250, watts

Qts = 0,364

no = 0,256 %

1-W SPL = 86,24 dB

2.83-V SPL = 91,11 dB

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Да те питам само багажника ти дрънчи ли ? Защото аз мн се замислям дали да не си сложа бас-туба но много ме притеснява проблема с дрънченето на багажника :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да избегнеш дрънченето на капака .Каквато и изолация да слагаш вибрацията винаги ще я има.Поздрави :dj: :concert:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да избегнеш дрънченето на капака .Каквато и изолация да слагаш вибрацията винаги ще я има.Поздрави :dj: :concert:

 

Ясно ми е че няма как напълно да се предотврати дрънченето но се притеснявам дрънченето ми да не се чува повече отколкото баса на колата, защото съм виждал коли които багажниците им така дрънчат сякаш секи момент ще се разглобят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си измислих размерите на кутията. Реших окончателно да е затворен обем 28 литра. Предната стена откъм говорителя ще е наклонена по задната седалка. Налягането ще бъде вкарано както SLX е направил неговата.

 

Дължина на предната стена долна и горна част - 350 мм

Височина - 315 мм

Дължина - 423 мм

Ъгъл предна стена спрямо дъното 72 градуса; ъгъл предна стена спрямо "тавана" - 108 градуса.

Ъгълът на седалката не съм го мерил, но мисля да го направим 72.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си измислих размерите на кутията. Реших окончателно да е затворен обем 28 литра. Предната стена откъм говорителя ще е наклонена по задната седалка. Налягането ще бъде вкарано както SLX е направил неговата.

 

Дължина на предната стена долна и горна част - 350 мм

Височина - 315 мм

Дължина - 423 мм

Ъгъл предна стена спрямо дъното 72 градуса; ъгъл предна стена спрямо "тавана" - 108 градуса.

Ъгълът на седалката не съм го мерил, но мисля да го направим 72.

 

 

Мисля, че си взел много правилно решение. Остава да я направиш, да слушаш и да настройваш. Обаче ти трябва и усилвател...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

То има усилватели, които могат да ползват за сигнал, изходящите канали на плеъра, но в случая той иска да си ползва колоните! Иначе те съветвам да си вземеш една хубава активна туба, където всичко си е изчислено и да не се занимаваш с рязане, правене и т.н. Бях гледал в факторел една активна туба на JBL която имаше невероятен дизайн (като реактивен двигател на самолет), реална мощност от 100 Вата (което си много сила а не некфи 500 000 Вата измислици :)) И като ми го пуснаха в магазина това направо изкърти теракота :)) Е 800 лв. беше, но определено JBL си каза думата! Усилвателя, говорителя, акустиката, всичко е изпипано ;)

 

P.S. Просто немога да пропусна да споделя, че Harman/Kardon е една велика компания, особенно JBL! Става дума за компания с над 60 години история в аудио-техниката! 1954 г. - първия ресивър! :)

 

P.S.S Ето за какво говорех, просто нямам думи : http://www.autopoweronline.co.uk/wwwroot/productimages/ebay_jbl_btx250.jpg

http://61.img.v4.skyrock.com/610/blogtigra/pics/78301864_small.jpghttp://www.xtremeaudio.gr/big/btx250.jpg

 

Zdraveite....predi edna sedmica si vzeh absolutno su6tata tuba na JBL ....tazi na snimkata tuk...oba4e vuznikna nqkakuv problem....na moqta kola ne trugva...a onzi den q probvah na edna druga kola i trugna.....gledaha q i edni mom4ta koito se zanimavat s tova...(slagane na muzika v kola i taka natatuk....)no ne otkriha problema...kabelite sa pavilno svurzani a tubata ne trugva...moje bi nqkoi ima mnenie da mi pomogne....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо пиши на кирилица! Второ, виж плеъра дали пуска сигнал и/или кабелите. Там е проблема ...просто няма къде да е другаде.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо пиши на кирилица! Второ, виж плеъра дали пуска сигнал и/или кабелите. Там е проблема ...просто няма къде да е другаде.

Успех!

 

ми проверихме всичко.....не е от плеъра ...проверихме с една машинка дали има сигнал ...и сигнал има..не знам...както и да е ...благодаря все пак.....

Редактирано от pacomanqka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Супер е станало, дано да се разрешат проблемчетата

Редактирано от AlienPump
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Малко да изтупам прахта от тая залежала тема и да не отварям нова. И аз се сдобих с тоя JBL btx 250 . Колегата Emil Dimitrov ме надъха да потърся такава и ето на :) Свири доста добре ,но малко слабичка ми се струва ,можеби защото бях с 15 инча бас до сега.Иначе спечелих дооста място в багажника и стана по-културно. Моя съвет е имате ли възможност марката си е марка! И главния въпрос все пак... Този alpine ida-x301rr как ви се струва и за тия пари има ли нещо по-добро?

 

http://pichost.name/images/O83lQ.jpg

http://pichost.name/images/QOIzp.jpg

http://pichost.name/images/xSveK.jpg

http://pichost.name/images/sIwei.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...