Премини към съдържание

Въпрос по навигацията на Outlander


Препоръчано мнение

Здравейте

Опитвам се да си отговоря на такъв един въпрос - струва ли си да похарчи човек 3000 лв за да сложи един + към Instyle? Т.е. със или без навигация да го взема???

Може ли някой който кара с навигация да сподели:

1. как се зареждат данни в т.нар. сървър? диск? USB? или само във фирмен сервиз?

2. каква система е навигацията? някаква лична на МИЦУ или някоя от популярните (гармин том-том ....)?

3. можеш ли сам да си качваш и сваляш карти?

4. можеш ли да си качваш MP3-ки ?

5. камерата за заден ход вижда ли в тъмното? и върши ли работа или е гъзария?

благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

РС предполагам си от Русе?

Отиваш при дилъра и му казваш да ти демонстрира всички екстри на навигацията, което всъщност е цяла нултимедийна система и решаваш :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Опитвам се да си отговоря на такъв един въпрос - струва ли си да похарчи човек 3000 лв за да сложи един + към Instyle? Т.е. със или без навигация да го взема???

Може ли някой който кара с навигация да сподели:

1. как се зареждат данни в т.нар. сървър? диск? USB? или само във фирмен сервиз?

2. каква система е навигацията? някаква лична на МИЦУ или някоя от популярните (гармин том-том ....)?

3. можеш ли сам да си качваш и сваляш карти?

4. можеш ли да си качваш MP3-ки ?

5. камерата за заден ход вижда ли в тъмното? и върши ли работа или е гъзария?

благодаря предварително

 

Подред на нмерата:

1: от диск

2: На Митсубиши и ако искаш навигация си купуваш отделен модул

3: До колкото знам ДА

4: Да

5: Незнам

 

На мен лично таблото без навигация ми харесва повече.

 

 

PS: Ако искаш повече информация пиши по едно лично на Chrischo i NIKKEIei техните Outlander-и са с навигация.

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Опитвам се да си отговоря на такъв един въпрос - струва ли си да похарчи човек 3000 лв за да сложи един + към Instyle? Т.е. със или без навигация да го взема???

Може ли някой който кара с навигация да сподели:

1. как се зареждат данни в т.нар. сървър? диск? USB? или само във фирмен сервиз?

2. каква система е навигацията? някаква лична на МИЦУ или някоя от популярните (гармин том-том ....)?

3. можеш ли сам да си качваш и сваляш карти?

4. можеш ли да си качваш MP3-ки ?

5. камерата за заден ход вижда ли в тъмното? и върши ли работа или е гъзария?

благодаря предварително

Здравей,

по точка 5 - камерата е супер и в определени моменти е много полезна, когато трябва да спираш на милиметри от даден обект. През ноща се вижда.

В тези 3 х.лв. има много други екстри - надморска височина, компас итн. Най-добре е да говориш с дилъра и той да ти демострира всички възможности. Изборът е твой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , да споделя и аз!

И ние дълго умувахме дали да е с навигация и накрая решихме че 3000 лв не си заслужава да дедеш за GPS ,който дори няма карти за България ,а да не говорим ,че и скоро не се предвижда да има! Не знам дали съм ти помогнал , но ти казвам как постъпихме ние!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , да споделя и аз!

И ние дълго умувахме дали да е с навигация и накрая решихме че 3000 лв не си заслужава да дедеш за GPS ,който дори няма карти за България ,а да не говорим ,че и скоро не се предвижда да има! Не знам дали съм ти помогнал , но ти казвам как постъпихме ние!

 

Именно това ми беше въпроса...

За 300-400 лв си имам GARMIN, който така съм го кракнал че чете всякакви карти и ми върши идеална работа.

Какво чудо трябва да е че да си оправдае 3-те хилки?? Освен че е оригинално и красиво и не висят кабели естествено

Давайте аргументи "ЗА" моля, че почти съм се отказал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно това ми беше въпроса...

За 300-400 лв си имам GARMIN, който така съм го кракнал че чете всякакви карти и ми върши идеална работа.

Какво чудо трябва да е че да си оправдае 3-те хилки?? Освен че е оригинално и красиво и не висят кабели естествено

Давайте аргументи "ЗА" моля, че почти съм се отказал...

При годишна инфлация 12-15%, 3000 лв към 67000 лв са 4.4%. Пак казвам изборът е твой. В тези 3000 лв. не влиза само навигацията, а много други джаджи, включително и програмиране на някой неща свързани с чистачки, фарове итн. Отиди на место в БС и помоли дилъра да ти покаже всички функции.Ако пътуваш в чужбина (на запад) можеш да ползваш и навигацията с всичките и екстри...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При годишна инфлация 12-15%, 3000 лв към 67000 лв са 4.4%. Пак казвам изборът е твой. В тези 3000 лв. не влиза само навигацията, а много други джаджи, включително и програмиране на някой неща свързани с чистачки, фарове итн. Отиди на место в БС и помоли дилъра да ти покаже всички функции.Ако пътуваш в чужбина (на запад) можеш да ползваш и навигацията с всичките и екстри...

 

ЕТО ЕТО ЕТО..... започнаха първите мнения "ЗА"

Това че можеш да си програмираш разни неща си е заигравка.

Това че парите са разумни също е факт - на други марки за 3000 не можеш да добавиш проста навигация, камо ли с камера и други такива...

А варианта с дилъра отпада, няма да обяснявам защо :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимай какво ти харесва.

Щом ти харесва с навигация взимай с навигация така или иначе даваш 67 000 ще дадеш и още 3 000 това са под 5%.

Не знам дали някой ще ти каже нещо против ще преобладават предимно мненията ЗА.

На мен ми харесва повече без навигация, с навигацията просто имаш по интересен начин за програмиране и изписване/изобразяване на различните функции и разбира се имаш и камера за паркиране.

А относно камерата за паркиране, на мен ми беше доста не удобно докато паркирах един Лексус. Та един съвет от мен ако си вземеш с навигация си поръчай и парк сензори, лично мое мнение.

 

 

Поздрави и успех с избора, какво и да избереш няма да сбъркаш :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

аз много се чудих дали да си взема моя със или без навигация,трябваше да чакам 2 месеца за да е с навигация,затова го взех без,но сега съжалявам,защото този екран в момента,който е на таблото е пълен смях,малко по-светло ли е и не се вижда нищо,а пък и навигацията си е друго нещо,много помага,има и много "хакерчета" които могат да качат всякакви карти така че за мен е по-добре да е със нави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай насам 1 такова хакерче де :)

 

Аз сега чакам един, който уж голем го вадеше, че може да компилира всякакви карти.. ама нещо бая се позабави..

 

 

Иначе изобщо не съжелявам за нави-то. Много готини и полезни джаджи има, а и като бях преди 2 седмици в гърция и нави-то си проработи... макар и само по главните пътища :)

 

 

Така че..., търсят се хакерчета.., собствениците с нави като се обединим, и ще можем сериозно да почерпим някой койото ни качи карта и за БГ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През 2009 г. ще се появят и карти за БГ. Доколкото ми е известно, сега липсват карти единствено за БГ и Румъния от Европа.

Ще се инсталират от оторизирания дистрибутор на марката и неговите дилъри в страната.

Вероятно, всякакви "хакерски" намеси биха "показклатили" гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията липсва освен за България, Румъния, но и за всичко страни от бивша Югославия, частична е в Северна Гърция и части от Полша.

Но иначе без нея ако мислиш да ходиш в чужбина особенно в градовете едвали ще се справиш.

Камерата е страхотна в тъмното се вижда по-добре отколкото през деня, защото като включиш задна светва лампата за задна и огравя всичко сякаш са фарове и си маневрираш без проблеми. Забравяш и за огледалата караш назад само с камерата.

3000 лв не са много за камерата и навигацията, а и една друга екстра която я има само с навигацията, получаваш 30 GB хард диск в колата за твой песни и клипове филми. Освен, че имаш сумата и джаджи да си следиш средния, моментния разход с точност до десета, да си засичаш време ако искаш да си правиш рали, барометър, надморска височина, отчет за температурата 3 часа назад графично. А и е по лесно със touch screen-a :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Навигацията на Паджерото и Аутлендъра ползва Navteq карти и система. Самите навтек са обявили 63% покритие на пътищата в България, което не е зле. Там е работата, че забавянето при внедряването се дължи на митсубиши. Аз им писах 1 гневно писмо в тон от рода на "как може да продавате навигац. системи рекламирани за европа, а там да няма БГ и т.н." и те най-учтиво ми отговориха, че зависело от автопроизводителя. Примерно Ланд роувър също ползват техни карти и до колкото знам вече имат инсталирани такива за БГ.

 

Сега е ред на гневно писмо до митсубиши моторс.. не ми остава все време и все забравям.. те си отговарят на писма. Ще ви кажа резултати.

 

П.С. Събирам кураж да пробвам един "хак", който позволява гледане на ДВД по време на движение. Не, че ще зяпам доато катастрофирам, но обивам да мяркам шаренийкит ена клипчетата с периферното зрение..

Хака е мн. лесен за слагане, трудното е да се направи предварително архив на файловете, които се променят, за да може после да се върнат ако не дай си боже стане фал. Правенето на архив изисква свалянето на харддиска, отключването му, за да може да се вижда файловата му система и т.н.

 

Като ми остане време да скучая ще го пробвам.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: Карта за Турция също не се предлага с навигацията. Ако пътуваш само в българия или около нея не си струва да си купуваш навигация. Много пари хвърлени на вятъра. Карта за българия трябваше да има още лятото, не се знае обаче дали ще стане скоро. Освен това като се появи картата ще трябва отделно да си заплатиш за обновлението (засега още не знаят колко от Балкан Стар), независимо че си дал 3000лв за навигация, която не ти върши никаква работа. Например при пътуване до Драма един телефон с навигация ще ти е много по-полезен отколкото навигацията на Аутлендъра. За съжаление това е положението. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че скоро ще излезе. Фирмите занимаващи се с разработката на карти като NAVTEQ и TeleAtlas имат карта на източна Европа и е достатъчно добра поне тази на томтом-а (след като купиха TeleAtlas). Тъй че е въпрос на малко време да излезне за :mitsu-smiley: :hiya:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Дай насам 1 такова хакерче де :)

 

Аз сега чакам един, който уж голем го вадеше, че може да компилира всякакви карти.. ама нещо бая се позабави..

Иначе изобщо не съжелявам за нави-то. Много готини и полезни джаджи има, а и като бях преди 2 седмици в гърция и нави-то си проработи... макар и само по главните пътища :)

Така че..., търсят се хакерчета.., собствениците с нави като се обединим, и ще можем сериозно да почерпим някой койото ни качи карта и за БГ :)

 

quote хакерчето дали ти се обади. готов съм и аз да се включа в спонсорството ... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Според дилъра в Балкан Стар, навигация за България трябва да има около края на годината, но до колко е вярно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споерд мене си струват екстрите 3 000 лева на фона на 67 000 просто аз не бих се замислял много , а освен навигацията има и много други плюсове .

Моето мнение е за навигацията , но все пак парите са твои ти решаваш :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споерд мене си струват екстрите 3 000 лева на фона на 67 000 просто аз не бих се замислял много , а освен навигацията има и много други плюсове .

Моето мнение е за навигацията , но все пак парите са твои ти решаваш :icon_thumbup:

 

Тя темата е малко старичка и колегата сигурно вече е взел решението.

Но според мен навигацията загрозява таблото, виж ако беше както е при Паджерото да,но иначе ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...