Премини към съдържание

Смяна на двигател?


Препоръчано мнение

Здравейте! Поздравявам Ви за много добрият форум!

Имам мицубиши колт '97, но за съжаление не можах да му се нарадвам, защото ми го удариха както си е паркирано и то много сериозно. :icon_censored: Оказа се, че да го ремонтирам е много скъпо. Въпреки че намерих същата кола на части и мога да взема почти всичко което ми трябва за моята на много добра цена, се оказва 4е ще е доста по евтино и бързо да си купя направо друга такава. :icon_hmm: Та това което ме интересува е дали мога да сложа двигателя от старото ми мицубиши на друго такова с по-малък двигател. Примерно да махна този 1.3(75 коня) и да му сложа 1.4(90 коня). Има ли значение окачването и другите характеристики на колата? И горе-долу колко ще ми струва тази операция? Искам да имам пак такава кола защото ми е много присърце :icon_blush: Въпреки,4е ремонта и частите на :mitsu-smiley: са доста скъпи аз съм на мнение, че да караш хубава кола си има своята цена :drive:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш в предвид 1.6 90 коня :) (1.4 няма такъв мотор), а иначе скоростните кутии са различни...Мисля че такава интервенция няма да стане само със смяна на мотор...Нека DJ-q да каже!

 

P.S. Ако решиш да продаваш колта на части евентуално, пиши ми, че ме валнуват някой неща :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Поздравявам Ви за много добрият форум!

Имам мицубиши колт '97, но за съжаление не можах да му се нарадвам, защото ми го удариха както си е паркирано и то много сериозно. :icon_censored: Оказа се, че да го ремонтирам е много скъпо. Въпреки че намерих същата кола на части и мога да взема почти всичко което ми трябва за моята на много добра цена, се оказва 4е ще е доста по евтино и бързо да си купя направо друга такава. :icon_hmm: Та това което ме интересува е дали мога да сложа двигателя от старото ми мицубиши на друго такова с по-малък двигател. Примерно да махна този 1.3(75 коня) и да му сложа 1.4(90 коня). Има ли значение окачването и другите характеристики на колата? И горе-долу колко ще ми струва тази операция? Искам да имам пак такава кола защото ми е много присърце :icon_blush: Въпреки,4е ремонта и частите на :mitsu-smiley: са доста скъпи аз съм на мнение, че да караш хубава кола си има своята цена :drive:

:rulez:

 

Колега, сори за спама, но да не би да караш жълт колт, който блъснаха в Бояна пред Киноцентъра? :icon_censored:

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега на колт след 96-та година има само 1.3 12V, 1.3 16V и 1.6 16V...Съответно 75, 82 и 90 конски сили! Като 1.3 16 клапана мотора е много рядко явление, поне аз знам само един такъв във Варна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сори за спама, но да не би да караш жълт колт, който блъснаха в Бояна пред Киноцентъра? :icon_censored:

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Да, така е блъснаха ми го пред киноцентъра както си е паркиран!!! :icon_censored: Още беше с транзитни номера! Това ми създава куп ядове сега. Виждал съм ти галанта на паркинга, колега. Много ме радва тая машина :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е блъснаха ми го пред киноцентъра както си е паркиран!!! :icon_censored: Още беше с транзитни номера! Това ми създава куп ядове сега. Виждал съм ти галанта на паркинга, колега. Много ме радва тая машина :icon_bye:

 

Страшна тарпана беше станала там :icon_crying:(на един колега сивика също е тотал, но за твойта най-много ми стана мъчно) Дано всичко мине по вода със застрахователите!

...Жълтото много му стоше, дано следващата да ти е още по-добра! Може би Галант :icon_blush:

Успех! И още веднъж сори за спама! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами иска ми се пак мицубиши даже пак същото :) . Удобно ми е за софийските условия. Ама обяви има само за колтове 1.3- 75коня. И въпреки че 75 са абсолютно достатъчни за такова купе, на мен ми се иска малко по-пъргава конфигурация. Затова и питам за подмяна на двигател...разполагам с по голям и искам да се възползвам от него.. А за двигателя не си измислям, то си го пише в документите. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами иска ми се пак мицубиши даже пак същото :) . Удобно ми е за софийските условия. Ама обяви има само за колтове 1.3- 75коня. И въпреки че 75 са абсолютно достатъчни за такова купе, на мен ми се иска малко по-пъргава конфигурация. Затова и питам за подмяна на двигател...разполагам с по голям и искам да се възползвам от него.. А за двигателя не си измислям, то си го пише в документите. :yes3:

 

Предполагам няма проблем, ако скоростната пасва...Навремето сменях по същия начин двигателя на едно фиатче(не бих го повторил никога :) )

Но нека се изкажат знаещите хора от форума...а те не са хич малко :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам няма проблем, ако скоростната пасва...Навремето сменях по същия начин двигателя на едно фиатче(не бих го повторил никога :) )

Но нека се изкажат знаещите хора от форума...а те не са хич малко :icon_clap:

Колега благодаря ти за включването. Ние явно сме колеги и в работата. :drinks: Незнам как се сети точно за този случай пред Киноцентър Бояна (в който м/у другото пострадаха 6 коли, с тая на изключителния виртуоз шофьора дето ги блъсна-7), но уцели.... Поздрави за колата ти :icon_thumbup: ! Определено радва окото... :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до смяната на двигателя, интересува ме, въпреки че не съм се засилил да го правя. Ще се радвам ако някой изкаже по-компетентно мнение... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Поздравявам Ви за много добрият форум!

Имам мицубиши колт '97, но за съжаление не можах да му се нарадвам, защото ми го удариха както си е паркирано и то много сериозно. :icon_censored: Оказа се, че да го ремонтирам е много скъпо. Въпреки че намерих същата кола на части и мога да взема почти всичко което ми трябва за моята на много добра цена, се оказва 4е ще е доста по евтино и бързо да си купя направо друга такава. :icon_hmm: Та това което ме интересува е дали мога да сложа двигателя от старото ми мицубиши на друго такова с по-малък двигател. Примерно да махна този 1.3(75 коня) и да му сложа 1.4(90 коня). Има ли значение окачването и другите характеристики на колата? И горе-долу колко ще ми струва тази операция? Искам да имам пак такава кола защото ми е много присърце :icon_blush: Въпреки,4е ремонта и частите на :mitsu-smiley: са доста скъпи аз съм на мнение, че да караш хубава кола си има своята цена :drive:

:rulez:

Може да се прехвърли и то със ск. кутия барабар.............всичко е едно към едно , полуоски, тампони , мисля че и ЕКУ-тата им са еднакви ,но дори и да не стане, ел. инсталацията им е еднаква както и куплунгите...........не си спомням май имаше лека разлика с дросела и съответно жилото на газта но и това се прави.............помпите също се еднакви ,както и щуреца за delivery paper-а ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е че мога да използвам тази която вече имам :icon_clap:...и то за основни части. Интересно е колко ще ми струва да го направя.. :icon_hmm: Още не съм взел решение защото чакам застрахователите да се произнесат, но искам същата кола защото.. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш в предвид 1.6 90 коня :) (1.4 няма такъв мотор), а иначе скоростните кутии са различни...Мисля че такава интервенция няма да стане само със смяна на мотор...Нека DJ-q да каже!

 

P.S. Ако решиш да продаваш колта на части евентуално, пиши ми, че ме валнуват някой неща :)

Скоростните кутии са еднакви, на 2-та мотора (1.3 и 1.6)

1.3 16V 82к.с. се слага на купето с целите фарове, ама ще излъжа дали от 98-ма или от 2000г. до 2004г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и логично погледнато, не е редно на 1.3 и 1.6 да са еднакви...Та нали скоростната кутия се изчислява и според въртящия момент на ДВГ...Лъжа ли се?

 

P.S. Коко, 1.3 16 клапана трябва да е от 98-а, защото на това момче тук е 99-а година...;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бил този "шофьор" да удари 6-7 коли и някой от тях на тотал, да не е бил с танк ? :icon_hmm:

Шофьорът, както казах е виртуоз, майстор в блъскането на голям брой коли.... :icon_n_king:...казаха, че бил автомонтьор :icon_doh: Той караше тойота карина и помели пежо 306, пежо 106, хонда сивик, мерцедес 190, одраска едно волво(за волвото не съм сигурен, но със сигурност имаше още една кола) и моя колт :icon_censored: На всичкото отгоре като му написаха акта просто запали и тръгна, докато аз чаках пътната помощ... :mad: Айде спирам, да не се отклонявам от темата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо в моето подробно ръководство пише, че всичките скоростни кутии на колта и лансера са F5M41 за механична трансмисия и F4A41 за автоматична трансмисия!

Сега като погледнах в упътването на колата има друга таблица в която не пише модела на скоростната кутия, а пише само предавателното число на предавките.

1.3 и 1.6 ECI са с еднакво предавателно число на всички предавки, а 1.6 MVV ECI е с различно само предавателното число на 1-ва скорост за разлика от на предните два двигателя. Това как може да се талкува? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги! Тойота също се прави в Япония ако сте забравили. Вие да не очаквахте оня да е бил със Ситроен или Фиат? :icon_drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже ориентировъчна цена за извършването на цялата процедура...имам предвид смяната на двигателите..? :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...