Премини към съдържание

Мнения за Grandis


Препоръчано мнение

Здравейте фенове на марката.

Живо се интересувам от модела GRANDIS.До сега нямам никакви наблюдения от марката и тъй като изкарвам доста време в автомобила ме интересуват всички подробности.Ще бъда благодарен за отзиви, съвети и мнения от запознати.Дано първоначалната ми преценка за добър автомобил да се окаже правилна и аз да се присъединя към групата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Наистина според мен си се спрял на добър автомобил.От година и половина баща ми има такъв,вече е на близо 60 000км,и засега не е дал дефекти-говоря за grandis 2.0 DID.-в/у бензиновите нямам наблюдения.Като минуси може да отбележа(все пак несъм изтъкнат автомобилен критик) не дотам добрата видимост заради страничните греди до предното стъкло,след 140км/ч автомобила става доста шумен.Относно двигател се справя задоволително,но все пак да не забравяме че става дума за миниван.Относно интериор си разполага с всички глезотии за модел на мицубиши-единсвеното което не беше включено в базовата цена беше ксенонът и двата люка.И накрая да не забравя само че и при грандис има проблем със спирачните дискове... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.Можеш ли да ми кажеш какви са проблемите със спирачките.Аз карам доста ,а имам и малко дете което често возя.Чудно ми е че тези автомобили са малко по пътищата.Факт е че получих отговор след седмица ,а за лансера има мнения всеки ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.Можеш ли да ми кажеш какви са проблемите със спирачките.Аз карам доста ,а имам и малко дете което често возя.Чудно ми е че тези автомобили са малко по пътищата.Факт е че получих отговор след седмица ,а за лансера има мнения всеки ден.

 

Ами проблема както и на Галант е, че се кривят дисковете и почва да вибрира при рязка спирачка :rolleyes: Но това не е проблем само за тези коли и модели де...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях един лилав на бензиностанцията.Разприказвахме се с човека.Доволен е ,но и неговия е дизел, а аз се интересувам от бензиновия. Но като гледам май са голяма рядкост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал става въпрос за 2,4 бензиновия мотор. Същият се слага на Outlander-а и колегите са доволни от двигателя. Същото този двигател се слага в Джип, Додж, Крайслер май и в още няколко марки.

Това е един сайт с малко техническа информация, а този е друг и двата сайта са на Руски.

Друго, което се сещам на прима виста, е че Грандис стана най - здравата кола в клас мини ван. ето я статията

 

Колега това е от мен и дано съм бил полезен.

 

Поздрави

 

:rulez:

 

Охх ама и аз съм един акъл :bang: сега видях, че статия е за Space Star, извинявай, че те подведох колега :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега.Справям се с руския и ми беше интересно за какво е мнението на руските колеги.Доста изчерпателни мнения хвалебствени при това.Като гледам май везните клонят към тази марка и модел.Не знам как стоят нещата със сервиза на Балкан Стар,но пък от друга страна се познавам с Евро Старс-Русе.При покупка ще сепохваля :)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега.Справям се с руския и ми беше интересно за какво е мнението на руските колеги.Доста изчерпателни мнения хвалебствени при това.Като гледам май везните клонят към тази марка и модел.Не знам как стоят нещата със сервиза на Балкан Стар,но пък от друга страна се познавам с Евро Старс-Русе.При покупка ще сепохваля :)

Поздрави

 

Ако ще я купуваш с гаранция със сервиза не вярвам да имаш проблем.

А пък ако я купуваш без гаранция имаш DJ Tymbi и вече съвсем нямаш проблем.

 

Поздрави и скоро да се поправиш :icon_thumbup:

 

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип говоря за чисто нов автомобил с гаранция.Евро Старс е местният дирър в Русе.А би ли ми казал кой е DJ Tumbi.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tumby е човекът, който разбира най-много от :mitsu-smiley: , директно след най-добрият инженер на фирмата и изпреварващ инженерите с под 10 год стаж там ;-)

Той е нашият д-р Тymbi, той е човекът, който лекува нашите машини от всевъзможни болежки.... Няма да ти я обслужва гаранционно, но след това можеш да разчиташ на неговите услуги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Дизеловия колко конски сили е, но бензиновия е 165 К.С. и с всички тия глезотии, който предлага като интериор направо е убиец!

Сериозно съм се замислил след време когато имам деца да си взема една такава машина и аз :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сблъсках се с първото си разочарвание.Отидох в балкан стар и попитах за ван с 2,4 бензинов двигатил и ръчни скорости ,но ми отговориха че ще има след половин година сиреч декември. :icon_n_giljotiini: Май няма да се кара Grandis

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Outlander-а може да е останала някоя бройка и изобщо няма да съжаляваш. И той е 7 местен за ДДС кредит, освен това е 4х4 ван.

Лошото, е че и за него се чака обаче и идея си нямаш колко си заслужава чакането :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко се чака и не е ли скъпичка поддръжката?

 

Ако нямаш късмет чакаш 5 месеца, но може и доста по - малко, ако има някоя свободна с твоите изисквания към екстри и цвят. Но най - добре питай дилърите.

Относно поддръжката то 2,4 бензин е един и същ и цената за поддръжката би следвало да една и съща. Освен това в Outlander-a имаш автоматични скорости CTV които са безстепени.

Вчера един колега каза, че разхода на гориво за градско му е 15/100 и извън градско беше към 8/100. На 2,2 дизела разхода е 9 - 10/ 7- 7,5 градско/извън градско и според това колко се отпуска десният крак.

Ако те интересува още нещо направо чети и ако не е питано питай в темата

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сблъсках се с първото си разочарвание.Отидох в балкан стар и попитах за ван с 2,4 бензинов двигатил и ръчни скорости ,но ми отговориха че ще има след половин година сиреч декември. :icon_n_giljotiini: Май няма да се кара Grandis

 

А 2.4 бензин автоматик нямат ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее 5 месеца.То си е 1/2 година.Как може други марки да идват максимум за 50дни?

 

Пак ти казва, чакането си заслужава :icon_thumbup: независимо, кое :mitsu-smiley: си поръчаш.

Колите от Европа идват за 3 месеца, а от Япония за 5 месеца, но в повечето случаи идват за 4 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловият е 140к.с.А относно чакането-около 2-3 месеца,зависи от изпълнението,цвета и т.н

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам още два въпроса:

1 Как стоят нещата с частите при гаранционна поддръжка ,защото разбрах че бавно пристигали ако стане нещо непредвидено.

2 Как се държи автомобила зимно време.Казаха ми че е леко неустойчив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...