Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Вероятно имаш firewall - провери и разреши там.

 

Пробвай да пуснеш от Command Prompt

ping xinit.lug.org.uk

 

ако стане пробвай и

telnet xinit.lug.org.uk 6667

 

Кажи резултата тук, в ЛС или ICQ-то ми /в профила/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ето Java за който си няма, ще се свали по-бързо, защото е на български сървър

 

http://info.datacom.bg/balexandrov/java/jr...dows-i586-p.exe

 

Свалям го и като го заредя ми дава някакъв еrror....

Защо не става нито от нас нито от офиса... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ ЗАВИЖДАМ ВИ !

ПРИ МЕН НЕЩО НЕМОЖА ДА СЕ ПОЛУЧИ С ЧАТА ...

ВЪПРЕКИ ,ЧЕ BAlexandrov

СЕ ОПИТА ДА МИ ПОМОГНЕ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
ЕЕЕ ЗАВИЖДАМ ВИ !

ПРИ МЕН НЕЩО НЕМОЖА ДА СЕ ПОЛУЧИ С ЧАТА ...

ВЪПРЕКИ ,ЧЕ СЕ ОПИТАХА ДА МИ ПОМОГНАТ

 

cop, намери си някой който разбира добре от компютри. Той ще разбере къде е проблема. От разстояние няма как да ти помогнеме. Надявам се да се получи и причината да е малка :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Error reading setup initialization file"

Това точно изписва!

 

Извинявам се, но не съм видял че е дало грешка като съм го качвал. Сега пак го качих.

 

Нека който има проблем с чата пробва първо да инсталира тази java - това е най-новата версия на средата в която работи програмката за чата.

 

http://info.datacom.bg/balexandrov/java/jr...dows-i586-p.exe

 

Ако не стане да ми пише ЛС с текста на грешката и информация за firewall, начин на свързване към интернет и което се сети че би помогнало.

 

Хората на които им се решиха проблемите, нека постнат тук какво е било при тях и как са го оправили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

DJ Tymbi успя да влезне и той в чата след 3 часова борба с антивирусната си програма. И другите трябва да успеят. Утре ще видиме новата версия на аплета как работи :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
успяхххх  :grin:  

просто беше въпрос на 30мин. телефонен разговор ! :first:

 

Предполагам не е бил по GSM-a И какъв беше проблема разкажи :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблеми и с антивирусната, която е Трент микро, ПЦ-КЛилин, но имах и още един проблем, имам firewall на Чек пойнт , и той ми правеше проблеми, но всичко е ОК...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега да споделя с останалите резултата от борбата на Божко с моя проблем (за което съм му много благодарен ) - на работа съм зад proxy, което орязва всичко различно от http и пуска някои програми да излизат навън само на определени портове (ICQ на порт 443) :icon_censored:

Та за да работи при мен чат-а Божко качи proxy server на порт 443 (този които ми е разрешен) чрез който да се вързвам с mIRC до #www.mitsubishibg.com чат канала.

Та за тези, които са зад прокси и след като им се зареди аплета(след натискането на бутона ЧАТ) всичко се зареди но дава грешка от сорта, че не може да намери сървъра "Unable to connect:java.net.UnknownHostException:xininit.lug.org.uk". Стъпките са следните :

1. Дръпнете си от някъде mIRC клиент (http://mirc.e-logix.org/mircs/mirc616.exe) и го инсталираите

2. В полето Options/Connect си напишете вашите данни (не е задължително да са реални - само си напишете вашия ник)

3. В полето Options/Connect/Firewall изберете на firewall support - both и типа на протокола прокси. След което там попълнете данните за вашето прокси - хост и порт

4. В полето Options/Connect/Servers изберете добавяне не сървър и попълнете следните данни - Server - 217.79.33.138, port - 443

5. Ако всичко е наред и имате достъп до този сървър напишете в полето /join #www.mitsubishibg.com

 

Та това е цялата процедура. И пак повтарям, че това е само за хора кооито имат proxy server на работа и връзката им навън задължително минава през него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остана проблема с кирилицата - хората които пишат от самата страница /java applet/ си виждат кирилицата, тези които пишат в mIRC също си я виждат помежду си но не се вижда между тези две групи. Не е ясно дали от mIRC или от аплета се кодира неправилно.

 

Така че ползването на mIRC засега е най-краен вариант. Също пробвайте първо без точка 4. Пробвайте да се свържете към сървър blitzed.net, ако не стане (Connection refused, Conneciton timeout) Тогава направете точка 4.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

понеже не разбирам реших да питам значи инстланах тиа java аплети както и е да е и ся като натисна бутона за чат ми излиза един прозорец на него има логото на java едни лъчи се въртят около него и от долу има emotikons и някво play track и бутони с които да се пуска нищо друго и никъде не ме конектва или пък има бутон за конект кажете какво да правя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

понеже не разбирам реших да питам значи инстланах тиа java аплети както и е да е и ся като натисна бутона за чат ми излиза един прозорец на него има логото на java едни лъчи се въртят около него и от долу има emotikons и някво play track и бутони с които да се пуска нищо друго и никъде не ме конектва или пък има бутон за конект кажете какво да правя

 

сандич като влезнеш в чата чакаш малко и след това ти се исписва името в дясно и го ахед

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

понеже не разбирам реших да питам значи инстланах тиа java аплети както и е да е и ся като натисна бутона за чат ми излиза един прозорец на него има логото на java едни лъчи се въртят около него и от долу има emotikons и някво play track и бутони с които да се пуска нищо друго и никъде не ме конектва или пък има бутон за конект кажете какво да правя

 

В този момент се зарежда, трябва да почакаш минута. Ако се появи едно предупреждение трябва да потвърдиш с yes /по-горе писах за това/.

 

Аз немога да се свържа   :icon_crying:

 

Пиши ми на ЛС какво точно виждаш стъпка по стъпка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, нямаше ме когато се е пускал Чат канала, сега решавам да го пусна и ми се отваря нов прозорец и след това ми излиза следното:

[14:48] Connecting...

[14:48] Unable to connect : com.ms.security.SecurityExceptionEx : cannot connect to "xinit.lug.org.uk"

[14:48] Not on a channel

[14:48] Connecting...

[14:48] Unable to connect : java.lang.NullPointerException

какво да направя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаш вероятно firewall

ако е ZoneAlarm

Промених малко настройките на Zonealarm и се оправи. Ако някой има същия проблем, да казва.  :bye:

 

Ако е друга - общо взето трябва да видиш от къде да разрешиш или на самата програма или по порт.

Чата е Java applet /малка програма/, която работи в самия броузер /Firefox, Internet Explorer.../, тя прави изходяща връзка към сървъра за чата (IRC) на порт 6667.

Трябва да намериш в firewall-a или да разрешиш на тази програмка да прави изходящи връзки или на разрешиш на коя да е програма да правиш изходяща пръзка на порт 6667.

 

Не мога по-точно да обясня защото в общия случай тези програми ограничават само входящите връзки, а щом е такава която забранява и изходящи - трябва да и се видят настройките, а те са много специфични за всяка и има хиляди...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хора ше имат проблем според мен с този чат. Може да си зад прокси и да имаш само 80-ти порт примерно. Затова според мен решението е да се използва друг механизъм за чат. Мога да дам и пример един приятел как го е направил, само с JavaScript, без нужда да се свързваш с IRC сървър. Ако има ентусиасти може да погледнат как е направено в www.flirt4e.com Има един линк като се влезе flirt4e.ICQ. Като го кликне човек и се отваря просто друго прозорче където можеш да видиш кои хора са там и да си говориш с тях. Няма нужда от никаква инсталация, аплети и каквото и да е друго . Единствения проблем (за мен) е че бачка само с IE.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...