Премини към съдържание

Парктроник


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Днес си сложих поредната екстра в колата-парктроник с 6 датчика 2 от пред и 4 отзад. :icon_rock: Много е яко дисплея е вграден в огледалото за задно виждане и се активира само при нужда.Имам един въпрос ,за съжеление датчиците са черни ,а колата ми е сива металик(както казва един мой приятел "с цвят на кюнец")Ако ги боядисам директно дали няма да им наруша режима на работа и ако е така как мога да елеминирам този малък проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с боядисването на датчиците, но е желателно да се избегне боядисването на изолатора (обикновенно е пластмаса или силикон) между двете концентрични окръжности на датчика.

Ще ми е трудно да ги изолирам :icon_blush: Ами ако ги боядисам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е трудно да ги изолирам :icon_blush: Ами ако ги боядисам?

 

Ами тогава защо пуска тема да питаш?!?

Боядисвай смело! Тъкмо после ще споделиш опит и евентуално ще пуснеш тема "Не опитвайте това в къщи!" :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги боядисах и работят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава защо пуска тема да питаш?!?

Боядисвай смело! Тъкмо после ще споделиш опит и евентуално ще пуснеш тема "Не опитвайте това в къщи!" :) :) :)

Голям хитрец ще излезеш! :icon_clap:

Няма да го направя ще поразпитам още малко :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен и е интересно за парктроника, колко парички е комплекта, колко датчика може да му се сложат, мога ли сам да си го монтирам, какъв е този дисплей в огледалото и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За парктроника - инфрачервен ли е или ултразвуков ? Инфрачервения има проблем след боядисване, ултразвуковия няма. Можеш ли да пуснеш малко снимки, че ми е интерестно за това в огледалото :icon_blush:, аз четох и гледах за някакъв модел който е безжичен, твоя такъв ли е или със жица? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боядисай ги, винаги можеш да почистиш пръстена, може да ги изолираш преди да ги боядисаш като изрежеш пръстени от хартия (трябва да са с точния размер), играчката е по-голяма но може да си я реализираш сам с подръчни материали - картон например.

 

 

Можеш да използваш замби с подходящия диаметър! Те отсичат окръжност с равен ръб по дължината на окръжността и би трябвало да нямаш проблем, а ако ги отсечеш от стикер или лепенка /ваденка/ директно ще можеш да ги залепиш после! ;)

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За парктроника - инфрачервен ли е или ултразвуков ? Инфрачервения има проблем след боядисване, ултразвуковия няма. Можеш ли да пуснеш малко снимки, че ми е интерестно за това в огледалото :icon_blush:, аз четох и гледах за някакъв модел който е безжичен, твоя такъв ли е или със жица? :icon_hmm:

Парк троника е с ултразвук(поне така ми казаха продавачите,аз много не разбирам от тези неща :icon_blush: )

Има модели с различен брой датчици,моя например е с 6бр.,4 отзад и 2 от пред.Всички връзки с кабели и нищо безжично няма(голям проблем докато ги прекарам по цялата кола :icon_censored: )В комплекта се продава с въпросното огледало което се монтира върху настоящето огледало в автомобила(между другото този път брата китаеца се постарал малко повече и всичко това изглежда много интилигентно).Преди да включиш на заден ход,на самото огледало н ищо не се показва,но след като включиш на задна се появява схема на автомобила и почва да отброява разстоянието до препятствието,даже и показва кой датчик се активирал-ляв или десен(честно казано първо не вярвах на показанията ,даже излязох с рулетката да проверя-всичко си беше точно до см. :icon_doh: )

Цената за това удоволствие 105лв.от илиенци :icon_blush: (с гаранция)

Монтажа е много лесен стига да имаш нерви да прекарваш ел.инсталация по БУ-БУ-то :icon_dance:

Снимки ще направя в най скоро време,че нещо немога да си видя зверчето много много от жената :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал едно, което е безжично и точно това ми хвана погледа понеже няма да има кабели по таблото :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал едно, което е безжично и точно това ми хвана погледа понеже няма да има кабели по таблото :icon_blush:

Човек ако се постарае няма да се виждат кабелите вообще,но играчката е голяма в този случай :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал едно, което е безжично и точно това ми хвана погледа понеже няма да има кабели по таблото :icon_blush:

 

Можеш ли да кажеш къде си го гледал и колко горе-долу струва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да кажеш къде си го гледал и колко горе-долу струва?

Ето го въпросния парктроник - http://www.hid.bg/product_info.php?cPath=4...94edf08b87cc5b8

Имаше и още модели като този, които са безжични но трябва да ги потърся още :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Колеги , моля пуснете снимка и име на парктроник , който е изпробван и показва точно , че искам да сложа на новия Лансър но ме е страх да не сложа нещо дето само си бипка и не показва точно , ако "bate_pleven" е всеоще доволен от неговия , нека сподели. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз интерес към парктрониците. Нека бате ПЛЕВЕН сподели негово мнение и ако може снимка да направи в профил на огледалото как изглежда. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам има ли такова нещо като сензор за разстояние с пищялка (нещо като на парктроник, ама чак такова не ми трябва), защото все ме е страх че ще опра Carisma-та отзаде, слизам да проверявам даже и гледам още по половин-един метър има, стария собственик си личи че леко я е натиснал там където е табелата, трябва да свалям кората на вратата на багажника и да го понатисна отвътре...) голям страх бре!!! :D

 

Става на въпрос че с тия много сензори става малко грозно, но е полезно ако няма място за пракиране, а при мен ми трябва да се разпищи на 20см примерно преди да я опра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ехе какъв този интерес към моя парк-троник?

Аз лично, а по скоро женати сме много доволни от тази "екстра".Невероятно даже и за мен но показва с точнос до 2-4 см. отклонения.

Парк-троника съм го закупил от илиянци около 100лв.(ако се не лъжа)В комплекта са:4 датчика за задна броня, 2 датчика за предна броня, едно огледало с вграден дисплей(който се активира само при паркирване) и модул за управление който стои непосредствено в багажника.Монтажа е елементарен(изключая окабеляването на целия автомобил)Има една малка подробност, при монтажа на датчисьците трябва да се гледат едни стрелки които са на самите датчици и те винаги трчбва да сачоат надолу към земята.

Успех на всички.

 

П.С.На дисплея са показват точно кой датчик се активирал, и така много по лесно се ориентира човек къде има препятствие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи как се казва, или поне как изглежда опаковката, за да не вземем нещо друго. Или си го взел в прозрачна найлонова торбичка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи как се казва, или поне как изглежда опаковката, за да не вземем нещо друго. Или си го взел в прозрачна найлонова торбичка?

Колега, мислиш ли че пазя опаковката от преди една година.А да ли ще вземеш някой друг модел, според мен едни и същи са китайски дивотии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, само да споделя, че парктроника е много полезна екстра. От известно време и аз имам такава, но с датчици само отзад на бронята и без инедикация на разстоянието (умишлено не си взех такъв модел). И понеже съм с комби, вече паркирам спокойно, даже не се обръщам да гледам назад. За мое улеснение си оставих само зумера да ме предупреждава за дистанцията до препятстивето. Горещо препоръчвам на всички да си сложат такава джаджа - дава информация за препятствие в "мъртвата зона" зад колата и спестява драскотини по бронята.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някаква информация за този с зумера, ако може сайт с такива, че авно трудно се намират...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някаква информация за този с зумера, ако може сайт с такива, че авно трудно се намират...

http://www.hid.bg/product_info.php?product...94edf08b87cc5b8 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, само да споделя, че парктроника е много полезна екстра. От известно време и аз имам такава, но с датчици само отзад на бронята и без инедикация на разстоянието (умишлено не си взех такъв модел). И понеже съм с комби, вече паркирам спокойно, даже не се обръщам да гледам назад. За мое улеснение си оставих само зумера да ме предупреждава за дистанцията до препятстивето. Горещо препоръчвам на всички да си сложат такава джаджа - дава информация за препятствие в "мъртвата зона" зад колата и спестява драскотини по бронята.

Поздрави.

Да.

Наистина е така, НО!

Усещал съм се много пъти, когато карам чужда кола, че и аз не поглеждам много-много, а се надявам на парктроника.............. и изведнъж зацепвам, че това не е моята кола и тази няма :o

 

Идеята ми е да не се осланяме на помощните устройства за паркиране, а да си наблюдаваме пътя зад нас за да няма .... :rijden: ...... и да се чуе тъп звук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм привърженик на парктрониците. Страхотна работа вършат на тъмно. Лично на мен ми е много тегаво в тъмницата да видя какво става зад мен и карам на усет сантиметър по сантиметър. Вярно, че и задното ми стъкло е затъмнено, което пречи допълнително. Освен това сега има голямо предлагане и човек може да си избере точно този, който му пасва най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...