Премини към съдържание

Проблем със скоростите


Препоръчано мнение

Здравейте пак съм аз :icon_rock:

Нещо става с мойта сладуранка, понякога трудно ми влиза 1-ва, но това взе да се случва често. Задната ми е проблемна откакто я купих, но няколко пъти напъвам докато влязат първа и задна. Възможно ли е да са синхронизатори и имам ли такива изобщо и на двете споменати скорости? Възможно ли е и да е намаляло маслото? Но мисля, че не си втълпявам:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ли ти влиза 1-ва?! :D

 

Аз съм убеден че не е от масло...Вероятно синхронизатори! Нека по-компетентните да се изкажат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак съм аз :icon_rock:

Нещо става с мойта сладуранка, понякога трудно ми влиза 1-ва, но това взе да се случва често. Задната ми е проблемна откакто я купих, но няколко пъти напъвам докато влязат първа и задна. Възможно ли е да са синхронизатори и имам ли такива изобщо и на двете споменати скорости? Възможно ли е и да е намаляло маслото? Но мисля, че не си втълпявам:)

На първо време може да пробваш преди потегляне напред, първо включваш на втора и без да отпускаш съединителя след това първата трябва да включи без проблем. А за задната, по принцип ако "изхърква" първо се включва на първа и след това задна. Но при теб става по-сложно, ще трябва доста да сменяш предавки на място преди маневра. И все пак това са временни варианти. Най-добре закарай колата в сервиз. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ще я карам, ще я карам, то тва е ясно. Аз понякога ги "разгрявам" скоростите преди тръгване и си влизат като у дома си, но точно когато ми трябва задна примерно и не влиза от първия път, че и понякога точно изхърква някакво странно:) понеже знам къде ми е задна и не я бъркам с друга...

Не разбрах обаче имам ли синхронизатори и на първа и на задна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Че ще я карам, ще я карам, то тва е ясно. Аз понякога ги "разгрявам" скоростите преди тръгване и си влизат като у дома си, но точно когато ми трябва задна примерно и не влиза от първия път, че и понякога точно изхърква някакво странно:) понеже знам къде ми е задна и не я бъркам с друга...

Не разбрах обаче имам ли синхронизатори и на първа и на задна?

 

 

Ако ги разгряваш скоростите и след това си влизат добре купи си пълна синтетика масло и го сложи , би трябвало този проблем да изчезне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак съм аз :icon_rock:

Нещо става с мойта сладуранка, понякога трудно ми влиза 1-ва, но това взе да се случва често. Задната ми е проблемна откакто я купих, но няколко пъти напъвам докато влязат първа и задна. Възможно ли е да са синхронизатори и имам ли такива изобщо и на двете споменати скорости? Възможно ли е и да е намаляло маслото? Но мисля, че не си втълпявам:)

май на всички е така :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Като че ли всички скорости ми влизат малко по - трудно вече:))

Май някой беше казал, че колата се разваля не от каране, а от жена хаха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива работи! Колкото и да си обичаме колите, колкото и да ги одухотворяваме, (някой от тях наистина имат дух) - все пак са купчина желязо. А то се разваля. Колкото и да не ни се иска.

При такива проблеми първо се пробва със смяна на маслото. На 1-ва трябва да имаш синхронизатор, но на задна - не мисля. Но в скоростната кутия не са само синхронизаторите - то са вилки, втулки, лагери, много неща могат да са. А може и да е вън от кутията проблема. Лост, лостова система, трябва да го види човек, който разбира. Най-добре е да смениш маслото първо и после - ако не се подобри - бягай при Пламен да ти каже вариантите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърде често проблема с трудното включване на скоростите, особено на крайните, опира до износване в механизма за превключване.

 

Преди да предприемете по-драстични действия, огледайте дали няма излишни луфтове. И в моторния отсек, и на самия лост (най-лесно е на канал). Все пак всичко се крепи на пластмасови втулки, които не са вечни, особено ако прахозащитните тампони са се изпокъсали.

 

Синхротизатор няма (май) само на задната, иначе на всички останали има. Понякога, при каране с калпаво масло, се получават смолисти наслоявания върху синхронизаторите и това също води до затруднено включване на първа, понякога и втора, но се среща сравнително по-рядко.

 

И последно - проверете дали съединителя отцепва достатъчно.

 

Ако нищо от това не помогне ... ммм.. ами не е приятно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен първа влиза от раз само ако колата не се движи(при спряло положение). Ако се движи дори съвсем бавно (10-15км/ч) не влиза без междинна газ или много усилие (понякога)прихърква. Затова предполагам че са синхронизатори, а не е от самия превключващ механизъм :icon_hmm: Не знам при колежката дали симптомите са същите, но има и други колеги с подобен проблем :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да включиш задна, трябва да изчакаш да се успокоят/да паднат/ оборотите. Задната не е синхронизирана. Ако и при ниски обороти не влиза - за сервиз си. Успех......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Криси, времето се стопли, дали ти е подходящо маслото? За да се оправи сега... на моя стария колт бях му сложил едно масло на скоростите (ЕР-нещо си ) и зимата като тръгна първите 5-6 километра скоростите влизат като в мармалад, после се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

cyclodrome

Колега,първо имай на предвид ,че първа предавка е само за потегляне,на много от автомобилите е почти невъзможно да я включиш в движение.Така че не се притеснявай ,да се включва трудно в движение е съвсем нормално.

Забелязъл съм ,особенно при автомобилите марка митсубиши ,че ако не се натисне съединителя докрай скоростите се превключват по-трудно(разбирасе че трябва да се натиска докрай съединителя,просто аз съм мързелив и не винаги го правя) Принципно номера да се кара без съединител е доста по-труден с нашата любима марка автомобили :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам същия проблем с моя колт 93!!!и 1-ва и задна се гврят с мен по някога,но е достатъчно да пусна съединителя и пак да го натисна нещата си идват на мястото...За сега не ми е проблем..., но пчвам да се притеснявам за машинката... :icon_crying:

някакви съвети? Маслото го сменях преди 1 месец! не е от него!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...