Премини към съдържание

Масло и как да изберем най доброто


Препоръчано мнение

Някое от последните две. По-добре е с 5W30. Май е и по-добре да има VW504.00 одобрение. По VW форумите има снимки какво става с клапаните на двигателите с директно впръскване с нормално и с 504.00 масло.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

YACCO LUBE P 5W30 - 1 - 23.4лв.

 

Не ти препоръчвам изпозлването LUBE P 5W30 HTHS < 3.5. Ок предпочети SAE 5W30, пък и дори Low SAPS, но по-добре да бъде HTHS > 3.5.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Карах кола, на която смених мотора и започнах да сипвам наливно масло 15w40, с неизвестна марка и производител.

Отписания от мен мотор заработи по-добре отколкото с масло арал - пак 15w40.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

карах кола на която смених мотора и започнах да сипвам наливо масло 15w40 с неизвестна марка и производител и отписания от мен мотор заработи по добре отколкото с масло арал пак 15w40

Колега, информиран ли сте, че съществуват главни букви и препинателни знаци? И че трябва да се употребяват?

Иначе се радвам, че сте "записал" "отписания" двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карах кола, на която смених мотора и започнах да сипвам наливно масло 15w40, с неизвестна марка и производител.

Отписания от мен мотор заработи по-добре отколкото с масло арал - пак 15w40.

 

Хубаво. Много двигатели са проектирани да използват и SAE 15W-40 вискозитетен клас. Масло от него, освен с ниската цена не може да се похвали с нищо друго, дори и понякога да е правилна опция. Но ако го сложиш на твоя GDI двигател съвсем ще го поизмъчиш.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...