Премини към съдържание

Картон пред радиатора


rousefff

Препоръчано мнение

Здравейте!

Виждам автомобили, които шофьори са сложили картон или найлон пред радиатора /маската/ може би за да загряват по-бързо ли, що ли незнам. Нека тези от ВАС които са наясно да кажат повече за това какви са плюсовете и минусите :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори 20 годишния ми галант загрява в студеното (-15 градуса) за по-малко от 3-4 минути на празен ход,

за да има страхотно парно, винаги ми е много топло в него, независимо от температурите вън :mitsu-smiley:

А тези с картоните са в пълно заблуждение, както спомена Мирослав, при изправен термостат, преди да отвори

няма никаква циркулация през радиатора, единственото леко спомагане за по-бързото загряване може би

произлиза от това че навлиза много по-малко студен въздух при двигателя, но едва ли е забележима разликата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен полза от картон, кожа или наелон пред радиатора имаше при много старите руски бангии където перката която духа на радиатора не се задвижваше от ел. мотор, а чрез ремък от коляновия вал....Просто перката си варти винаги и охлажда постоянно дори и в студеното време...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен полза от картон, кожа или наелон пред радиатора имаше при много старите руски бангии където перката която духа на радиатора не се задвижваше от ел. мотор, а чрез ремък от коляновия вал....Просто перката си варти винаги и охлажда постоянно дори и в студеното време...

 

:good: Така е...

Освен това при престоите с изключен двигател

примерно на градско по-бавно изстива...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Волвото има една кора която се слага на бронята отдолу където има отвор за по бързо загряване през зимата и се маха през лятото за по бързо охлаждане и това е направено фабрично. Но има си отвор през решетката на капака и по този начин не е запушен радиатора напълно, според мен и така трябва да бъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предназначението на радиатора е да охлади (отдаде топлината от) охлаждащата течност за да се поддържа оптимален температурен режим на двигателя, за който пък се грижи термостата. Той е поставен, обикновено, на входа на радиатора за да пропуска охлаждаща течност към него (ако е необходимо охлаждане). Дали термостата ще бъде отворен 12 секунди или 2 минути (т.е дали има картон или не) няма никакво значение, защото при изтиване на течността той веднага реагира и затваря големия кръг на охлаждащата система. Така, че каруцарите от "Татово" време са в голяма заблуда и могат да си отворят такава беля.....

 

Хора, при съвремените автомобили потока на охлаждаща течност в радиатора и потока на въздух през питата на радиатора също се изчисляват, и всяка намеса е рискована или най малко ненужна, а автомобилите са придружени с информация за какви климатични условия са предназначени (т.е изчислени). :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако видя някой с митсу с картон ще го ритам у дупата :) Моето митсу един ден такова рали му направих, и стрелката на температурния датчик не мръдна! А всички коли които съм карал преди това отиваха към 100-те градуса за норматив...Просто охлаждането е номер 1!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

според мене:

 

+ за шофиране извън града , не духа студено в купето , по бързо стопля парното / от опит го пиша/

- за градско шофиране - може да стане беля ,особено ако стоите повечко по задръствания , трябва да се внимава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с картона говори само за едно - неизправен термостат - от там проблеми с големия разход, а пък за естетика няма да говоря.... е ако става дума за баба ЛАДА или дядо АЗЛК ... за тях може :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен предишната ми кола беше немска, та не само лада и москвич. Карах зимата и едвам стопляше пустата кошница, хем уж си беше наред всичко според майсторите. А :mitsu-smiley: хехе няма връзка, както са писали повечето от вас, 3-4 мин. :beach: и става баня. Газ, газ, газ и стрелката не трепка седи си забучена на едно място и си викаш "ей къде съм спал до сега, тия японци са луда нация" :heat: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...