Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Идеалните гуми за Pajero


Препоръчано мнение

Реших да пусна тази тема,защото много често ме пиатат колеги какви гуми да си вземат за техните джипове. Принципно въпроса е много обхватен и винаги съм им отговарял завси за какво точно ще използават техния джип. Аз лично дсега съм карал с доста видове гуми, но от както сложих BRIDGESTONE DM-Z3 265/70/15 направо се родих :icon_thumbup: . Поведението на джипа както по път така и извън него е отлично.

Ако има и колеги които са доволни и тествали друг модел гуми ,нека споделят за тях, защото лично аз се чудясвах доста при покупката на гуми а не са лев два за да ги купиш и ако не си доволен после да ги метнеш :icon_blush:

И така бъдещи колеги с 4x4 :mitsu-smiley: Ако търсите хубава гума, с този избор на този BRIDGESTONE няма да съжалявате :mitsu-smiley:

ето и снимка на гумата

post-772-1199875620_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е перфектната гума за зимата, много по-добре се държи от Michelin Alpin, единствения проблем (ако може да се нарече проблем) е че е много мека и на сух асфалт особенно пролетта (преходния период когато нито е за летни нито за зимни гуми) доста бързо се износват и свирят при по-рязко потегляне и завои с по-висока скорост.

Може :icon_blush: на топло още не съм ги карал а и не смятам. Аз си имам гуми за него които са ми за пролета и лятото и смятам да ги сложа тях за да си ги запаза тези :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз избрах DUNLOP SJ6 и съм много доволен,за съжаление нямам опит с други марка за да ги сравня,Като ги напомпам на 2 атмосфери както си пише на колата ми изглеждат видимо меки и сега ги карам на 2,2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз избрах DUNLOP SJ6 и съм много доволен,за съжаление нямам опит с други марка за да ги сравня,Като ги напомпам на 2 атмосфери както си пише на колата ми изглеждат видимо меки и сега ги карам на 2,2

Ама според мен 2.0 атмосфери е малко.На мене са ми казвали да го карам лятото отпред 2.4 отзад 2.3 а зимата отпред 2.3 а отзад 2.2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз карам с Yokohama Geolandar и съм доволен от тях. Не знам дали се водят всесезонни, но останах приятно изненадан от поведението им на сняг и вода (въпреки, че не са нови).

post-1547-1200949797_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Аз карам с Yokohama Geolandar и съм доволен от тях. Не знам дали се водят всесезонни, но останах приятно изненадан от поведението им на сняг и вода (въпреки, че не са нови).

post-1547-1200949797_thumb.jpg

http://www.avtogumi.com/ Най-добрият сайт за гуми и джанти,който съм срещал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте,

 

Колегите от оffroad-bulgaria.com нахвалиха много:

 

BF Goodrich AT (All Terrain) 31''x10.5x15 (265x75x150) - 256лв. за бройка.

 

В момента съм с Мишелин Скорпион 31''х10.5х15, които ще сменя след като се поизносят още малко.

 

П.П. Ще бъде добре, ако споменавате и цена за гумите, които сте ползвали или са ви препотъчали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравейте,

 

Колегите от оffroad-bulgaria.com нахвалиха много:

 

BF Goodrich AT (All Terrain) 31''x10.5x15 (265x75x150) - 256лв. за бройка.

 

В момента съм с Мишелин Скорпион 31''х10.5х15, които ще сменя след като се поизносят още малко.

 

П.П. Ще бъде добре, ако споменавате и цена за гумите, които сте ползвали или са ви препотъчали.

 

Колега пуснал съм тема http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...amp;#entry70816 , че продавам чисто нови гуми.ако имаш интерес пиши ми. Гумите са от старото ми паджеро и са на няма и 2 месеца :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега пуснал съм тема http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...amp;#entry70816 , че продавам чисто нови гуми.ако имаш интерес пиши ми. Гумите са от старото ми паджеро и са на няма и 2 месеца :icon_thumbup:

 

Благодаря за инфото, Любо. Твоите гуми са хубави, но предпочитам онези, които съм отбелязал по-горе. Тези тук:

 

http://www.bfgoodrichtires.com/overview/al...-t-a-ko/44.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, Любо. Твоите гуми са хубави, но предпочитам онези, които съм отбелязал по-горе. Тези тук:

 

http://www.bfgoodrichtires.com/overview/al...-t-a-ko/44.html

Няма проблеми :icon_thumbup: Само приятелски съвет,да сравняваш тези които искаш с тези които продавам е все едно да сравняваш астра гси с Ферари :icon_angel: Но все пак и ти си знаеш за какво ти трябват гумите :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...

Здравейте колеги,

 

Гледам че от години не е писано по темата. Та бихте ли отговорили с актуална информация?

 

От 1 седмица съм горд собственик на Pajero III GLS и много се чудя какъв избор на гуми да направя. Колата ще се кара през 95% от времето на асфалт (или каквото там имаме в и около София) и в много редки случаи лек офроуд (като ходим на риба :drive: ). Основно в БГ и от време на време в някоя от южните или западните ни съседки :rolleyes: . Съответно основното което ме интересува е да са с добро сцепление и да са тихи на сухо и мокро. От там нататък се чудя дали всесезонни/ АТ или пак да минавам на летни/ зимни?

 

Видял съм доста добри отзиви за BF Goodrich AT но не съм убеден как се държат на сухо/ топло време.

 

На колите които съм карал досега най-доволен съм оставал (и то с голяма разлика) от Continental и от скоро от по-бюджетните Hankook (за летни, нямам мнение за зимни) но нямам идея как се представят тези марки при джиповите гуми.

 

Благодаря предварително на всички решили да споделят своя опит както за самите марки така и за това кой вариант вариант работи най-добре при Вас(летни/ зимни, всесезонни или АТ)!

Редактирано от lsc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с китайски АТа 265x60х18 целогодишно. Пясък, кал, сняг, дъжд, магистрала - навсякъде ги карам с едно на ум съобразно пътните условия и съм доволен. BFG AT е супер но ми е скъпа гума.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах тойо опен кънтри ат +, много мислих и накрая това реших. Ще ги карам целогодишно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах тойо опен кънтри ат +, много мислих и накрая това реших. Ще ги карам целогодишно!
И аз ги гледах, хубава гума. Като дойдат качи една снимка да ги видим и разбира се сподели мнение моля.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги гледах, хубава гума. Като дойдат качи една снимка да ги видим и разбира се сподели мнение моля.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Братушките хубави неща пишат за тях, ще споделя мнение задължително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с турска Ласа. На дъжд и кал съм доволен. На сняг мачкат яко ,вървят без да задават въпроси,НО не спират и не завиват добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с турска Ласа. На дъжд и кал съм доволен. На сняг мачкат яко ,вървят без да задават въпроси,НО не спират и не завиват добре.

И аз мислех да взема ласа компетус ат, но в последния момент реших в полза на тойото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Гледам че от години не е писано по темата. Та бихте ли отговорили с актуална информация?

 

От 1 седмица съм горд собственик на Pajero III GLS и много се чудя какъв избор на гуми да направя. Колата ще се кара през 95% от времето на асфалт (или каквото там имаме в и около София) и в много редки случаи лек офроуд (като ходим на риба :drive: ). Основно в БГ и от време на време в някоя от южните или западните ни съседки :rolleyes: . Съответно основното което ме интересува е да са с добро сцепление и да са тихи на сухо и мокро. От там нататък се чудя дали всесезонни/ АТ или пак да минавам на летни/ зимни?

 

Видял съм доста добри отзиви за BF Goodrich AT но не съм убеден как се държат на сухо/ топло време.

 

На колите които съм карал досега най-доволен съм оставал (и то с голяма разлика) от Continental и от скоро от по-бюджетните Hankook (за летни, нямам мнение за зимни) но нямам идея как се представят тези марки при джиповите гуми.

 

Благодаря предварително на всички решили да споделят своя опит както за самите марки така и за това кой вариант вариант работи най-добре при Вас(летни/ зимни, всесезонни или АТ)!

От 3г. 8м съм с Hankook Dynapro AT/M 265/70/16 и съм много доволен за изминатите с тях около 36 000 километра. Все още не са се "одървили" и се държат добре както в дъжда, така и на сняг. Миналата зима малко се ебаваха, когато заваля първият сняг и в кишата малко приплъзваха, но след това се оправиха. Шумят не толкова гумите, колкото асфалта, например в Италия по магистралите с положен нов асфалт почти не се чуват. Такива участъци има и по нашите пътища, но са малко.

За БФГ мога да ти разкажа от 2 лице, но там шумът е по-висок, а и самите гуми са по тежки - около 20кила/бр, докато Ханкука са около 16кг., което не е малка разлика, отделно разликата в протектора е минимална - 3мм., а и шарката на БФГ предполага за аквапланиниг.

Ако те интересува повече прочети ревютата в gumi

поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля. От днес съм обут с тойото. Мейд ин джапан, края на 2018г са, доста меки и дълбоки грайфери, с бая ламели. Означение М+S. Тихи са, не се чуват при 100км/ч. Предстои тест на дъжд, а по нататък и на сняг. Ще споделям в темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на АТ, всесезонни - Maxxis AT-771. Пробвах ги през уикенда като първите впечатления са добри. При скорост до 110-120 km/h шум от гумите не се чуваше (с по-висока от тази скорост просто не се наложи да карам). На сухо и на лек дъжд никакви проблеми, много стабилно се държаха на и извън пътя. Основно се спрях на този вариант заради добрите отзиви в UK Land Rover форума (да, да, знам :rulez: ) където имаше добри отзиви за тях не само от Великобритания но и от Австралия и Канада.

 

Ще пиша отново като ги пробвам още няколко месеца и на сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на АТ, всесезонни - Maxxis AT-771. Пробвах ги през уикенда като първите впечатления са добри. При скорост до 110-120 km/h шум от гумите не се чуваше (с по-висока от тази скорост просто не се наложи да карам). На сухо и на лек дъжд никакви проблеми, много стабилно се държаха на и извън пътя. Основно се спрях на този вариант заради добрите отзиви в UK Land Rover форума (да, да, знам :rulez: ) където имаше добри отзиви за тях не само от Великобритания но и от Австралия и Канада.

 

Ще пиша отново като ги пробвам още няколко месеца и на сняг.

Идеята на АТ-то е ги търкаляш поне 4 зими без проблем и след това следващият комплект.

Поздрави и много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...