Премини към съдържание

Кой амортесьори са най-подходящи, цена/качество


Angel Kirkov

Препоръчано мнение

прегледах темите но явно не намирам отговор на своя въпрос :icon_hmm:

левия заден амортесьор ми е опуснал :icon_blush: и сега се чудя към коя марка да се ориентирам като цена/качество.

гледах "Sacks" - 129 лв. ,предлагаха ми и японски ,за Монрое няма и да гледам чееее.. :icon_censored: ,та кажете вие какво мислите ..

предварително благодаря ! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

прегледах темите но явно не намирам отговор на своя въпрос :icon_hmm:

левия заден амортесьор ми е опуснал :icon_blush: и сега се чудя към коя марка да се ориентирам като цена/качество.

гледах "Sacks" - 129 лв. ,предлагаха ми и японски ,за Монрое няма и да гледам чееее.. :icon_censored: ,та кажете вие какво мислите ..

предварително благодаря ! :icon_clap:

За Галант като твоя марката е Кони............струва си капиталовложенията и тук има колеги ,на които съм слагал Кони..........нека споделят впечатления,

Жълти регулируеми - предни около 340 лв. задни към 400лв. това грубо, не помня цени ,нека споделят другите а и цените зависят и от доставките .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За амортисьори KONI. Вече зависи какво искаш от автомобила и начина ти на каране. Аз съм със задни KONI червени - водят ги по-меки, а аз съм ги нагласил на най-твърдото възможно и се усеща. Другия тип са KONI жълти - те са простоооо, най-твърдите възможни, анти-бъбречни камъни :rolleyes: Мой съвет - KONI червени - задните са 161 лв.

Успех :good:

 

П.С. Гледам колега, че си от Враца - аз утре отивам на Враца за 8-ми, може да се видим и да видиш разликата в амортисьорите. ГСМ - 0887 55 35 18 Илия :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълтите KONI са камък. Според мен няма смисъл за такава галантна лимузина.

А не ми е ясно защо толкова отбягвате Monroe? Ако искаш такива- фирмата на баща ми се занимава с Монро и сигурно ще ти ги даде по- тънко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълтите KONI са камък. Според мен няма смисъл за такава галантна лимузина.

А не ми е ясно защо толкова отбягвате Monroe? Ако искаш такива- фирмата на баща ми се занимава с Монро и сигурно ще ти ги даде по- тънко.

Отбягват ги защото има турско Монро, което не е много добро, но има и белгийско, от което лично аз съм доволен за около 50000км досега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Никакво жълто Кони! То е за спортно каране и е направено за асфалт, като стъкло, което няма такъв случай в България. Или червено Кони или маслени от известните японски марки. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или червено Кони или маслени от известните японски марки. :)

 

Ами газовите амортисьори ? :icon_doh:

 

Може ли някой да ми обясни кое е по добро и каква е разликата м/у газовите и маслените :icon_blush: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И "газовите" са с масло и маслените са с масло :icon_blush: Твоите KYB са едни от най-добрите, защото са си японски. Koni-то, за които става въпрос са холандски :icon_rock:

Ще потърся някъде имаше статии с обяснения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че газовите са за по-твърда возия и евентуално ако сложа и едни 17" джанти, ще стане каруца или?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газовите не са по-твърди принципно, всичко е до характеристики на самия модел амортисьор. Азота под налягане в газовите служи да държи маслото да не се разпени при работа и да запази характеристиките дори и при повече неравности или по-висока скорост /повече работа за амортисьора и съответно повече нагряване на маслото/.

Ето един линк на български http://www.kosser.net/Products/Kayaba.php

Ето и на руски http://www.toyota-club.net/files/03-05-01/03-05-01_kyb.htm

 

Не гледайте че са за Каяба само - има и други добри марки - Tokico например. Основното е да не е менте или нискокачествена продукция на дадена марка.

 

ПП Айде и един линк на Монро http://www.monroe.com/tech_support/tec_shockabsorbers.asp

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакво жълто Кони! То е за спортно каране и е направено за асфалт, като стъкло, което няма такъв случай в България. Или червено Кони или маслени от известните японски марки. :)

 

http://www.koni.com/49.html

 

Тука като гледам червеното кони е като камък не жълтото :icon_blush: Аз съм с жълто, настроено по средата и вози малко твърдо, но супер стабилно. Не искам да знам как е с червеното.

 

Убедени ли сте, че червеното е наистина спортното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно обратното. Аз съм с червено Кони и е много по-меко от жълтото, когато е настроено на най-меко. То е за гражданско возене.

Отзад обаче сложих Tokico маслени, но са по-твърди, даже от газовите отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега,с ако някой каже представителя на "Кони" ли координати ще е :icon_rock:

май ме убедихте за червенити кони, :specool:

П.П. Viper ще ти се обадя :rijden: за тест драйв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сега, ако има и кой да чете галерията "Сервизи и магазини" ще е :icon_rock:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1094

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега,с ако някой каже представителя на "Кони" ли координати ще е :icon_rock:

май ме убедихте за червенити кони, :specool:

П.П. Viper ще ти се обадя :rijden: за тест драйв.

Аз мога да ти уредя Кони.............и по твое желание да ти ги монтирам :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега, ако има и кой да чете галерията "Сервизи и магазини" ще е :icon_rock:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1094

 

Признавам прочетох само първата страница :icon_blush:

:yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти уредя Кони.............и по твое желание да ти ги монтирам :rolleyes:

 

Това може да се уреди, :icon_dance:

кога ще имаш време ? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...