Премини към съдържание

Обороти при старт


ilhanbg

Препоръчано мнение

Здравейте!

Каризмата 1.6 96г 4G92 след като запаля твърдо държи 2500 че и малко нагоре обороти, нормално ли е това? защото ми се струват малко в множко?колата така си я купих преди 6-7 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После падат ли? След колко време? Плавно ли?

 

Да падат плавно до около 900-1000 оборота след около 5 мин или като започне да помръдва стрелката на датчика за водата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи е нормално... Може би са малко по-високо от колкото трябва но това не е проблем...

Нека каже някой с подобна Каризма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко множко са, би трябвало да ги вдига до около 1500.

 

:good:

 

Трябва да се регулира автоматичния "смукач".

Работата на двигателя при студен старт на тези

обороти / 2500 отиват към средни/ не е здравословна

за него по ред причини.

Поздрави!!

Краско :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good:

 

Трябва да се регулира автоматичния "смукач".

Работата на двигателя при студен старт на тези

обороти / 2500 отиват към средни/ не е здравословна

за него по ред причини.

Поздрави!!

Краско :)

 

Благодаря на всички за отговорите. :icon_thumbup: Значи трябва да се коригират оборотите, някой да знае къде във Варна да отида?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах, трябва да се регулира автоматичния смукач, а не оборотите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичното повишаване на оборотите при този автомобил е със стъпков мотор и не е желателно да се човърка на посоки, първо проверете дали всичко по дроселовата клапа е наред и тогава след като прочетете как става тогава пипайте.

Взе ми думата............... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята даржи между 2000 и 2500, зависи колко е студено. Това забелязах.

При по-топло по-ниски, при по-студено по-високи. Като че ли е нормално.

 

 

Колеги, моля някой друг със същия мотор да даде каже на какви обороти работи двигателя след стартиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са нормите от Митсубиши:

 

Ами Миро го е показал. Моята е като по книжка, само като е по-студено (под нулата) държи около 1800-2000 об./мин. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моята каризма и лятото и сега зимата винаги като я запали държи към 1700-1800 оборота и до 2-3 мин ги сваля на 900-1000 .. :) поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги! Въпросът ми е към варненци.

Събота бях във Варна намерих сервиза на Ратола но беше затворено, беше някъде около жп гарата, но ми се стори че е само магазин

вътре имаше някви джипове Sang yong :) , та въпросът ми е къде да търся някой качествен сервиз, да изчистят тая досадна грешка на airbaga и да регулират оборотите при запалване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Магазина във Варна е на "Преслав" 4 или 6 /точно до гарата/ и лятото ми казаха че до месец чакат да получат MUT, така че ако е било вярно може и да могат да ти помогнат. Иначе тогава ме насочиха към Ицо "Каризмата" /поне така запомних името/. Сервиза му е като се качиш на околовръстното в отсечката между газостанцията и кръстовището над затвора. Според БГмапс трябва да е кръстовището на "Цар Освободител" и "Поп Димитър". Отпред стои една вишнава Каризма седан. Не съм пробвал сервиза, защото бяха заети за 2 седмици напред, но и други ми го препоръчаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...