Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Поправка на пукнатина в предно стъкло


Tray

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Камъче ми пукна (леко) предното слъкло. Не мисля, че е проблем тъй като е много малко, но не искам да го оставям на произвола на съдбата.

Не искам да сменям цяло (оригинално) стъкло и затова се интересувах за алтернативите.

Доколкото видях може да се поправи от фирма или с "направи си сам" комплект. Третото, четох за "поправка" с лак за нокти - не з анм колко е сериозно, но е доста споменавано в интернет.

Исках да питам за мнения и съвети как е най-добре да процедирам.

Приблизителен диаметър на пукнатината около 1 см.

Ще прикача снимка по-късно, че трябва да ги смаля, а от телефона няма как :)

 

Търсих подобна тема във форума, но не успях да намеря и затова създадох нова.

 

Благодаря!

Редактирано от Tray
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лак за нокти ли? Идеята не е ли да подобриш сигурността "...но не искам да го оставям на произвола на съдбата." или те дразни, че е пукнато? Този лак за нокти не виждам с какво ще повиши здравината на стъклото.

 

Иначе има фирми, които уж оправят подобни проблеми, разрови гугъла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да не давам причина на полицаите да ме глобяват и да не сменям цяло стъкло ако няма нужда.

Не ми се случвало това преди и затова искам съвет, дали има вариант(дали е удачно) да се оправи малка пукнатина или да се смени стъклото.

- ако може да се оправи, питам дали някой го е правил и дали може да ме посъветва

- ако някой мисли, че това не се оправя (пак казвам диаметър 1см.) направо ще трябва да сменям стъклото

 

Притеснява ме едно нещо - колко здраво ще е новото стъкло ако го сменя.

Тъй като доста камъчета летят по колата (може би заради зимния сезон, гуми с голям грайфер) да не се окаже слабо новото стъкло и направо да се счупи от малко камъче.

 

Не се опитвам да драматизирам, просто искам мнения за да мога да преценя какво да правя.

Ето няколко снимки:

452498131f1187ff8f9f7de365c83378340123ec5f1f3ace121b7c3fffdfb6ad23887ee0.jpg

21901019033bec782960a3a8a6207aea30ea22df9630b0f51924e79815f9232df5d60259.jpg

30683362851c0c68b3b8660fcaae1e4710cc5e1edf63442f7296c9662b0a4ef9d3b72402.jpg

 

 

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, което пиша, не съм го пробвал на стъкло на кола, но съм го пробвал на друг вид прозорец, и съм доволен от резултата.

Купуваш епоксидна смола, да кажем тази - най-малката разфасовка, останалото количество можеш да го ползваш за други неща - лепи чудесно. Подлепяш от вътрешната страна стъклото с тиксо, така че да не тече смолата в купето. Разбъркваш малко, изчакваш да стегне с гъстотата на мед, и пълниш дупката. След един ден е достатъчно твърда да се шкури. Шкуриш само в наранения участък, да не надраскаш стъклото... до постигане на достатъчно гладък и равен участък.

Точно тази смола след време може да пожълтее малко, но в твоя случай щетата е толкова малка, че няма да е проблем.

Също така, след шкуренето, смолата ще е матова, може да пробваш да я пръснеш с лак (пак само върху нея, залепи стъклото около нея с вестници)... така съм си полирал фаровете и ефекта е "уааа"

По този начин съм кърпил порцеланови мивки, разни пластмасови дейтали и какво ли още не...

 

След шкурката:

038707947.jpg?r=0

 

И след лака:

038707948.jpg?r=0

Редактирано от StDOBREV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да го правиш веднага, добре е да го залепиш с тиксо (да не влиза вода) защото при замръзване, разширява дупката и става пукнатина, която пък се удължава с времето. При мен от дупка стана пукнатина, разшири се и най-накрая смених цялото стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моето се пукна, дадох към 140лв на кобрите и сложиха нов китаец. Кво толкоз го мислиш?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Не е проблем да дам пати за нов прозорец, но защо да го правя ако няма нужда - това беше въпросителната.

Най-вероятно ще се обадя в някоя фирма да ги питам дали могат да го оправят. Ако не - тогава нов.

Не се бях сетил за влизането на вода, трябва да действам по-бързо.

 

Колеги, благодаря пак за помощта. Явно никой не се е опитвал сам да си оправя пукнатини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години при движение по магистралата и моето челно стъкло беше ударено от камъче. Докато стигна до Сф вече беше тръгнала пукнатина. Имах Каско, обадих се на застрахователя и стъклото беше сменено, без да плащам.

 

И един от любимите ми лафове на Валтер Рьорл - добрите шофьори имат залапени мухи по страничните стъкла...

 

Ние къде сме тръгнали с челните напред. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...