Премини към съдържание

Няколко бийп след запалване, радиото започва сканиране


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време ми прави впечатление, че след студен старт (май само след студен старт) и 200-300 изминати метра, се чуват няколо бийп-а от неизяснено място и без сигнализация на таблото, след което (мисля, че днес го установих) радиото губи станцията, на която е, и почва да сканира отначало. Бийпването спира и после избирам някоя от предварително зададените станции.

 

Радиото и друг път не е намирало коректно станциите, влиза в режим на търсене, но не е имало бийп сигнализация.

 

Без да съм сигурен, че тези странни бийп звуци са свързани с радиото, някой да има идея за какво става дума? Колата е лансер, на 10 години, 100 хил. км., преди година и половина смених акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си оставил раница на пасажерската седалка? Случвало ми се е да бибитка така без видима индикация, ама хваща тегло на седалката и бибитка за колана...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, нищо няма никъде... Не изглежда да е аларма за колан, нито за врата... Нищо никъде не свети и не мига, няма никакви надписи на екранчето на таблото. Нищо по-различно не правя от преди, не мога да се сетя от къде може да идва.

 

Прави ми впечатление, че се появява напоследък, при първо запалване за деня. Утре сутрин ще излизам на разходка, като (ако не забравя) няма да вкл. радиото. Към него са ми насочени съмненията. Защото загубва станцията и почва да сканира от начало. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес стартирах и карах около 10 минути без да вкл. радиото изобщо. Нямаше такива бийп звуци. После вкл. радиото, до заработи нормално, нямаше бийп от никъде, радиото не започна да сканира отначало.

 

Според мен тези звуци са свързани с работата на радиото. Дано някой да успее да даде разяснения и как се оправя проблемът, ако изобщо е някакъв проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен мисля е имало подобно нещо, но не само при палене на колата! Бутоните на волана за радиото в един момент започват да се развалят! Мисля, че в началото ей така активираше търсенето. Сега един път ги има, един път ги няма, както ABS-а до момента в който откажат напълно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звук, чуващ се като няколко "бийп-а" последователно идва от радиото. Това се случва, когато силата на сигнала от честотата на радиостанцията, на която е в момента приемника вече е отслабнал, и на същата честота се е пявил по-силен сигнал от друга радиостанция.Звуковият сигнал, който се чува е сигнализация, че радиприемника ще премине автоматично към друга радиостанция на същата честота. Това много често се случва, при шофиране на дълъг път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и разясненията. :mitsu-smiley:

 

В моя случай обаче има две неща, които не съответстват:

 

1. Бийповете се чуват в града и на честотите (на N-joy и Energy) не изглежда да има други станции. По-скоро самото радио (вече) не лови добре и/или нещо друго му се е разстроило/повредило.

 

2. Въпреки че с моята кола пътувам почти само на дълги растояния, никога досега през изминалите 5 години не съм чувал подобни бийп, докато съм пътувал.

 

Затова и досега не съм се интересувал по въпроса. Склонен съм да мисля, че радиото ми има някаква повреда или поради някаква причина не е работило както трябва. :icon_n_king: Ще го наблюдавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си откачал акумулатора?! Таблото издава звуци при доста неща като колани, парктроник, липса на гориво, включена задна и какво ли още не. Нямащи нищо общо с аудиото, като изключим източника на звук. Предлагам не по-малко налудничав вариант от всичко изредено до сега, но пробвай да изключиш AF (Alternative Frequency). Ясно е, че проблема е само и единствено с радиото.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....моята казва "бииййб" когато навън е под 3 градуса .....един вид предупреждава че има лед и шофирането е потенциално опасно......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си откачал акумулатора?! Таблото издава звуци при доста неща като колани, парктроник, липса на гориво, включена задна и какво ли още не. Нямащи нищо общо с аудиото, като изключим източника на звук. Предлагам не по-малко налудничав вариант от всичко изредено до сега, но пробвай да изключиш AF (Alternative Frequency). Ясно е, че проблема е само и единствено с радиото.

 

Смених аку преди година и половина. Напоследък - не. Ще пробвам с настройката AF.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....моята казва "бииййб" когато навън е под 3 градуса .....един вид предупреждава че има лед и шофирането е потенциално опасно......

 

Това го знам, при него има известие на екранчето на таблото, то е видимо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...