Премини към съдържание

Проблем с електростъклата


Препоръчано мнение

Здравейте, имам проблем с електростъклата на SpaceStar 1,3 - когато слязат до долу не всеки път се вдигат, започват да заяждат, трябва да повторя няколко пъти с бутона за вдигане и евентуално имам успех. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да даде съвет?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби корите и виж какъв е проблемът! После намажи триещите се части с Дефламол, а не с зехтин, глицерин или пък някакво друго уж смазващо нещо! Проблемът може да е от машинките, от самите контактни клеми или пък от уплътненията!!! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с електростъклата на SpaceStar 1,3 - когато слязат до долу не всеки път се вдигат, започват да заяждат, трябва да повторя няколко пъти с бутона за вдигане и евентуално имам успех. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да даде съвет?

Благодаря!

Износени са ти водачите, те са облечени в гума, която се е протрила и вече задържа стъклото........най добре е да се сменят водачите, но почти съм сигурен че няма да намериш такива. Другия вариант е да се намажат с нещо което да се плъзга добре м/у гума и стъкло.......продаваха едни шпрейове точно за целта , Авторай май се казваше фирмата разпространител........ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз имах същия проблем на своя автомобил ,който е със същата кубатура.В долно положение стъклата ми заяждаха и се вдигаха само когато те си искат...Прави ли ви впечатление обаче ,че това става само в долно положение!?Разглобявах два пъти и смазвах паралелите и задвижващия механизъм-нищо.!Проблемът е в крайният изключвател в долно положение.Клеясъл е и не винаги пружинките на проволката го извеждат в изходно положение.Спрея с който ще се почиства е добре да е деликатен откъм разтворители и да има добра смазка например PTFE -тефлон

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем. Същата кола, 1.3. Мислех си, че е заради леко усуканото тяло вследствие от удар, но явно се бъркам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави ли ви впечатление обаче ,че това става само в долно положение!?Разглобявах два пъти и смазвах паралелите и задвижващия механизъм-нищо.!Проблемът е в крайният изключвател в долно положение.Клеясъл е и не винаги пружинките на проволката го извеждат в изходно положение.Спрея с който ще се почиства е добре да е деликатен откъм разтворители и да има добра смазка например PTFE -тефлон

Аз разбрах че все пак прозореца се мъчи да се вдига нагоре, обаче нещо го задържа......а случая е друг тогава, ако е така както го обясняваш , тогава наистина проблема е в копчетата и тогава въобще не се вдига прозореца.Проблема го има и при Лансерите и аз го оправям като сменя микропревключвателите вътре в копчетата....... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах че все пак прозореца се мъчи да се вдига нагоре, обаче нещо го задържа......а случая е друг тогава, ако е така както го обясняваш , тогава наистина проблема е в копчетата и тогава въобще не се вдига прозореца.Проблема го има и при Лансерите и аз го оправям като слемя микропревключвателите вътре в копчетата....... :rolleyes:

Колеги за да не пускам същата тема в раздел лансер ще си позволя да попитам тук . Та въпроса ми е следния задно дясно стъкло на лансера при сваляне и дигане се получава нещо като прескачане на какво може да се дължи това и дали смазване на водачите ще реши проблема?

благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за да не пускам същата тема в раздел лансер ще си позволя да попитам тук . Та въпроса ми е следния задно дясно стъкло на лансера при сваляне и дигане се получава нещо като прескачане на какво може да се дължи това и дали смазване на водачите ще реши проблема?

благодаря предварително.

А все пак се вдига , така ли??? Ако не се вдига въобще, работата е ясна, бутон, ако се вдига, тогава ти прескачат зъбите на венеца..........като го отвориш ще видиш за какво става въпрос......... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А все пак се вдига , така ли??? Ако не се вдига въобще, работата е ясна, бутон, ако се вдига, тогава ти прескачат зъбите на венеца..........като го отвориш ще видиш за какво става въпрос......... :rolleyes:

Първо благодаря за бързия отговор.Вчера свалих кората за да видя за какво става въпрос и се оказва че проблема го прави само при сваляне,но установих следното нещо стъклото има луфт на ляво и на дясно като го сваля малко колкото да мога да го хвана с рака и да го насочвам няма проблем но оставя ли го само да слиза на долу проблема с прескачането се появява което ме навежда на мисълта че има нещо износено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...
Здравейте, имам проблем с електростъклата на SpaceStar 1,3 - когато слязат до долу не всеки път се вдигат, започват да заяждат, трябва да повторя няколко пъти с бутона за вдигане и евентуално имам успех. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да даде съвет?

Благодаря!

колега имах същия проблем. направих следното отворих кората и вързах жилото което влиза в моторчето с една тел към вратата така го ограничих и почти не се движат пружините но пък се оправи проблема

успех и на теб

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега имах същия проблем. направих следното отворих кората и вързах жилото което влиза в моторчето с една тел към вратата така го ограничих и почти не се движат пружините но пък се оправи проблема

успех и на теб

Хубаво си направил, ама мислиш ли че на колегата му трябва успех?

За 2 години, все ще ги е оправил вече тези стъкла... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Хубаво си направил, ама мислиш ли че на колегата му трябва успех?

За 2 години, все ще ги е оправил вече тези стъкла... :D

Ами може да го е оправил проблема но не пише. При мен си работиха но проблема беше като го сваля до доло тогава ставаше проблем.

Надявам се че ще влезе в полза на някои все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем със Спейс Стар. Потърси във форума - има доста писано. Има много противоречиви съвети.Май никой не е успял да го реши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем със Спейс Стар. Потърси във форума - има доста писано. Има много противоречиви съвети.Май никой не е успял да го реши.

Не си ме разбрал колега. Аз си го реших този проблем и то безплатно. :icon_thumbup:

Редактирано от r_stanev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Доколкото съм запознат с проблема, повредата е в някакъв микрочип в самия бутон. При мен го има същото. Обаче открих трик как да ги вдигам (стъклата) :icon_rock: Когато се случи, че си спуснал до долу стъклата и те не искат да се вдигат, няколко пъти вдигаш копчето нагоре съвсем леко, все едно да прави контакт на косъм и го отпускаш, така 2-3 пъти и стъклото се показва и го вдигаш после без проблем :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат с проблема, повредата е в някакъв микрочип в самия бутон. При мен го има същото. Обаче открих трик как да ги вдигам (стъклата) :icon_rock: Когато се случи, че си спуснал до долу стъклата и те не искат да се вдигат, няколко пъти вдигаш копчето нагоре съвсем леко, все едно да прави контакт на косъм и го отпускаш, така 2-3 пъти и стъклото се показва и го вдигаш после без проблем :icon_thumbup:

Да ти кажа никаде се срещнах микрочип докато резглеждах копчето, но вързах жилото за вратата защото забелязах че като го държа неподвижно си фонкционира нормално. така си реших проблема сега си го свалям до доло без да мисля после дали ще се вдигне. Пробваите и вие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...