Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Придърпване при Outlander 2.2 DI-D


Препоръчано мнение

Привет, колеги.

 

При мен проблема се оказа от дроселовата клапа. След като дпф-а тотално се беше задръстил и след всяко палене веднага гаснеше, я закарах в сервиз. На диагностиката излезе клапата, като сярата в дпф-а беше на 70%, саждите на 80% смених я срещу 340лв от СФА и сега се надявам проблема да е решен. След смяната й, пича в сервиза е направил регенерацията на място, следователно сярата пада на 0%, а саждите на 70%. Сега от мен се иска едно яко изпъване по магистралата, за да си направи регенерацията както трябва и да изчисти дпф-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Привет, колеги.

 

При мен проблема се оказа от дроселовата клапа. След като дпф-а тотално се беше задръстил и след всяко палене веднага гаснеше, я закарах в сервиз. На диагностиката излезе клапата, като сярата в дпф-а беше на 70%, саждите на 80% смених я срещу 340лв от СФА и сега се надявам проблема да е решен. След смяната й, пича в сервиза е направил регенерацията на място, следователно сярата пада на 0%, а саждите на 70%. Сега от мен се иска едно яко изпъване по магистралата, за да си направи регенерацията както трябва и да изчисти дпф-а.

....а скоростната кутия как е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем и при мен на диагностика показваше дроселова, та дроселова...Наистина не работеше, но един път не отчете проблем с ЕГР.А се оказа от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕГРа ще набие грешка ако проблема е електрически,ако е механичен няма.

 

EGRра няма ли обратна връзка към ЕКУто ?

Ако не изпълни зададеното положение ЕКУто трябва да разбере и да вдигне тревога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....а скоростната кутия как е?

 

 

За момента всичко е наред с нея. Само някоя ролка просвирва. Ти само ангренажният комплект ми смени, нали така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем и при мен на диагностика показваше дроселова, та дроселова...Наистина не работеше, но един път не отчете проблем с ЕГР.А се оказа от него.

 

И при мен имаше грешка за ЕГР-а и си мисля, че проблема главно идва от дросела, тъй като май от нея тръгва регенерацията. Следователно тя като не дава правилните параметри към компютъра, всичко по веригата се шашва, мое мнение..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ново 5-вчера ми придърпа един път и веднъж на празен ход паднаха оборотите и аха да изгасне.

ЕГРа е изолиран само софтуерно,лампи не са светвали както и преди.

Мисля си да не трябва да се затапи и с ламарнка гада,а уж нямало нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затапвай го, какво се чудиш, защо да цапа със сажди.Трябва ти много тънка и мека ламаринка, защото е на конус, трябва като се стегне , да уплътни ламаринката.Аз му сложих латун.

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес както ускорявах за едно изпреварване и заби за стотни от секундата,супер неприятно-имам чувството че може да скъса ремъка така.

Латуна не е ли тънък?

Да не прегори от газовете си мисля.

Не съм го затапвал,защото ми каза човек на когото имах доверие,че при изолиране софтуерно клапана оставал затворен и нямало начин да се отвори,но...аз всъщност не съм сигурен,че е от него проблема.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Латуна съм го сложил до всмукателните тръби(до дроселовата клапа) , не до самия ЕГР.Там колко нагряване да има?То ясно , че не е сигурно дали е от него , но трябва да пробваш. И друго...моя първоначално беше изолиран без откачена букса, но не се получи както трябва.Когато откачихме буксата и отново пипна нещо по софта , тогава стана

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко я запалих и почти веднага затопли тръбата от ЕГРа към дросела.

Уж е изолиран софтуерно ама пуска.

Или е останал отворен или не е направено изолирането както трябва.

Но пък почти 4 месеца не е имало проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Буксата на егр-а.ама къде е ...не съм гледал.Сложи му латуна( или изрежи от капачка от буркан) и пробвай

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здр. някой може ли да даде схема на ЕГР, как се сваля и разглобява, защото искам да го почистя.Някой от вас пробвал ли е да го сваля.

Благодаря предварително.

Редактирано от bozhidar 48
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влез в сървиз бокса и си направи регистрация,тогава ще стане.

Там можеш освен да гледаш части а и цени на оригинални части да проверяваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влез в сървиз бокса и си направи регистрация,тогава ще стане.

Там можеш освен да гледаш части а и цени на оригинални части да проверяваш.

 

Тук съм опитвал да се регистрирам, но дава съобщение, че не е достъпоно за физически лица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм такова и си имам регистрация,макар и от поне 10 години.Пазарувам си от там ,проверявам цени защото понякога оригиналните части са с по ниски или съвсем малко по високи от алтернативите.Вече сървизбокса е обединен за Пежо и Ситроен-просто си избираш марката.

 

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Колеги, някой от вас опитвал ли е да изключи egr клапана посредством съпротивление от 5.1 ко., Което се поставя на дебитомера. Знаете ли дали ще стане, както при 3.2литровия мотор на Мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...