Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

От около два месеца сме с eclipse cross 1.5 CVT S-AWC. Гледам в интернет има review-та, но не и такива от собственици.

Започвам с негативните неща:

1. Разход (ако не е загряла - първите 6км излиза около 9-10). Еко бутона не го ползвам. Извън града -7.6. Ако е към бургас само магистрала 9.3

2. Не пуска сама ръчната след паркиране (бях свикнал на Рено Меган 2016).

Благосаря

3. Не се заключва сама при отдалечаване с ключа.

 

Нещата, които ми харесват:

1. Тишината

2. Супер комфортно возене при ниска и висока скорост. Мислех, че с нископрофилните гуми няма да е толкова добре, но засега съм много доволен.

3. Добро доускорение при изпреварване и нагоре из баирите. Турбото се включва на 1500 оборота!

4. Супер много място за седящите отзад и седалки на релси с настройка за наклона!!!

5. Android Auto - ползвам waze за навигация - виждам "тапи", инциденти, камери и т.н.

6. CVT - 2500 оборота при 140км/ч

7. Багажника откъм числа е малък, но за 4- членно семейство е ОК.

 

Ако някой има въпроси да пита. Тествах доста автомобили преди покупката и този най-много допадна на мен и на съпругата ми.

Знам, че феновете на оригиналния eclipse много се дразнят на името и ги разбирам. Можеше да бъдат по-креативни от Мицубиши.

П.С. Преди сме карали Колт 1.3 MAT 2005-та 10 години безаварийно и се надявам и сега да си покараме така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ами честито и още много и безаварийни километри. Не си спомням реното да заключва само вратите (имах гранд 2006г)

Това с тишината още ми липсва от бензиновите ми автомобили, моята е трактор във всички отношения.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че феновете на оригиналния eclipse много се дразнят на името и ги разбирам. Можеше да бъдат по-креативни от Мицубиши.

 

Вероятно не е липса на креативност а маркетингов трик.

Скоро да очакваме Lancer Cross и Evolution Cross :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Станахме двама

1.Не знам защо се чудиш за разхода,сравнение с други марки си е направо перфектен(смесен София-КН и обратно и градско София 8.2)При изминати 4000 км.

 

2.Заключването не ти е донастроено,не че мойто е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разхода - преди бях с Колт и правеше 5.5-5.8, а последно с дизел Рено, което прави 4.7. Ама това е 1.7 тона и за теглото е есктра. Само по-често се ходи до бензиностанцията.

2. Заключването го настройвах ама няма такава опция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Навъртяхме още 2000 километра. Ако се кара с макс 120 - разхода пада на 7. Със 140+ по магистрала обикновено отива на 8.6. Комфортът е основното предимство на повдигнатия автомобил плюс мястото отзад. Waze-a работи много добре през android auto. Сега обмислям дали да взема всесезонни гуми (никога не съм го правил досега).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонните са доста шумни и си е -ни рак,ни риба.

Взех си за летни Геоландер,а те се оказаха всесезонни и са по шумни от зимните ми Бриджстоун.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навъртяхме още 2000 километра. Ако се кара с макс 120 - разхода пада на 7. Със 140+ по магистрала обикновено отива на 8.6. Комфортът е основното предимство на повдигнатия автомобил плюс мястото отзад. Waze-a работи много добре през android auto. Сега обмислям дали да взема всесезонни гуми (никога не съм го правил досега).

Огледай се за нещо АТ ама на тази колица :) .......... ти се знаеш поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако AT е All Terrain - нито колата я броя за такава, нито мисля да я карам off road. Идеята ми е от една страна, че зимните гуми на сухо и дъжд хич не ми допадат и отделно да избегна смените всеки сезон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го 20 години това със смяната всеки сезон. Имам смесени чувства. Гумите просто остаряват накрая без да имат видимо износване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на пинина му сложих зимни гуми, като колата е изцяло с градска ориентираност и евентуално леко по тревна настилка. Имай в предвид, че повече от 80км/ч не се кара. Гумите свирят, на вода са с изключително лоши качества. Предницата недозавива, задницата се върти, ужас. :mad: Преживявам го, поради това, че я караме бавничко и внимателно. Но, на кола, с която си давам газ, кара се по магистрали със 140-160 км/ч на сухо и мокро не бих сложил еднакви гуми за всички сезони...Може и да съм предубеден, но така го разбирам. Купил си си нова кола да си жив и здрав, слагай си каквито гуми си трябва и не се чуди. Това, че е AWD или 4х4 да не те заблуждава и тя си има нужда от връзката с настилката :rulez:

Гумите просто остаряват накрая без да имат видимо износване.
Приемаш го и купуваш нови :D А твоите старите отиват в някой човечец, дето няма пари или му се свиди за нова гума :yes3:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Сложих всесезонни гуми - Bridgestone a005. Ако ми харесат зимата на пролет ще пусна yokohamaта за продан.

Междувременно излезе сервизна акция за outlander и eclipse cross свързана с FCM. На 3ти ще ходя до БС за софтуерен ъпдейт.

Редактирано от entwickler
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като дългогодишен ползвател на всесезонни гуми, мога да кажа че такова животно има, но не е за всеки. Всесезонните гуми не стават за агресивно шофиране защото се износват много бързо. Този вид гуми обикновено имат смисъл в райони с по умерен климат и ако се кара по-малко от 10 000км на година. Обикновено усещам отслабване на качествата на гумите към 30 000км зиматата или на мокро. Голямо предимство е, че не се занимаваш да сменяш гуми 2 пъти в годината и че времето не може да те изненада. Отделно има всесезонни които са по-ориентитани за лятно каране и такива по-за зимно. Този модел до сега не го бях чувал, явно е нов. Гледам е силно лятно ориентирани, със по-слаби зимни възможности, като Мишелин. В покупката на такъв модел има логика, защото с това тропическо време което ни обхваща след 10 години май няма да има нужда от зимни гуми въобще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте и Честита Коледа на Всички. Станахме 3-ма. Еклипс Крос е прекрасен автомобил! Влюбих се в него още на пробното шофиране и реших, че това ще е моят автомобил. Освен Android Auto, успях да пусна и пълно огледало на телефона на дисплея на уредбата. Това дава възможност за пълна функционалност, ползване на оф-лайн навигация, гледане на филми, youtube, работа с интернет и т.н. и т.н. За сега информацията за разхода написан във форума се потвърждава. Аз постигнах почти същите резултати. Изпробвах и ръчните скорости при планинско шофиране и се държат както според очакванията. Много добре се получава при спускане на наклон и където е нужна по ниска предавка. Ако някой мисли, че иска да си свърже телефона по този начин, мога да помогна.

 

Поздрави на всички и Весели Празници

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой мисли, че иска да си свърже телефона по този начин, мога да помогна.

Здравей дай малко инфо .Аз имам оутландер от миналата година но такава опция не съм забелязъл.

Весели празници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша, че вече имаме 8к на брояча. Пробвах малко да карам на сняг с всесезонните гуми и нямам забележки.

Малко леки негативни забележки:

 

Понякога шумно окачване

При студен автомобил - доста шумни двг и кутия.

 

Не мога да ги сравня с премиум марки, защото не съм карал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте,

 

Виждам, че форума е активен и това ме радва :-) Относно темата за пълен мирор на телефона, условието е телефона да е root-нат или отключен или при iphone jailbreak.

За тези които ползват Андроид, версията трябва да е от 6 нагоре. Това е линк за сваляне на 2 apk файла, aamirror I aamirror_unlock. Ако телефона е root-нат, инсталирате 1-во aamirror и след това давате root права чрез aamirror_unlock. Трябва да вкарате Android Auto в режим на девелопер. Това става след като стартирате Android Auto на телефона, отивате на About и кликате няколко пъти върху About Android Auto, докато се появи въпрос, дали искате да отворите опцията за девелопер. Отваряте девелопер менюто (от 3-те точки в горния десен ъгъл) избирате девелопер сетингс, след това вкарвате Android Auto в Application mode developer. Най отдолу изберете опцията за Unknown sources. Това е всичко. Сега телефона е подготвен да бъде свързан с Който и да е автомобил, който ползва Android Auto. След като свържете телефона с USB кабела към автомобила и стартирате Android Auto, Натискате бутона в долния десен ъгъл (изглежда като кръгче със стрелка). Излиза ви меню от което избирате AA Mrror и...готово. Ето и линковете:

 

https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk - от тук изтегляте 2-те apk.

 

Това е видео, което ще ви помогне да настроите AA Mirror:

 

 

Това е всичко. Ако не стига, пишете. Ще окажа съдействие ако мога. Не забравяйте, телефона ТРЯБВА да е ROOT-нат.

 

Пожелавам на всички Весели празници и Щастлива Нова Година!

 

Админа - ако това не е на място, преместете го, но нека ползвателите на форума да имат достъп до тази информация. Полезно е :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, засега не искам да го root-вам, но имам един стар root-нар и може да пробвам. Реално само YouTube ми липсва за децата. Пробвал ли си как работи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, засега не искам да го root-вам, но имам един стар root-нар и може да пробвам. Реално само YouTube ми липсва за децата. Пробвал ли си как работи?

 

Разбира се. Иначе нямаше да ви предлагам подобно нещо, ако не го бях тествал. Аз направих същото :-) Ползвах стар роотнат телефон. Ако пуснете HOT-SPOT на новия и вържете стария с Wi-Fi, получавате пълна функционалност. Стария към Андроид Ауто, Новия в джоба :-) И така :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Иначе нямаше да ви предлагам подобно нещо, ако не го бях тествал. Аз направих същото :-) Ползвах стар роотнат телефон. Ако пуснете HOT-SPOT на новия и вържете стария с Wi-Fi, получавате пълна функционалност. Стария към Андроид Ауто, Новия в джоба :-) И така :-)

И Между другото, не само youtube, ако сложите една прилчна SSD карта, можете да си копирате филми, видео и каквото пожелаете :-) Всичко върви, включително и офлайн навигацията. Аз ползвам Sygic, която по принцип не се подържа от Андроид Ауто, но така работи перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да запиша още един Еклипс Крос. Октомври го взехме. Вече наближава 5000 км.

Като цяло много балансиран автомобил.

Дразни шумното окачване, особено потропва отзаде.

Карам доста динамично и личното ми мнение е че системата за стабилност не е особено добре настроена. Като цяло се намесва късно и много грубо. Изкарва цялата кола от баланс. Трябва си свикване, защото определено се поклаща по завоите.

CVT-то работи много добре, но понякога и трябва време, за да вземе решение.

Двигателчето е много живичко. Икономично в града, 10-11 (Варна, силен трафик) и много лакомо извънградско. Под 9 не съм я свалял. Със 130 гори 9+. Но е 4х4, 1600 кг... не могат да се очакват чудеса.

Като цяло, за тези пари по-добро няма.

Сега, да ви попитам как ви се държат колите при студен старт?

Моята е в подземен гараж. Всяка сутрин първото палене, след няколко секунди работа, започва едно леко прекъсване и се усещат вибрации по купето. Като включа на D и ми падна оборотите всичко се оправя.

Карам я само с V-power100. Да не е някой дефектен инжектор... това директно впръскване не могат да го доизпипат нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Директното впръскване от мицубиши са го доизпипали още в далечната 1999г. Проблеми няма, прекъсвания също. Мисля, че докато не загрее до към 60 градуса на кроса директно впръскване няма, вие какво смятате по въпроса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на какво впръскване е? Моноинцекция може би.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...