Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Тампони двигател + скорости


manol

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Дойде време за смяна на тампоните на двигателя (link към схема), най-зле е този откъм купето: MR491384

 

Някой от вас сменял ли ги е с нови?

Дайте насоки откъде да закупя качествени тампони - производител? Без Febest и подобни, защото карат година-две и отново...

 

Знаете процедурата по смяната е трудоемка и смятам веднъж да се направи.

 

 

Поздрави и Весели Празници,

Манол

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май нямаш много избор - Фебест или някой да ти ги направи. Може да питаш и Миро от Ратола колко парички са оригиналните, гледам в чужбинско оригиналните са към 200лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фебест не са толкова лоши. Проблема е че когато носещите тампони - ляв и десен потънат, двигателя ляга на другите два(които са за усукване) и затова се прецакват по-рано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фебест не са толкова лоши. Проблема е че когато носещите тампони - ляв и десен потънат, двигателя ляга на другите два(които са за усукване) и затова се прецакват по-рано.

 

Ами ползвал съм Фебест (такива сложиха в сервиза, без мн мн да питат) за Lateral Control Arm - щангата от главината диагонално към купето, и изкараха година и половина (което според мен е супер малък период от време) и започнаха наново да скърцат и лека по лека да се усеща така известното "залитане" на задницата при влизане в и излизане от завои.

 

П.П. иначе аз имам желание всичките да ги сменя, 2-та на двигателя и 2-та на скоростите. Много се дразня на дребните вибрации (които станаха по-големи напоследък) от работата на иначе толкова радващия ме V6, макар и не толкова мощен.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mилен ми смени 21831 и 02709 с нови, че бяха аут. Втория не можахме да го намерим цял, та само втулка едвам намерихме. Фебест са. Други няма. Освен ОЕМ, които са бая пари. Ще видим колко ще изкарат. Иначе останалите тампони са ми отлични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

RBI предлагат втулки за тампоните двигател/ск.кутия, точни номера не мога да дам в момента, но по отзивите са за предпочитане пред Febest.

Редактирано от frantic_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

RBI предлагат втулки за тампоните двигател/ск.кутия, точни номера не мога да дам в момента, но по отзивите са за предпочитане пред Febest.

 

Благодаря за насоката, ще разгледам за номера :icon_thumbup:

 

П.П. Каталог: RBI (PDF, www.sumarauto.com)

 

MR491384 -> MB911267 == RBI M0907EA

 

Цитирам от mmc-galant.com:

Non-original silencers for engine cushions.

Front

Original MR 198381

RBI M0907FA

Asva MMB-016

VTR MI5001M

 

right (RM)

Original MR 198377

RBI M0907LA

Asva MMB-018

VTR MI5002M

 

left (automatic transmission)

Original MR 198386

RBI M0907RA

Asva MMB-017

VTR MI5201M

 

left (ICIE)

Original MR 198557

VTR MI5018M

 

Rear

Original MR 491384

an RBI M0907EA

Asva MMB-019

the VTR MI5006M

(Original indicated pillows with brackets)

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова 2018 Година :) Крепко здраве на всички!

 

Mилен ми смени 21831 и 02709 с нови, че бяха аут. Втория не можахме да го намерим цял, та само втулка едвам намерихме. Фебест са. Други няма. Освен ОЕМ, които са бая пари. Ще видим колко ще изкарат. Иначе останалите тампони са ми отлични.

 

Как е сега откъм вибрации?

 

За 02709, Фебест дават:

  • MMB-EA5ARR - MITSUBISHI GALANT EA 1996-2003
  • MMB-019 - MITSUBISHI GALANT E55A/E75A 1992-1996

 

Като търся във Фебест католога само за тампона по OEM кат. номер MB911267 (от каталога на RBI, дават го за body model E54,E55 ?) отново излиза MMB-019?! Може и да са с ендакви параметри, но пък защо Фебест да имат различни каталожни номера?!

 

При теб кой от двата сложихте?

 

За RBI откъде поръчвате - euro07, avtozone?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

RBI съм виждал само в един сайт, но за да няма реклама ... . Иначе като още една алтернатива са Yamato, задния тампон(I55036YMT) е ~ 40лв и изглежда читаво, но още седи в багажника на подвижния ми автомобил (що'т Галанта ми е неподвижния).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

RBI съм виждал само в един сайт, но за да няма реклама ... . Иначе като още една алтернатива са Yamato, задния тампон(I55036YMT) е ~ 40лв и изглежда читаво, но още седи в багажника на подвижния ми автомобил (що'т Галанта ми е неподвижния).

 

Yamato I55036YMT е за варианта с ръчни скорости ("MT" в кат. номер), например за ОЕМ кат. номер: MR198383

 

Намерих следното:

 

TEDGUM: Галант 1996-09-01 -> 2004-10-31, описано с детайли вкл. диаграма:

MR198383 -> цял тампон: TEDGUM 00442307 (£42,98 = 95 лв), само втулка: 00447657 (£12,30 = 28 лв) или 00445943 (48 лв)

 

Kavo parts 6A13, 08.01 - 10.04:

ръчка: MR198383 -> цял тампон: KAVO EEM-5601

автоматик до 1996-2000: MR198568 -> цял тампон: KAVO EEM-5603

 

Обаче намирам само са ръчки, за автоматик след фейслифта, т.е. MR491384 не откривам точния кат. номер.

 

Ето един вариант на задния тампон за ръчка, само че за 2.0 двигателя (MR198551): JAPANPARTS RU-5028 (68 лв)

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ти казвам, че няма тампони, ти майтап ти се вижда...

П.П.

Мартин от Варна ми намери тампоните

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Примирих се с реалността... и сложих втулка на фебест. Предния също го смених, но цял на Yamato. Поне стана бързо за 1-2 раб. дни. Сега е по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Здравейте, на мен също ми се налага да сменя тампони на двигател, двата са отишли. Проблема е че е трудно намирането. За втора употреба има ли смисъл да търся, т.е плюса е че ще са оригинални, но едва ли ще са в добро състояние в предвид модела на автомобила Колт V 1998-ма година. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...