Премини към съдържание

Съединителя ми пробоксува


DanielDD

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Имам въпрос за лансър 10 2007г. От известно време насам съединителя ми пробоксува от 4та и 5та скорост. Има ли възможност да не е за смяна ,защото скоро мих двигателя, а четох някъде че е възможмо да е попаднала вода там и да се омасли. Не отделя много горе иначе, от място на ръчна на 5та скорост гасне и направо съм в шах с пешката. Няколко дни след миенето пробоксуваше , а днес не боксува... Някакви идеи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с миенето ми се струва абсурдно! На колко километра е колата и какъв е двигателят?

Моят Lancer е 05.2008 над 160000км и съединителя вече го усещам “по-халтав”. Така че мисля, нормално сединителят да е за смяна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) и се чудиш дали съединителя му е време?

Не само съединителя ще сменяш, но и маховика. Приготви си към 2000.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Други колеги сменяли ли сте съединител?

След какъв пробег се е случило?

И сериозно ли струва 2000лв. или това е само за дизела?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Други колеги сменяли ли сте съединител?

След какъв пробег се е случило?

И сериозно ли струва 2000лв. или това е само за дизела?

....това е само при дизеловите, при бензиновите е доста по малко....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не сподели след колко хиляди километри е сменил съединител?

Разбира се ясно ми е , че е индивидуално според колата и начина на каране, но горе долу може се получи ориентир.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мноооого зависи от карането и най-вече колко често launch-ваш. На Евото заводски съединител можеш да го износиш за по-малко от 1000 км. Това не е като маслото да го сменяш на фиксирани км, като почне да приплъзва тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не сподели след колко хиляди километри е сменил съединител?

Разбира се ясно ми е , че е индивидуално според колата и начина на каране, но горе долу може се получи ориентир.

....моя опитт е,че съединителите на Лансер дизел карат до към 150 000 км., после почват да дрънчат яко и да букссуват....а същия мотор и съединител ,но на Аутлендърите изкарват не повече от 150 000 км. ако е карана само в Бг,тъй като нов внос съм виждал и на 220 000 км. и чак тогава се налага смяната им...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Прав беше колегата съединител + маховик смених 1400 със труда ми излезе , но с познат майстор и със отстъпки в цените , иначе излизаше около 1800-2000. Сега карам малко по спокойно , че ме заболя джоба....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги,

Да не отварям нова тема искам да попитам за добри марки съединител комплект за предишният модел Лансер 1.6? Марки които сте ползвали и от които сте останали доволни.

Също така виждам, че има два вида лагер , как мога да разбера кой точно е за моята кола преди да съм разглобил?

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...