Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Вътрешно каре


thebestback

Препоръчано мнение

Здравейте,карам Каризма Мсх и съм свикнал с проблемни неоткриваеми части и сега отново съм в такава ситуация.Налага се смяна на дясно вътрешно каре(дясно от позицията на шофьорското място).Рамата ми е XMCSNDA2AVF035496...ппмагайте.В сервиза ми разказваха за още 2ма 3ма с каризми обикновени,но отново с този проблем с каретата...даже някакъв англичанин не успявал да ги намери...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми цена,щом друг вариант няма.Алтернативни неорогинални карета са пробвани и не стават,а уж за каризми...и то не едно,две...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я вземи си измери диаметъра на пръта на полуоската (26,3 или 22,0 мм) и кажи колко е. Понеже са 2 вариантазатова може да не да ставали каретата. Също и ако имаш някакви данни за броя на шлиците би били полезни, за да може да ти намерим подходящото вътр. каре. :icon_thumbup:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз това мисля да правя...само чакам майсторите да го свалят.Между другото четох тук,че стават каретата от Меган-все пак кутиите са френски на всички Каризми,освен на ГДИто доколкото знам...Ама се чудя някой не се е ли сблъсквал вече с тея трудни за намиране карета,и да сподели опит

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави тези Рена Меган, виж диаметъра, който те питах, пък после ще видим. Може би го имам и на склад.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това не става...аз не искам да ми предлагате сайтове,които и аз мога да видя и пробвам.Няма ли някой от толкова Каризми в този форум,който е сменял карета и да разкаже има ли зор с тях и какво е сложил и от къде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека те пита - диаметър, зъби. Сваляш и мериш, това е варианта колкото и да ти се иска друг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Мен пък ми е много интересно как се ровиш за такова каре след като изрично са ти казали майстори че не се предлага отделно .... и си пробвал няколко варианта въпреки това

Разбирам че не ти се дават пари за цяла полуоска обаче в някои случаи няма начин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Привет колеги

Не намерих подобна тема затова пиша тук.

Каризмата е 1.8 115кс,има странно хлопане отпред.Няма нищо разбито,шарнири,накрайници,нови биалетки,тампоните на стаб. щанга са за смяна ,но не са толкова зле-само скърцат засега.

Понеже имам доста части под ръка смених и макферсони те,помислих че тампоните хлопат-не е от тях.

И забелязах нещо много странно-полуоските и двете имат луфт вътре където влизат в трипода.Нормални ли е?Като завъртя на ръка се чува леко щракване,но има луфт нагоре и надолу.Имам други полуоска и тези чашки(триподи) дето влизат на шлици в кутията,но не прибързвам да сменям Щото си е бая работа.

Мнения???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги

Не намерих подобна тема затова пиша тук.

Каризмата е 1.8 115кс,има странно хлопане отпред.Няма нищо разбито,шарнири,накрайници,нови биалетки,тампоните на стаб. щанга са за смяна ,но не са толкова зле-само скърцат засега.

Понеже имам доста части под ръка смених и макферсони те,помислих че тампоните хлопат-не е от тях.

И забелязах нещо много странно-полуоските и двете имат луфт вътре където влизат в трипода.Нормални ли е?Като завъртя на ръка се чува леко щракване,но има луфт нагоре и надолу.Имам други полуоска и тези чашки(триподи) дето влизат на шлици в кутията,но не прибързвам да сменям Щото си е бая работа.

Мнения???

 

Тампоните на амортисьорите,

от горе - лагер-тампона, където захваща към купето.

 

А , за полуоските, сменяй за проба. Колко да е работата :) ,

без канал, само с крик и две трупчета за подпора ..... 1 час работа , при полеви усповия .

Личен опит :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Сваляш карето и преброяваш зъбите и диаметъра на ролките. Ако е с 29 зъба и диаметър 30мм , става от Laguna , Kangoo , Megane. Смених и ляво и дясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...