Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло Колт 1.3 бензин


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!Моля за помощ, какво масло да сложа на Колт 1.3 бензин 2009.Колата е нов внос и ще ми е първа смяна.В Австрия миналата година са сложили Мобил 10 W 40!Дали това е маслото или се препоръчва друго?Автомобила е на 70К километра.Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!Моля за помощ, какво масло да сложа на Колт 1.3 бензин 2009.Колата е нов внос и ще ми е първа смяна.В Австрия миналата година са сложили Мобил 10 W 40!Дали това е маслото или се препоръчва друго?Автомобила е на 70К километра.Благодаря предварително

 

Заповядай изискванията на Производителя:

 

OEM recommendation

temperate climate ACEA A3/B3-08 SAE 0W-20

temperate climate ACEA A3/B4-08 SAE 0W-20

temperate climate ACEA A5/B5-08 SAE 0W-20

temperate climate API: SM SAE 0W-20

temperate climate ACEA A3/B3-08 SAE 0W-30

temperate climate ACEA A3/B4-08 SAE 0W-30

temperate climate ACEA A5/B5-08 SAE 0W-30

temperate climate API: SM SAE 0W-30

temperate climate ACEA A3/B3-08 SAE 5W-30

temperate climate ACEA A3/B4-08 SAE 5W-30

temperate climate ACEA A5/B5-08 SAE 5W-30

temperate climate API: SM SAE 5W-30

temperate climate ACEA A3/B3-08 SAE 5W-40

temperate climate ACEA A3/B4-08 SAE 5W-40

temperate climate ACEA A5/B5-08 SAE 5W-40

temperate climate API: SM SAE 5W-40

 

От тях е видно че множество масла са подходящи. Намери си примерно реномирано масло, което да отговаря на ACEA A3/B4 в комбинация от вискозитетен клас SAE 5W-30 / 5W-40.

Не че SAE 10W-40 не е правилно, но много, много занижена опция е. Затова не я предоставям по-горе.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на CASTROL EDGE 0W-30,Мисля,че е добър избор за Колт,който се кара предимно в София-(Час пик) сутрин-вечер+старт-стоп система.Дано темата е била полезна и на други колеги.Благодатности на колегата svetliof за инфото.Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте,

за да не отварям нова тема пускам тук един бърз въпрос. Ако маслото след смяна е около 2 мм над максимума на щеката проблем ли е?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за да не отварям нова тема пускам тук един бърз въпрос. Ако маслото след смяна е около 2 мм над максимума на щеката проблем ли е?

 

Благодаря!

 

Аз бих сложил акцент върху 2 неща:

1) Ако колата гори масло в бързи темпове, то нивото автоматически ще спадне. Ако ли не, по-безопасния вариант е:

2) В сервиз, майстора да отвърти леко пробката за източване на масло, колкото нивото да спадне до правилите граници.

 

Аз съм за вариант 2, но преди това се увери, че колата е спряна на равна повърхност и сутрин на студен двигател замери отново нивото. Все пак лек наклон би подвел всеки...

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В жк. Дружба, София, има едно място на което сменят масла. Имат сонда (тънко маркуче), с която могат да бръкнат през отвора на щеката и да източат част от маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега със спринцовка и тънак шлаух през отвора на щеката го теглиш без проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Два милиметра над макс е нормално и не е изобщо причина за притеснение. Ако са два сантиметра отгоре вече може да се мисли за източване, вече колегите са споделили какви са вариантите. За маслото, тези колтове не са претенциозни въобще, но хубаво масло и по-честа смяна са препоръчителни за всеки собственик , който се интересува от колата си. 0w30 Castrol е супер избор. 👍 Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Източих малко масло от пробката, защото на равно място си беше над максимума. Сега е между двете линии и се надявам всичко да е наред.

@ tonino_g3 - 5W40 е по документи и го карам с такова. По някое време препоръчват да започне да се слага 10W40, но не знам точно след колко км и затова карам с оригинално предписаното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По някое време препоръчват да започне да се слага 10W40, но не знам точно след колко км и затова карам с оригинално предписаното.

 

Няма такова нещо!

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...