Премини към съдържание

Ресурс на мотора


Препоръчано мнение

Здравейте на всички маниаци на :mitsu-smiley: от скоро посещавам вашия форум и

се кефя на колегиалността по между ви. :icon_thumbup: надявам се скоро да стана един от вас,

и за това ви моля за съвет относно избор на двигател. най-масовия е 1.3 - 75к.с. какъв му е ресурса, защото едва ли ще намеря кола под 200 000 км., макар че съм поръчал да ми търсят в

Италия.

Какво ще препоръчате 1.3, 1.6. Интересува ме също при 100км/ч на какви обороти работят двата мотора.

 

 

 

 

П.С. Поздрави на всички и много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не те съветвам да си търсиш кола от италия ... запознати са ми казвали че италианците юркат яко колите си - най -добре било от швейцария да си вземеш кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите - макар, че съм :icon_crying: защото са мой хора, но както казват хората

"не пита старило - питай патило".

както и да е ще търся друг вариант, но остава въпроса за двигатилите?

И още нещо - всички ли двигатели за пълна инжекция или има и моно

 

 

 

 

П.С. Дано не повтарям въпросите с друга тема, но ще се радвам да науча нещо

повече за бъдещото ми :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите - макар, че съм :icon_crying: защото са мой хора, но както казват хората

"не пита старило - питай патило".

както и да е ще търся друг вариант, но остава въпроса за двигатилите?

И още нещо - всички ли двигатели за пълна инжекция или има и моно

П.С. Дано не повтарям въпросите с друга тема, но ще се радвам да науча нещо

повече за бъдещото ми :mitsu-smiley:

Вярно е, че швейцарци и германци са по-дисциплинирани и организирани хора, но пък и климатичните условия са по-сурови зимно време/сол, луги/.Моето :mitsu-smiley: е внос от по-южната част на Италия и е в много добро състояние.

Няма никаква ръжда и явно е подържано добре.Преди да си купя моята кола, гледах едно Мицу от Швейцария, което на външен вид беше супер, но отдолу шасито беше като швейцарско сирене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че швейцарци и германци са по-дисциплинирани и организирани хора, но пък и климатичните условия са по-сурови зимно време/сол, луги/.Моето :mitsu-smiley: е внос от по-южната част на Италия и е в много добро състояние.

Няма никаква ръжда и явно е подържано добре.Преди да си купя моята кола, гледах едно Мицу от Швейцария, което на външен вид беше супер, но отдолу шасито беше като швейцарско сирене.

 

Абсолюно си прав - най-важното е колата да читава и добре стопанисвана за това се надявам

да попадна на колата на някои Европейски фен на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както се случва с покупката на втора ръка стока във всяка държава има + и -. Да за италианците и аз съм чувал че са мърлячи, но в южната част на страната има топъл климат, който пък е морски и има доста влажност на въздуха. Швейцария си е една доста високопланинска държава, както и Австрия, в които атмосферните условия "убиват" ламарините и шасито, но пък са доста по добри в поддържането на автомобилите си. Всичко е въпрос на търсене, късмет, упорство и пари:).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Италия съм чувал , че и не ги поддържат въобще автомобилите.

 

Това е една митология :icon_blush: Навсякъде има хора мърлячи и хора които подържат :icon_dance: Най-обичм някои да каже в Итлия ги скъсват от каране...А в Германия или Швеицария не.........не се бъркаите всичко си е до подръжка от предишния собственик без значение в коя държава се намира колата.

По логиката за Италианците това означава ли че в България няма хора които подържат :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lubenti, поради тази причина писах, че съм чувал. Колите на мои познати купени от италиански собственици са повече от перфектни и без забележка и със сервизните си книжки. Въпрос на проучване и късмет. vasetokab, само мога да ти пожелая добър късмет. Колата е японска така че ще издържи доста каране, дори и да се наложи ремонт:).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Колата е японска така че ще издържи доста каране, дори и да се наложи ремонт:)."

 

 

Точно за това си търся :mitsu-smiley: навъртам по 2500 - 3000 на месец а тъй като и

жена ми ще я кара в Пловдив затова търся COLT и питам за издържливостта на мотора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам на въпроса за оборотите при 100 км/ч никой не ти е отговорил. Аз карам Colt 1.3 75к.с., та 100 км/ч са при оборотите са малко под 3000 на 5-та скорост. Принципно това е и режима при който машинката добре дърпа. Между 90 и 120 на 5-та колата е най-пъргава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

yasho благодаря за отговора, а как е :mitsu-smiley: по планинските райони

Ами ако питаш за разбити пътища, минах доста такива още първата половин година след което ходих на преглед в балканстар и хората казаха че сичко е 6 :icon_thumbup:

Ако питаш за това до колко се поддържа добра скорост на тия пътища, да кажем, че до двама човека в колата сичко е доволно и общо взето, ако нямаш проблем да си играеш със скоростите направо си Томи Макинeн ;), но за истинско WRC изживяване трябва да питаш колегите с 1.6 или IVAN VR4x4 :icon_rock:

 

P.S. Ако си наистина навит на хубава малка кола, в добро състояние, на добра цена, погледни обявата на колегата iNFECTED в раздел "Купува/Продава/Заменя" те т`ва не е кола ... тва е изживяване. И ако всичко това се развиваше година и половина по рано, вече да съм я взел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

yasho отнова светкавечен отговор :icon_thumbup: това което ми писа ми даде

надежда, че и 1.3 да ми докарат, стига да е ОК ще я взема, а за планинското шофиране - обожавам го.

 

 

обявата е видях, спира ме само тунинга и липсата на климатик - както писах не слизам от колата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За планинско шофиране, по добре си вземи 1.6 :) Oбожавам планинското шофиране и остри завой, не случайно си взех този колт с този двигател и окачване. Незнам как е "колт'а" с нормалното окачване но мисля че пак ще е доста стабилen !!! Няма друго такова усещане ! А ако си вземеш 1.3 и примерно сте 4 човека в колата ще ти е малко тегаво ...

Иначе са Супер здрави коли от към всичко !!! Единствното нещо което ми тропва по окачването и то 1-2 пъти в годината като се има в предвид че минавам по 70км на ден, са накрайниците ! :) По двигателя само масла и филтри :D

Успех !

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За планинско шофиране, по добре си вземи 1.6 :) Oбожавам планинското шофиране и остри завой, не случайно си взех този колт с този двигател и окачване. Незнам как е "колт'а" с нормалното окачване но мисля че пак ще е доста стабилen !!! Няма друго такова усещане ! А ако си вземеш 1.3 и примерно сте 4 човека в колата ще ти е малко тегаво ...

Иначе са Супер здрави коли от към всичко !!! Единствното нещо което ми тропва по окачването и то 1-2 пъти в годината като се има в предвид че минавам по 70км на ден, са накрайниците ! :) По двигателя само масла и филтри :D

Успех !

 

:rulez:

 

Машината ти е жестока :icon_thumbup: Успех с продажбата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на Colt. От скоро съм във форума, макар от доста време да карам 1.6 16 113 ph. Трета година. Е не е кой знае колко много, но все пак е достатъчно да си опознаеш колата. Че да си дойдем на думата. За цялото това време съм сменил единствено 1 тампон долен на носач. По двигателя абсолютно нищто, в годината ходя 4-5 пъти на профилактични прегледи за ходова част в реномиран сервиз, без да преувеличавам и всеки път отговорът е "колата ти е перфектна". Между другото Колта е внос от Италия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Мои колега кара Колт с 1.3 - 75к.с. и е супер доволен. Като се има в предвит че той е висок около 1,90 и тежи около 110 кила. Двигателя е достатъчно пъргав. Казват хората 75 коня обаче ЯПОНСКИ РАСОВИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мои колега кара Колт с 1.3 - 75к.с. и е супер доволен. Като се има в предвит че той е висок около 1,90 и тежи около 110 кила. Двигателя е достатъчно пъргав. Казват хората 75 коня обаче ЯПОНСКИ РАСОВИ.

 

това може само да ме радва, защото мерките са ми почти същите :icon_thumbup:

а и се предлагат повече :mitsu-smiley: -та 1.3 , много бих се радвал да пробвам лично

някой колт, но за сега съм нямал възможност.

 

П.С. колеги каква е разликата при 1.6 - 90кс. и 1.6 - 113кс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това може само да ме радва, защото мерките са ми почти същите :icon_thumbup:

а и се предлагат повече :mitsu-smiley: -та 1.3 , много бих се радвал да пробвам лично

някой колт, но за сега съм нямал възможност.

 

П.С. колеги каква е разликата при 1.6 - 90кс. и 1.6 - 113кс.

 

Купих си такъв 1.3 преди 1 седмица. До края на седмицата ще го регистрирам в кат и ако искаш ще ти дам да го пробваш. Обаче имам още някои неща за смяна по него. Понеже е от Италия свещите са останали направо без електрод, и сега се чудя от къде и кави да си купя, но и това ще стане тези дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си такъв 1.3 преди 1 седмица. До края на седмицата ще го регистрирам в кат и ако искаш ще ти дам да го пробваш. Обаче имам още някои неща за смяна по него. Понеже е от Италия свещите са останали направо без електрод, и сега се чудя от къде и кави да си купя, но и това ще стане тези дни.

 

Първо - честито и със здраве да го караш многооооо хил.км. Мерси за предложението :icon_thumbup: , но проблема е, че живея в Пловдив, но все пак

се надявам да се видим на някоя среща вече като собсвеник на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем че живееш в Пловдив. Аз от време на време ходя до там защото имам приятели. Ако тръгна следващата седмица може да се чуем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем че живееш в Пловдив. Аз от време на време ходя до там защото имам приятели. Ако тръгна следващата седмица може да се чуем.

 

Ще се радвам да се видим, почерпката е от мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да се видим, почерпката е от мен.

 

Е, сега! Почерпката ще е от мен, а като си купиш и ти, тогава ще е от теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...