Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мицубиши призна за манипулирани данни за разхода на гориво


Препоръчано мнение

Да не останем по назад...

 

Публикация

 

Японският производител на автомобили "Мицубиши мотор корпорейшън" разпространи съобщение до медиите, в което признава, че данните за разхода на гориво на 625 хиляди коли са били манипулирани. В част от случаите са дадени неверни цифри към Японското министерство на земята, инфраструктурата, транспорта и туризма, а в други тестовете са извършени не според утвърдените за Япония правила.

 

Проблемът обхваща продаваните основно в Япония и на азиатските пазари модели на "Мицубиши" - eK Wagon и eK Space, както и произвежданите за "Нисан" Dayz и Dayz Roox. За проблема сигнализирали именно от "Нисан", които забелязали разминавания в показанията.

 

По предварителни данни за разлика от "Фолксваген", които постигаха по-добри показатели с поставянето на електроника в дизеловите мотори, при "Мицубиши" става дума основно за манипулиране на данните за съпротивлението на гумите при търкаляне и аеродинамичното съпротивление.

 

Според разпространената към момента информация 157 хиляди от засегнатите коли са "Мицубиши", а 468 хиляди "Нисан". Производството и продажбата на проблемните модели е спряно, започнало е и вътрешно разследване.

 

Привлечени са и независими експерти, които да помогнат на разследването. Предстои проверка на данните за разхода на гориво на изнасяните от "Мицубиши" коли.

 

Новината доведе до срив с 15% на акциите на "Мицубиши", предаде CNNMonеy. Президентът на компанията Тецуро Аикава пък даде извънредна пресконференция в Токио, като се извини на всички засегнати. Той обеща и пълна прозрачност на данните от разследването, когато те са готови.

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и още нещо по въпроса - Моят сайт

 

Mitsubishi призна, че в продължение на 25 години от 1991 г. фалшифицира тестовете за разход на гориво при произведените модели.

Това съобщи компанията по време на пресконференция в Токио, цитирана от БГНЕС.

 

На 20 април избухна скандалът с японската корпорация, която е заобикаляла правилата, и е фалшифицирала стойностите на разхода на гориво.

 

Според предварителни данни той е занижаван с между 5 и 10%.

 

До момента десетки модели са част от схемата, включително и големия Padjero.

 

Точният списък с всички засегнати автомобили все още не е известен. Според експертите над 2 млн. автомобила са с неточна техническа документация.

 

Корпорацията може да започне да изплаща компенсация за всички купувачи на тези автомобили, съобщават медиите. Сумата ще се изчислява на базата на допълнително изразходвания бензин през годините на експлоатация.

 

Вестник "Гардиън" съобщава, че Hyundai, Kia и Ford също са били уличени в подправяне на данните за икономията на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ства все по-лошо: http://fakti.bg/avto/184169-skandalat-s-lajata-na-mitsubishi-se-razrastva

 

Жалкото е, че всички лъжат, но само някои опират пешкира. По каталог лансер-а ми трябва да харчи 5.5л/бензин извънградско. Подстигал съм 5.6л/бензин когато си бях поставил за цел, реално е с 1л/1.5л по-висок. При Пежо съм имал доста по-сериозни приключения с фалшив разход при HDI на 307. И чисто ново Пежо 308.

 

Тази драма предполагам ще съсипе почти марката и ще останат още по-малко модели.

Редактирано от pepoz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всички лъжат, дали това сега не са някакви рекламни трикове, модерни, да се създаде малко шум покрай тях та да им потръгнат продажбите. Фолксваген отбелязаха ръст в продажбата на нови коли след скандала. Нещо всичко е много нагласено според мен, а Тойота колко лъжат и колко много коли продават, не ми се мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми е много интересно как някой изобщо може да докаже реално разхода на един автомобил и то говорейки за 5-10% такава. Абсолютно всички производители на автомобили дават за разход приблизително очаквани стойности, които при реална експлоатация на автомобила може да се разминават с много повече от 25%. Всичко зависи от това при какви условия се кара автомобила и колко ти е тежък десния крак :mitsu-smiley:

 

П.С Аз лично си докарвам фабрично посочения разход на Галант 2.5 V6 бензин, както градско така и извънградско, даже съм правил и по-нисък такъв :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами помпете си гумите повече, бре колеги...

 

"...Това, което направиха японците, обаче трудно може да бъде сравнявано с измамата на Volkswagen. Mitsubishi просто са напомпвали гумите на тестваните коли до по-високо от нормалното налягане. Така напълно логично съпротивлението с валяците на стенда намалява и отчетеният разход на гориво пада под стойностите при ежедневно ползване на автомобила..."

 

http://auto.offnews.bg/news/Novini_1/Mitsubish-mameli-s-razhoda-na-gorivo-ot-25-godini_10367.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук тънкия момент в измамата е, че този нисък разход наистина са го постигнали с по-напомпани гуми. VW директно са мамели с данните. :) Помпете си гумите и си свиркайте.

 

Само ми е чудно, ако някой се захване да пише статия "Кой не лъже с разхода", дали ще успее да посочи някой. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Само ми е чудно, ако някой се захване да пише статия "Кой не лъже с разхода", дали ще успее да посочи някой. :D

 

Аа, има, има...

Във форума за велосипеди никой не мами с разхода.

Там послъгват само с първоначалното вложение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откакто излезе тази новина - място не мога да си намеря. До работа вече зареждам четири пъти догоре. Добре, че бениностанциите са наблизо и къде по инерция докарвам къде добутвам до следващата. Чак сега се усетих, че колата ми гори толкова много. Не мога да спа вече ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото лошо в случая е, че това може да срине и без това намаляващите продажби на Мицубиши Моторс, особено на американския пазар където потребителите се манипулират много лесно от такива изцепки. Дано това да не се окаже последният прът в колелото на автомобилите с марка :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Аха,...вий чак сега ли се осъзнахте,...аз когата си свалих огледалата на Понито преди 8 год ,за да си намаля съпротивлението ,..хората ми се смееха ,и досега ..сега точно това ще правя със Спейстъра,..ама гледам да спастря първо за регистратор и със камера за задно виждане,..че ми и мечта ,даже и на мотоциклета със си свалил включително и мигачите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аха,...вий чак сега ли се осъзнахте,...аз когата си свалих огледалата на Понито преди 8 год ,за да си намаля съпротивлението ,..хората ми се смееха ,и досега ..сега точно това ще правя със Спейстъра,..ама гледам да спастря първо за регистратор и със камера за задно виждане,..че ми и мечта ,даже и на мотоциклета със си свалил включително и мигачите!

 

:icon_hmm: :icon_crying: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...