Премини към съдържание

Lancer - опасни въздушни възглавници


pepoz

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Lancer CS_A (2003-2008), също бива отзован за опасни въздушни възглавници от ТАКАТА. Оказва се, че тази компания е правила 20% от въздушните възглавници преди в световен мащаб, като серия от въздушни възглавници са опасни вграждани от различни автомобилни производители, включително BMW, VW, Mercedes и др. При отваряне може да има шрапнел във възглавницата и да ви нарани смъртноностно.

 

Mitsubishi е афектиран с няколко модела, включително Lancer. Безотговорността на TAKATA е жестока, защото не намирам никъде аджеба дали само щатски коли са проблемните.

 

Европейските ни Lancer-и са с VIN - JMBSN(и двигателя, например CS3A).

В този сайт намерих афектираните VIN-овете и не са европейски: http://www.carsguide.com.au/car-news/mitsubishi-lancer-adds-to-takata-airbag-recall-36274

 

Възнамерявате ли да предприемате действия?

 

Поздрави

Редактирано от pepoz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можете да отидете в Балкан Стар и да направите справка по VIN за налични сервизни кампании.

 

За Лансера имах 2, за Евото 4.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди години докато Лансъра беше още гаранционен получих писмо за сервизна кампания с цел смяна на въздушните възглавници. Като тогава ми обясниха, че ги сменят поради проблем с буксите или датчиците, не помня точно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди години докато Лансъра беше още гаранционен получих писмо за сервизна кампания с цел смяна на въздушните възглавници. Като тогава ми обясниха, че ги сменят поради проблем с буксите или датчиците, не помня точно!

 

Малко си се объркал, кампанията беше за датчиците за челен удар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко си се объркал, кампанията беше за датчиците за челен удар.

 

Възможно!

И сега разбра ли се дали нашите възглавници са от проблемните или трябва да питам Балкан Стар?!

Нямам доверие на официалните БГ сервизи, при запитвания за след гаранционни въпроси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви дам един пример, ама няма да ви хареса...

 

За кампанията за смяна на пистовия ремък получих писмо някъде около година и половина след като кампанията се появи в САЩ.

Трябва да се пита БС ама за по-сигурно е добре да се пише едно писмо до Мицубиши Европа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Ще се опитам да се свържа с Балкан Стар, но възнамерявам и да пиша до Mitsubishi Германия и Австрия на немски.

 

Цялата работа е престъпна безотговорност! Не ние трябва да се лутаме и да търсим, а Мицубиши и ТАКАТА трябва явно и точно да са изнесли информация за засегнатите коли по години и модели и да има възможност за търсене по VIN в техните официални уебсайтове. Но нито лук яли, нито мирисали.

 

В САЩ NHTSA са ги натиснали и са пуснали VIN търсачка и са описани засегнатите модели https://www.mitsubishicars.com/owners/service?q=recallinfo

Но преди това са мълчали като мишки. Сега явно и в Европа трябва да стане инцидент та да се сетят. Ако няма проблем, то да го кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,

 

След отправено запитване към Мицубиши Австрия се оказа, че колата ми е афектирана. Специални благодарности към "БАЛКАН СТАР" и г-н Янков, които съдействаха напълно и включиха колата в сервизната акция в България. По принцип "БАЛКАН СТАР" извършват сервизна акция само за автомобили продадени от тях. Съвета ми е ако имате Лансер CS_A да пуснете VIN/a до БАЛКАН СТАР, ако е афектирана те ще движат комуникацията с Мицубиши по поемане на разходите за ремонта, който разбрах е доста скъп и при мен беше 2 дни.

 

А Мицубиши продължават да не поставят никаква информация на уебсайтовете си за това и да си траят.

 

Поздрави

Редактирано от pepoz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте,не съм сигурен дали съм се представял.Казвам се Даниел и от 3 години живея в Германия.Тази пролет си закупих Лансер двулитров с газова уредба комби.Та на кратко днес ми пристигна писмо да отида до сервиза на Мицубиши за да ми сменят предната пасажерска възглавница.Моят по вин е CSO.Ще видя какво ще оправят и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Днес и на мен ми пристигна честитка , че пасажерският ербег можело да не се отвори както трябва при челен удар в случай на задействане на двата предни еърбега , идните седмици ще се отбия в сервиза и ще пиша пак. Миналата седмица в Тойота тази в Мицубиши , дали не ни викат за да видят дали сме добре и да ни продадат нещо допълнително, зимни гуми, обслужване :)👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Днес си взех колата от сервиза и казаха, че са сменили пасажерската възглавница с нова и подписаха сервизната книжка, до колкото разбрах тукашният КАТ (DVLA) са натиснали Мицубиши да задействат тази акция, така същото го пише и на писмата от Тойота дето идват. Имаше още няколко Лансера за същото , нали е без пари и хората бързо реагират.

Поздрави 👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето една статия с подробни обяснения за какво става въпрос: http://jalopnik.com/the-complete-story-of-takata-airbags-and-the-biggest-re-1780143347

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето една статия с подробни обяснения за какво става въпрос: http://jalopnik.com/the-complete-story-of-takata-airbags-and-the-biggest-re-1780143347

 

Много интересна история, благодаря за линка. Нещо всичко звучи много китайско някак си, уж японците имат друга култура и идеали, но май бизнесът си е бизнес и там и нищо не седи по-горе от парите и печалбите. Между другото за да се смени този еърбег са сваляли волана и таблото , мислех си че ще работят само като махнат жабката , но явно не става така, колата беше готова за няколко часа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...