Премини към съдържание

Мнения за конкретна обява


Winsis32

Препоръчано мнение

Здравейте,

Нов съм в форума и нямам преки впечатления от Mitsubishi.

Решил съм да си взема един Галант, но поради факта че не съм запознат с марката реших да Ви помоля да погледнете обявата и да си кажете мнението. Още по-добър вариант е ако някой е попадал на автомобила и каже дали си заслужава.

Линк: http://www.cars.Bg/c1598131

Прегледах форума и отидох на оглед. Колата бе топла.Запали от раз.Двигателя работеше тихо и плавно й на газ й на бензин. Скоростите преключваха плавно. Очаквах по-бързо ускорение. Тръгва много остро не

дава да й се пипне газта, после уск

орението не е чак така запомнящо се.Отворих капачката на маслото и нямаше следи и гадости по нея. Когато се даде газ в позиция паркинг до около 4-5 хил. Оборота отзад няма черни пушеци или поне аз не видях. Когато е в спряло положение и пусна спирачката тръгва леко, но ако не отпусна напълно спирачката започва да тресе или вибрира леко. Видимо нямаше следи от удари. Климатик работи. Навивах волана до край и няма скърцания или тресене. Спирах от ускорено състояние и волана не вибрира. Това са първите ми впечатления и се надявам да съм гледал достатъчно че да Ви ориентирам.Следвах препоръките за какво да гледам от форума.

Благодаря предварително!

Редактирано от Winsis32
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание най-много на ръждата и автоматика. От първото спасение няма, а второто си е цифра. Ако караш по-агресивно търси ръчка. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 3000лв кво повече да искаш, колега...6 цилиндров авроматик с газов инжекцион и 2 чифта гуми...Еми, то моите 2 комплекта гуми с джанти и инжекциона надвишават цифрата, която ще платиш за колата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато е в спряло положение и пусна спирачката тръгва леко, но ако не отпусна напълно спирачката започва да тресе или вибрира леко.

Как тресе(вибрира) :icon_hmm: .И при леко натисната спирачка трябва да отлепя плавно,не трябва да има никакви чуденки дали да тръгне или не,провери нивото на маслото на автомата,ако е малко вземи и долей и провери отново как се държи,ако продължава да е така ориентирай се към друг екземпляр.Мое мнение ако е автоматик,да е типтроник,но все пак ти си решаваш.Дано съм помогнал,поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Когато е в спряло положение и пусна спирачката тръгва леко, но ако не отпусна напълно спирачката започва да тресе или вибрира леко.

......това го прави на газ предполагам, ако е така, то АГУ-то не е изпълнено както трябва или не е настроено правилно, но ако и на бензин го прави, значи има проблем с кутията,като за начало смени маслото му, ако не се оправи, ще трябва да сее отваря ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм в форума и нямам преки впечатления от Mitsubishi.

Решил съм да си взема един Галант, но поради факта че не съм запознат с марката реших да Ви помоля да погледнете обявата и да си кажете мнението. Още по-добър вариант е ако някой е попадал на автомобила и каже дали си заслужава.

Линк: http://www.cars.Bg/c1598131

Прегледах форума и отидох на оглед. Колата бе топла.Запали от раз.Двигателя работеше тихо и плавно й на газ й на бензин. Скоростите преключваха плавно. Очаквах по-бързо ускорение. Тръгва много остро не

дава да й се пипне газта, после уск

орението не е чак така запомнящо се.Отворих капачката на маслото и нямаше следи и гадости по нея. Когато се даде газ в позиция паркинг до около 4-5 хил. Оборота отзад няма черни пушеци или поне аз не видях. Когато е в спряло положение и пусна спирачката тръгва леко, но ако не отпусна напълно спирачката започва да тресе или вибрира леко. Видимо нямаше следи от удари. Климатик работи. Навивах волана до край и няма скърцания или тресене. Спирах от ускорено състояние и волана не вибрира. Това са първите ми впечатления и се надявам да съм гледал достатъчно че да Ви ориентирам.Следвах препоръките за какво да гледам от форума.

Благодаря предварително!

 

Така както я описваш колата е идеална за парите си. Има рискове, които има със всички коли втора употреба. Все пак е на завидните 18 години и ако само това и е най-сериозния пробле, че леко притреперва като отпускаш наполовина спирачката....

 

Ако държиш на автоматика винаги има риск да изтеглиш късата клечка, автоматиците обикновенно затова се продават и затова трудно да се намери читав. Трудно не означава невъзможно. Относно вървежа, нещата са относителни и на усещане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех я !

На прибиране към нас открих, че като натисна газта докрай има нещо като копче и като щракне "нещото" вървежа рязко се променя - подобаващо за 2.5 двигател. Колата е на газ и ми се струва, че не е много добре настроена в ниските обороти и свободно положение без да се подава газ. Другото, което забелязах и не ми е направило впечатление в началото е, че притропва нещо по предницата през дупки и колата дърпа леко на дясно. Предполагам ще разбера в понеделник в сервиза, какво е общото състояние и колко ще струва подобряването му :)

За скоростите сега ще пробвам дали на бензин при полуотпусната спирачка го има тресенето(вибрацията). Пробвах я на извънградско преди малко и скоростите сменят гладко, ако се движа в интервал до 3к оборота даже не се усещат смените.

ПП: имам копче за подгряване и може би обдухване на седалката. Но когато го натиска няма промяна. Дали има някаква по-специфична система или просто не си работи ? Копчето свети , но само толкова ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха добре дошъл в клуба на :plane: ,и само безаварийни километри.Обдухване няма,а подгрева ще трябва да изчакаш поне 3-7мин. за да усетиш че топли на меките задни части.Копчето под педала се нарича кикдаун и сваля една предавка,а колкото до потропването най-вероятно е прав носач,но това ще го разберете в сервиза.Само няма да се притесняваш,след смяната на частите коите не са уред,ще има да бръмчиш доста км. ,по-скоро Опела на съседа ти ще изгние преди да се наложи да сменяш нещо.Поздрави :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и безаварийни! Кикдауна при мен връща 2 скорости надолу, усещането е невероятно :). Предницата трябва задължително да я провериш и, ако имаш прави носачи за смяна - сменяй веднага, че става голяма беля. Потропването отпред, най-вероятно е от крив носач, или спирачни апарати, което не е толкова страшно. Моето лично мнение е, че Галанта е една изключително здрава и прощаваща кола - точно поради тази причина, този дето карам ми е втори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...