Премини към съдържание

Галант ЕА 1998 - Лампа ниво на водата в казанчето


Kalin Traichev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Днес се замислих нещо което не ми правеше впечатление - преди да запаля има лампа оранжева за нивото на водата в казанчето за чистачките до

колкото разбрах от други теми. Та тази лампа свети, след като запаля изгасва и повече не светва дори да нямам вода в него. Да разбирам ли , че

единствения ми проблем може да е в поплавъка и въобще на какъв принцип е как се сменя ако е той ?

 

Благодаря на всички отзовали се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех , но ми се е случвало леко под минимума и тя не светва ако е вярно че е за нивото на маслото ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, на старият ми Галант ЕА2А, лампата за маслото (жълтата) светваша, ако маслото е под минимума. На сегашният ЕА5А светва, когато падне малко под средата. Нямам никаква представа защо е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох темата и ... даа имаше лампа, която светеше когато водата в казанчето за чистачките намалее обаче къде беше не я помня (оптитронно табло е моето). Направих най-лесното - отворих книжката и там пише (тоест е нарисувано) на долния ред от дясно на ляво втората иконка . Бегом при колата давам на контакт обаче не свети нищо там. Помислих нормално е има течност затова не свети. И задържах пръскалката докато течността не свърши. Обаче лампата не светна.Викам ясно крушката. Отвертката и таблото долу. Да ама тя здрава. Остава в казанчето да търся проблема , но беше 21:00 и го оставих за през седмицата.

Та мисълта ми е ,че има такава крушка и работеше. Не знам от кога не работи при мен изобщо не се бях замислял, че не съм я виждал да свети скоро докато не прочетох тук, а със сигурност работеше. Зимата ми беше замръзнала течността и може нещо тогава да се е прецакало. Ще разглобя и после споделя.

Ако някой се сеща за нещо да помага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето не е такова все още ... :-) Таблото имам предвид. Но лампата свети преди да запаля , веднага щом запаля гасне и повече не се обажда.... Което за мен си е проблем т.к. мисля е точно за течността в казанчето ?! Никой ли не е имал проблем или обръщал внимание на това "нещо" ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето не е такова все още ... :-) Таблото имам предвид. Но лампата свети преди да запаля , веднага щом запаля гасне и повече не се обажда.... Което за мен си е проблем т.к. мисля е точно за течността в казанчето ?! Никой ли не е имал проблем или обръщал внимание на това "нещо" ?!

 

Жълта лампа горе в дясно - светва за нивото на маслото, ако ти е светвала по време на път, като изстине колата си провери нивото на маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампата горе не е светвала освен преди да запаля двигателя , но това също ме озадачава т.к. един единствен път маслото беше една идея под минимума бих казал и не е присветвала или светела. В такъв случай кога започва да сигнализира ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен лампата за нивото на маслото започва да свети когато е около чертата за минимума /плюс минус милиметър - два/.

При това светва за около десет секунди и изгасва. При дълъг път - след определено време /или изминати километри/ отново светва за десетина секунди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна:

Така изглеждат двете жълти лампи - за нивото на маслото и за нивото на течността за чистачките:

http://s5.postimg.org/lmak31g6v/image.jpg

 

При обикновено, а не оптитронно табло и двете се намират в горния десен ъгъл. Маркирал съм в червено само тази за течността на чистачките:

http://s5.postimg.org/5mrwjhk53/image.jpg

 

И една подробност - не всички коли имат датчик за нивото на течността на чистачките, въпреки предвиденото място за лампа, даже може би и налична крушка на таблото. Някой, който не е доплатил за тази екстра си е останъл само с поплавъка в казанчето, който представлява плувка от EPS (или както е по-известен този материал-стиропор).

http://s5.postimg.org/ku7w3ubzr/image.jpg

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай моята лампа е за нивото на маслото....

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...