Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Лансър 2008 - По-къси пружини отпред


LgKaci

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Напоследък забелязвам, че разстоянието между предните гуми и арката на калника е по-голямо с около 2 см от това на задните гуми. Заглеждам и други Лансър-и и при тях е същото. Погледнато отстрани, изглежда че все едно колата е с увиснала задница, което ме дразни. Искам да я сваля отпред така че разстоянието между гумата и арката да се изравни или отпред да е малко по-малко. Вероятно, ще трябва да се намерят малко по-къси пружини. Имате ли идея къде мога да намеря, защото на доста места звънях - имат или само стандартни или спортни - цели комплекти. И ако някой го е правил, ако може да сподели впечатления и опит. Благодаря. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Напоследък забелязвам, че разстоянието между предните гуми и арката на калника е по-голямо с около 2 см от това на задните гуми. Заглеждам и други Лансър-и и при тях е същото. Погледнато отстрани, изглежда че все едно колата е с увиснала задница, което ме дразни. Искам да я сваля отпред така че разстоянието между гумата и арката да се изравни или отпред да е малко по-малко. Вероятно, ще трябва да се намерят малко по-къси пружини. Имате ли идея къде мога да намеря, защото на доста места звънях - имат или само стандартни или спортни - цели комплекти. И ако някой го е правил, ако може да сподели впечатления и опит. Благодаря. :)

Това което си забелязъл е стандартно за всички лансъри с оригинално окачване.Доколкото съм запознат да сложиш само на единия мост' по- къси' пружини е меко казано непрепоръчително.Според мен за да постигнеш този визуален ефект, варианта е да монтираш регулируемо окачване,разбира се на четирите колела и да го настроиш , така както ти харесва/по твой вкус/.

Редактирано от Niki007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Закарай колата на равен път без наклон и измери разстоянието от земята до праговете - ако са равни отпред и отзад, няма за какво да се притесняваш.

Два аргумента в полза на това да не пипаш пружините:

1. Колата е много млада за да са й омекнали пружините,

2. Всички други Лансери, които си гледал, са с такава стойка.

Просто дизайнът е такъв, че задната гума изглежда по-потънала. Същият е и дизайна при почти всички модели на BMW, Mercedes.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със заводското окачване можеш да си вкараш ръката между гумата и калника, направо има цяла бездна!

Може да смениш само пружините, ама всички, не само на единия мост. Аз на Лансера съм с Eibach пружини. Свалят колата с 3 см отпред и 2 см отзад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, колеги. Да забелязал съм че всички са така. Мерил съм разстоянието. Отпред е с 1 см по-малко. Тоест всичко е наред. Не са и омекнали пружините. Всичко е само визия. За регулируемо сигурно ще почакам. Колега, твоите на Eibach много ли са твърди?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а какъв може да е проблема, ако сменя само на предния мост, освен че ще трябва да се регулират фаровете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а какъв може да е проблема, ако сменя само на предния мост, освен че ще трябва да се регулират фаровете.

Предполагам сам можеш да си направиш преценка при завой,спиране,неравност и други с по-висока скорост,когато двата моста реагират по различен начин какво става и дали колата ще е лесна за 'хващане'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, колеги. Да забелязал съм че всички са така. Мерил съм разстоянието. Отпред е с 1 см по-малко. Тоест всичко е наред. Не са и омекнали пружините. Всичко е само визия. За регулируемо сигурно ще почакам. Колега, твоите на Eibach много ли са твърди?

 

За заводските амортисьори са добра комбинация, защото има други варианти на пазара, които са по-твърди, свалят по-ниско колата и скапват по-бързо амортисьорите.

 

Eibach мисля, че имаха 2 варианта за Лансера, мойте са по-консервативния вариант. Другата серия са едни червени и свалят повече колата.

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз пък точно мислех да сменям пружините на моя..

Възможно ли е на 100 000км колата да "клекне" леко отзад, при положение че в багажника има газова уредба, която предполагам оказва влияние със своите ~ 40л./кг ?

Редактирано от Aleksandar Spasov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък точно мислех да сменям пружините на моя..

Възможно ли е на 100 000км колата да "клекне" леко отзад, при положение че в багажника има газова уредба, която предполагам оказва влияние със своите ~ 40л./кг ?

Да,моето впечатление е точно такова.Сравнявал съм сивиците на жена ми и един приятел,еднакви модели, години,даже на жена ме над 100 000км повече и въпреки това е с поне 2 см. по-висок отзад отколкото другия с газчицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,моето впечатление е точно такова.Сравнявал съм сивиците на жена ми и един приятел,еднакви модели, години,даже на жена ме над 100 000км повече и въпреки това е с поне 2 см. по-висок отзад отколкото другия с газчицата.

В сряда влиза в сервиз и ще видим каква е разликата. :) Дали досадното скърцане при минаване през легнали полицаи ще изчезне при смяна на пружините? Чувал съм че се получава при изтриването на някакви гумички в чашката на самта пружина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сряда влиза в сервиз и ще видим каква е разликата. :) Дали досадното скърцане при минаване през легнали полицаи ще изчезне при смяна на пружините? Чувал съм че се получава при изтриването на някакви гумички в чашката на самта пружина.

Ще очакваме след сряда съвсем точна информация за състоянието на задните пружини и гумените подложки и или нещо друго относно стойка и скърцане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сряда влиза в сервиз и ще видим каква е разликата. :) Дали досадното скърцане при минаване през легнали полицаи ще изчезне при смяна на пружините? Чувал съм че се получава при изтриването на някакви гумички в чашката на самта пружина.

Представи си, че самата навивка е облечена в гумен маркуч. Когато се изтърка маркуча, пружината започва да опира метал - метал в чашката на амортисьора и почва да скърца. Често срещан проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Аз засега ще изчакам със смяната. А иначе досадното скърцане при минаване през легнал полицай го има и при мен. И отпред и отзад, като отпред е доста повече. При сухо и студено време е най-силно. На топло изчезва напълно и сега при големия сняг пак го нямаше. Свалях подложките на пружините. Съвсем леко са изтрити в единия край. Подложих гума там. Нямаше промята. Може би проблема не е, че търка в метал, а че самата гума се разхабва с времето и пружината халтави в самата гума. Незнам разсъждавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Това което си забелязъл е стандартно за всички лансъри с оригинално окачване.

Колега гледах гледах Лансър-а и не виждам да му е "увиснала"задницата.Не мога да се съглася,че това е стандартно за модела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледах гледах Лансър-а и не виждам да му е "увиснала"задницата.Не мога да се съглася,че това е стандартно за модела.

Здравей колега,за увиснала задница нито аз нито колегата започнал темата пише.Става върос като погледнеш лансера/след 2008/ перпендикулярно се забелязва,че луфта между най-горната част на гумата и калника на предните калници е по-голям с не много отколкото на задните.Ако не е така ,значи имам проблем с очите.Желая лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се загледам как е при мен, аз съм с дизелов двигател, който вероятно е с около 150 кг. по-тежък от бензиновия. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,за увиснала задница нито аз нито колегата започнал темата пише.Става върос като погледнеш лансера/след 2008/ перпендикулярно се забелязва,че луфта между най-горната част на гумата и калника на предните калници е по-голям с не много отколкото на задните.Ако не е така ,значи имам проблем с очите.Желая лека вечер.

Здравей не си прочел внимателно поста на колегата,цитирам " Погледнато отстрани, изглежда че все едно колата е с увиснала задница,"

Лека вечер и на теб.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей не си прочел внимателно поста на колегата,цитирам " Погледнато отстрани, изглежда че все едно колата е с увиснала задница,"

Лека вечер и на теб.:)

Да, прав си думите на колегата са такива.Пяправям се,значи става дума само за моите думи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах как са при мен - ами същата работа, предницата изглежда малко по-висока от задницата. Но не виждам кой знае каква драма в това. Въпрос на дизайн.

 

Иначе цените на дизела в Сф са 10 ст. надолу, т.е. масовите от 1.87 лв./л. са 1.77 лв. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах как са при мен - ами същата работа, предницата изглежда малко по-висока от задницата. Но не виждам кой знае каква драма в това. Въпрос на дизайн.

Адаш предполагам,че Лансър-а ти е седан.При хечбек-а няма нищо подобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах как са при мен - ами същата работа, предницата изглежда малко по-висока от задницата. Но не виждам кой знае каква драма в това. Въпрос на дизайн.

 

Иначе цените на дизела в Сф са 10 ст. надолу, т.е. масовите от 1.87 лв./л. са 1.77 лв. :icon_n_king:

Не само ,че няма драма,ами това умишлено е така/лично мое мнение/защото предните гуми завиват.А при завъртяни предни гуми и по-голяма неравност макверсона се згъва в неговия си ход, и при по-малък луфт там за където коментираме, може да се стигне до нежелан допир на гума с калник.Впрочем ако не се лъжа повечето марки и модели са така,които са с нормални/не спортни/ окачвания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...