Премини към съдържание

Задно гърне


GalantDream

Препоръчано мнение

Да му се намира на някой колега читаво задно гърне за Галант 2.5 V6 в което да има видимо още няколко годинки живот :icon_thumbup: Днес установих, че на моето вече има дупчица и лекинко "пръхти". Все още не е болка за умиране, но искам да го подменям, а ново разбрах ще е в порядъка на 400лв :icon_blush: Отворен съм към всякакви предложения :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

би ти свършило идеална работа, но не знам как се нарича в БГ и дали въобще го има. Ползвал съм го като бях в Щатите и върши чудеса. Като пластелин е, почваш да го мачкаш, то се загрява и омеква, след това го нанасяш и се втърдява като стомана.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

би ти свършило идеална работа, но не знам как се нарича в БГ и дали въобще го има. Ползвал съм го като бях в Щатите и върши чудеса. Като пластелин е, почваш да го мачкаш, то се загрява и омеква, след това го нанасяш и се втърдява като стомана.

 

Зависи все пак колко е голяма въпросната дупчица.

Ако прибегнеш до лепила, има много на епоксидна основа, които могат да лепят метал.

Ако не всички, то повечето са двукомпонентни. Затова се налага и размачкване да се омесят.

Примерно такова лепило е http://www.bison.net/static/products/assets/asset_9073_3.pdf (има го в Практикер). Само че като гледам техниеските характеристики издържа до 60 градуса, не знам дали е подходящо за гърне.

Ето такова исках преди да си купя, но не намерих, него го дават до 120 градуса -

http://penosil.com/gb/epoxy-sticks/69-penosil-premium-fastfix-epoxy-metal-3222.html

 

А тези лепила на едно изложение в НДК също ме бяха изумили как лепят и то за секунди http://www.pascofix.com/ (в БГ ги предлагат тук http://www.ferex.bg/).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи все пак колко е голяма въпросната дупчица.

Ако прибегнеш до лепила, има много на епоксидна основа, които могат да лепят метал.

....

Така е наистина. И аз да прибавя едно възможно: http://www.praktika-bg.com/index.php?id_product=263&controller=product. Ползвал съм на същата марка, но за друго, и съм доволен. В общи линии, всички тези - течна стомана, поксипол, епоксидна смола на момент и др, са едни и същи - двукомпонентно епоксидно лепило. Преди време имаше едно руско в големи опаковки, но му забравих името. Но всякакво лепило би било временно решение.

Кърпене със заварка не е ли добър вариант, вместо лепила?

ПП: Гледам колегата е посочил същото. Съжалявам за повторението от моя страна.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е наистина. И аз да прибавя едно възможно: http://www.praktika-bg.com/index.php?id_product=263&controller=product. Ползвал съм на същата марка, но за друго, и съм доволен. В общи линии, всички тези - течна стомана, поксипол, епоксидна смола на момент и др, са едни и същи - двукомпонентно епоксидно лепило. Преди време имаше едно руско в големи опаковки, но му забравих името. Но всякакво лепило би било временно решение.

Кърпене със заварка не е ли добър вариант, вместо лепила?

ПП: Гледам колегата е посочил същото. Съжалявам за повторението от моя страна.

 

Съветвам те да прескочиш до Крафт

Специално от сервиза на Околовръстното съм доволен, вероятно и другия е добър.

Елементарна заварка предполагам ще ти реши проблема. След оглед обикновено предлагат варианти- радикални и бюджетни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стоят изпитано е, но някак си не е удачно да се ползват точно за гърне, при положение, че може да бъде заварено. Ако дупката е много малка и е на трудно място за заварка обаче, си е решение, но разбира се временно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях на оглед в сервиза Крафт на кв.Дружба. Дупката не е много малка и дори човека там каза да не правя заварки, а да търся читаво гърне. Това доста ме изненада понеже от тяхна страна дори не можаха да ми предложат ново гърне, защото точно за този модел били голяма рядкост. Имаха вариант да сложат гърне от 2.4GDI или да изработят ново от подръчни материали. Според човека там обаче колата можела да стане по шумна ако се сложи гърнето от 2.4GDI. Нещата клонят към гърне втора ръка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тез Крафт в Дружба са много зле!Аз ходих за катализатор там и се вкарах в егати филма!Сега съдейки по това което каза колегата затвърждавам мнението си!Какво значи гърне от подръчни материали?Каквито боклуци имаме в склада ще ги съберем и ще ти сглобим гърне!Това звучи несериозно!Колега ориентирай се към друга фирма мисля аз!Или отиди в Крафт на околовръстното дано там са по свестни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях на оглед в сервиза Крафт на кв.Дружба. Дупката не е много малка и дори човека там каза да не правя заварки, а да търся читаво гърне. Това доста ме изненада понеже от тяхна страна дори не можаха да ми предложат ново гърне, защото точно за този модел били голяма рядкост. Имаха вариант да сложат гърне от 2.4GDI или да изработят ново от подръчни материали. Според човека там обаче колата можела да стане по шумна ако се сложи гърнето от 2.4GDI. Нещата клонят към гърне втора ръка...

 

Изпускателната система на галант е изключително надеждна, т.е на пазара на употребявани има безброй евтини задни гърнета от този мотор. Въпрос на 10 минути е намирането, поръчването, а на едно денонощие доставянето на отлична алтернатива. Виж, ако е изгнило гърнето, по би ме притеснило какво още отдолу е изгнило, защото генерациите са доста устойчиви на корозия.

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах гърне втора ръка от колега във форума и сега чакам да пристигне :icon_thumbup: Ръжди от долу се намират преобладаващи върху задния мост, но ми изглеждат в норми за 16 годишен автомобил, който освен това е изкарал 12 зими в Германия :) Знаем там се хвърля силна зимна химия по пътищата и явно не е пропуснала гърнето. Дупката според огледа от Крафт се намира от горната страна на гърнето гледаща към купето. Което ме навежда на мисъл, че е причинена поради наслояване от мръсотия и зимната химия в тази зона...като се демонтира гърнето ще разгледам по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз пък имах малка дупчица от долу оказа се бакшишко решение за оттичане на конденса заради газовата :)

а се бях притеснил много от какво е станала :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...