Премини към съдържание

Смяна на габарит


Препоръчано мнение

Преден.

Поиграх си и го смених, в книжката пише да отида в сервиз, но се заинатих и го смених сам.

 

:icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Въйййй, станахме бетер американци,а преди години се бъзикахме, че не можели една крушка да си сменят....

'баси мамата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въйййй, станахме бетер американци,а преди години се бъзикахме, че не можели една крушка да си сменят....

'баси мамата.....

 

Привет колега.

На мен също ми беше изгорял преден (десен) габарит и подмяната ми отне около 30 минути и охлузена ръка до лакета. Смея да твърдя че не съм с "две леви ръце". Действително на Лансъра подмяната на тези крушки изисква нечовешки умения и физика ако искаш да не сваляш предния фар. Според мен също е глупост да ходиш в сервиз за смяна на крушка, но когато ако ти се налага да свалиш 1/3 от предницата си за подобно нещо или да си вземаш болничен след смяната на крушката, наистина е по-добре да отидеш в сервиз :) Ясно е, че е идиот този, който го е измислил по този начин, но не е само при Лансърите това, а при почти всички нови автомобили.

 

Успешна седмица на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Привет колега.

На мен също ми беше изгорял преден (десен) габарит и подмяната ми отне около 30 минути и охлузена ръка до лакета. Смея да твърдя че не съм с "две леви ръце". Действително на Лансъра подмяната на тези крушки изисква нечовешки умения и физика ако искаш да не сваляш предния фар. Според мен също е глупост да ходиш в сервиз за смяна на крушка, но когато ако ти се налага да свалиш 1/3 от предницата си за подобно нещо или да си вземаш болничен след смяната на крушката, наистина е по-добре да отидеш в сервиз :) Ясно е, че е идиот този, който го е измислил по този начин, но не е само при Лансърите това, а при почти всички нови автомобили.

 

Успешна седмица на всички.

Чудесно е че си се справил ,но очаквах да обясниш как . :) Имам същия проблем .Опитах от тук от там,ами тя ръката ми не се събира в тая дупчица ,камо ли да направя нещо смислено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е че си се справил ,но очаквах да обясниш как . :) Имам същия проблем .Опитах от тук от там,ами тя ръката ми не се събира в тая дупчица ,камо ли да направя нещо смислено.

 

Аз като по слабичък, успях да сменя и двата без да разглобявам нищо, доста е тегаво, сучеш въртиш ръката и става. Като съвет, при поставянето може да го правиш на включен габарит и да се ориентираш къде мушиш по светлинката отпред на фара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано се учудвам какво толкова се мъчите с тези габарити. Наскоро ги смених с LED крушки и беше работа за по 2 мин. на страна. Сигурно са ви дебели кебапчетата и не може да напипате буксата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахаха, Lixius, Не ги юркай колегите!!! 2мин е времето и за двата!!! Не знаех, че било толкова сложно. Аз докъто не сложих LED, ги сменях доста често. Ама никога не ми са трябвали повече от 2мин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

"Криво" е смяната на каквато и да е крушка в съвременните автомобили. Нашите не правят изключение. Смяната на габарит не е трудно, но има един "пиниз" и с него става елементарно. Фасунгата е поставена в издължен носач, за да е възможна смяната на крушката, без да се налага сваляне на фара.

post-9651-068619400 1530552096_thumb.jpg

post-9651-017603700 1530552186_thumb.jpg

Лесно ще го напипате, като знаете, къде е позициониран на гърба на фара. Завъртането на 1/8 оборот е трудно и тук на помощ идва монета. Пъхате в "ухото" и завъртането е лесно.

post-9651-039821800 1530552428_thumb.jpg

post-9651-051628900 1530552574_thumb.jpg

Така времето за монтаж и демонтаж можете да свалите до заветните 2 минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...