Премини към съдържание

Тъп въпрос


C0ldblooded

Препоръчано мнение

Здравейте колеги - от доста време карам Galant-и както някои от вас знаят, само че днес установих че ми убягва нещо - къде се намира бутона/датчика който казва че задния капак (на седана) е затворен. Малко предистория - преди време смених задния капак на VR-4ката с такъв от обикновен Galant, тъй като исках "нормален" (не четвъртит) заден номер - маневрата се получи (ако на някой му трябва заден капак с тесен номер да свирка ;) ), обаче от зимата насам имам отечка и на няколко пъти умрял акумулатор. Колегата Искрен ме насочи, че на неговата кола не винаги засича дали е затворен капака и...та-дам...днес си направих експеримента - затворих багажника, пуснах едната от седалките, изчаках да угаснат плафоните и се оказа че лампата в багажника свети. Та... къде е това чудо дето засича дали е отворен или затворен капака?

Редактирано от C0ldblooded
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ключaлкaтa.

Кaто рaзглобиш корaтa ще видиш кaбели отивaщи към осветявaнето нa номерa и кaбели към ключaлкaтa тaм е дaтчикa aко може тaкa дa се нaрече.

Нa стaрaтa ми двойкa седaн същaтa рaботa свaлих ключaлкaтa рaздвижих пaлецa нaпръскaх със спрей под кaпaчето и всичко се опрaви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да използвам темата на колегата. Този въпросен датчик отговаря ли и за индикацията на таблото? Защото при мен, когато отворя капака си светва плафона, но не отчита на таблото за отворена врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Трябва да ти свети индикацията на таблото и при отворен заден капак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не ми светеше нa тaблото тaкa че предполaгaм сaмо плaфонa свети без лaмпaтa нa тaблото.

Нa комбито свети и нa тaблото.

Редактирано от al_bandi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двойкa 98г. Плaфонa вътре в бaгaжникa свети без дa свети вътре в купето плaфоните и лaмпaтa нa тaблото.

Нa приятел с дизел седaн също сaмо вътре в бaгaжникa свети плaфонa без дa светят плaфоните в купето и лaмпa нa тaблото.

Шестaкa ми комби 98г. Свети плaфонa отзaд и отпред плaфонa плюс лaмпaтa нa тaблото.

Също тaкa aко нa комбито не е зaтворен зaдния кaпaк не се зaключвa цялaтa колa a при седaнa нямa знaчение дaли е отворен или зaтворен зaключвa се.

Следовaтелно нa седaнa зaдния кaпaк не е свързaн с центрaлното зaключвaне a сaмо с лостчето вътре в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И пропускате най-важният момент,монтираната алармена система,заради която за да може да се отчете отворен багажник на седана,се свързва една от задните врати,примерно лява с багажника,за да може да види алармата отворен багажник и поради тази тънка причина като се отвори след това багажника и светват вътре плафоните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След малко човъркане и спрей оправих оправих проблема. Малко странно ми изглежда това решение с пластината между 2 пластмаси занитена към бравата но явно работи.

За другото - при мен плафоните в купето и багажника са независими, при все че съм с аларма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото с всичките занимавки днес май успях да изгоря крушката, която се оказа меко казано нестандартна... някой да я е сменял?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И пропускате най-важният момент,заради която за да може да се отчете отворен багажник на седана,се свързва една от задните врати,примерно лява с багажника,за да може да се види отворен багажник и поради тази тънка причина като се отвори след това багажника и светват вътре плафоните.

 

 

Светльо е прав,тоя 'номер' съм го направил преди 3 години,отвори ли се багажника.....светват предния плафон и индикацията на таблото за отворена врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сашо така и така ме спомена, хайде и аз да се включа :D

 

Значи на стария ми Галант, явно алармата ми е била вързана както казва stevensgr и като отворя багажника светваше и в купето и на таблото.

Случвало ми се е следното - отивам на работа, слизам от колата, вземам си нещо от багажника и заключвам с дистанционното на алармата. Багажникът е заключен, но не е отчело, а вън е светло и аз не съм забелязал, че свети плафона. Като се върна вечерта, плафоните и в багажника и в купето светят и акумулатора на издихание едвам пали.

 

Сега на VR-а и твоя и моя са с еднаква аларма предполагам еднакво са вързани. На таблото не ми свети индикация за отворена врата, при отворен багажник. Плафона в купето при отворен багажник - мисля, че и той не свети, не съм забелязал, трябва да проверя утре.

 

Бях ти споменал, че наскоро имах проблем. Слизам от колата, заключвам с дистанционното на алармата и започва да сигнализира с постоянен, непрекъснат звук. Какво ли не пробвах да натискам по дистанционното всякакви комбинации (защото ми липсва книжката на алармата) и не престава да пищи като е заключена. Съответно не можех да ползвам алармата, а заключвах само с ключа. Съвсем случайно разбрах, че проблемът не е в алармата, а в багажника. Като го затворя по-нежно, ключалката заключва, ама не отчита и алармата ми сигнализира, като го избухам сериозно да подскочи спойлера :D и всичко си е ОК.

 

Не знам кой е по-добрият вариант на връзване на алармата. В първия случай по-лесно установяваш, че ти е отворен багажника докато си в движение, във втория като вече си слязал от колата.

 

Но като цяло явно тея ключалки са си проблемни и не правят всеки път хубав контакт.

 

Само ми е любопитно, защо при теб не ти е сигнализирала алармата, когато ти е светило в багажника :icon_hmm:

 

Между другото с всичките занимавки днес май успях да изгоря крушката, която се оказа меко казано нестандартна... някой да я е сменял?

 

Крушката на багажника на VR-a, не съм се заглеждал каква е, но ако е същата като на обикновения Галант (цилиндрична с метални конусни обувки от двете страни), не е чак толкова нестандартна.

Имаше ги по бул. Черни връх в магазинчетата за автоаксесоари в района на кв. Хладилника.

 

Поздрави!

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е да се сложи диодна, не го пиша за да дразня Слави, а поради причините по-горе, ако случайно остане да свети, да не изтощи акумулатора и да се чудиш как да запалиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е да се сложи диодна, не го пиша за да дразня Слави, а поради причините по-горе, ако случайно остане да свети, да не изтощи акумулатора и да се чудиш как да запалиш.

Слави не се дразни, само се усмихна на този коментар :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...