Премини към съдържание

И аз подкарах МИЦО


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Мисля, че вече съм горд собственик на Мицубиши Лансер 1.5 GLX (1991 г, 12v, 4G15 двигател).

 

Гледах стари мнения за колата, че била почти безпроблемна. Но все пак това са стари мнения.

 

Бих искал да се обърна към вас - някой кара ли такава, какво може да ме посъветва? Колата пали от половин оборот на бензин, няма газ (но мисля да и сложа, но не знам каква още). Чух че имали проблеми с компютъра?

 

 

Благодаря и поздрави!

 

 

пс: забравих - тя колата май е на 13ки гуми, дали мога да и хвърля 14ки и би ли било фатално?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

 

Купил си си една добра машина, която може да ти служи още дъъълго време. Новите коли вече не ги правят така :) Страхотен мотор е това, имам Колт с такъв. Върви добре, гори малко. Ако си случил на добре поддържан автомобил изобщо няма за какво да се тревожиш. С обикновена АГУ няма да имаш проблеми, понасят я добре. С компютъра има два варианта. Или вече е направил проблем и е поправен, или тепърва предстои да се изяви. Ако мотора започне да ти прави проблеми имай го предвид и закарай да го погледнат. С времето кондензаторите протичат или изсъхват и съответно се отразява на работата на двигателя. Като цяло нищо кой знае колко фатално или непоправимо. За 14ките също не е проблем.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Притежавах такава над десет години - никакви ядове.

Последните 8 години я карах с обикновена газова, пак без проблем.

Под кората, долу в дясно под таблото е компа.

Разкачаш, отваряш и сменяш кондензаторчетата, че ако се разтекат - лошо.

За други проблеми не се сещам, а и не съм слушал някой да се е оплаквал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност в момента чакам да си я взема, момчето урежда документите и я прехвърля в КАТ.

Доколкото знам е карана от даскалката му по физическо, изглеждаше свестен и искрен младеж.

 

Колата няма хлоп-троп, няма нищо притеснително, което си е направо учудващо. Може би ще проверя компютъра като ми падне в ръцете, за да знам със сигурност какво му е дереджето.

 

Той каза, че тя е купила колата 1997 и я е карала все в България до тази зима. Може като нищо да го е поправила (компютъра).

 

 

За газ ще помисля, предполагам евтиния ГИ не е вариант , на фона на обикновена АГУ:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

За да не отварям нова тема, искам да ви попитам едно две неща за колата:

 

1. Около мястото където влиза пръчката за масло всичко е омаслено и като работи колата по намирисва на масло. Двигателят работи тихо и чисто, само това ме притеснява.

 

2. На какво може да се дължи, че когато въртя волана надясно това става много по-леко отколкото наляво? Предница или кофти гуми, или и двете?

 

3. Като вкарам по рязко на 1ва и скоростния лост изстъргва. Прещраква някак си. Ако го правя по-внимателно всичко върви плавно.

 

 

Благодаря много!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,по точка 1 може да се дължи на немарливост от предишния собственик като е проверявал маслото да е покапвал всичко там. А може и да "духа" от тръбата за щеката което е лошо меко казано.Можеш да провериш като извадиш щеката и форсираш двигателя ако пръска масло или духа яко кофти, а духа ли яко от капачката за наливане на масло.Точка 2 не съм компетентен .Точка 3 като начало смени маслото на кутията и не я ръчкай ,вкарвай внимателно като на 16г. девойка :yes3: :D . Успех ! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сега минах през там където са й сипвали маслото - доляха ми половин литър и казаха, че от уплътнението на пръчката тече. Май е поправимо:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, а дали е нормално докато се движи колата, дори пусната от скорост да държи около 1000 оборота и в момента в който спра на място и падат на 500- 600?

 

Независимо в каква посока или с каква скорост се движа, ссе да по високи оборотите отколкото на място.

 

Благодаря!

 

 

пс; извинявам се че пак ви занимавам по ракиено време

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а дали е нормално докато се движи колата, дори пусната от скорост да държи около 1000 оборота и в момента в който спра на място и падат на 500- 600?

 

Независимо в каква посока или с каква скорост се движа, ссе да по високи оборотите отколкото на място.

 

Благодаря!

 

 

пс; извинявам се че пак ви занимавам по ракиено време

Нормално е само при студен мотор, но като загрее трябва да си падат като изключваш от скорост

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така де, като е студена си държи 1000+ , докато загрее да. После дори да мине половин метър на изкл. от скорост държи 1000 оборота. В момента в който спрат колелата пада на 500-600. Това ако ще загряла, незагряла го прави.

 

Четох някъде, че това било нормално , тъй като в компютъра била зададена стойност за колата в движение да е на по-високи обороти за да не гасне , а на място като спре да падат. Не знам доколко е вярно, на тая тема съм прост=)

Редактирано от MartinST
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Понеже все карам някакви таралясници и сега се радвам на старата баба като малко дете. Има малко по предница туй-онуй за стягане, но е готина.

 

Компютъра с изтичащите кондензатори се намира под жабката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е. Седи си кротко закачен от дясната страна и чака да бъде проверен. Проверката е висша форма на доверие. :D Покажи няколко снимки да се порадваме и ние на старата баба :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих отдолу да погледна, но се оказа, че трябва да пипам с повече инструменти, за да разбъзикам компа - а не смея. Нямам идея дали е сменяно, нямаше следи от махане на пластмасовите щипки на нещото под жабката, а прахта както се вижда я има.

 

Или ще карам така, или след известно време ще я закарам на някой компютър-мицубиши-доктор, да ми каже как е =)

 

 

 

Ето снимки на колата и компютъра отвън (не че второто върши особена работа:)

 

сним

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свежарка е бабата ;) Да ти служи вярно още дълги години!

Иначе ей тея 2 болта се свалят и компютъра е долу, нищо кой знае какво. Аз те съветвам карай си и си свиркай, пък ако някой ден му дойде времето на компютъра - ще разбереш. До тогава - не го мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, но като четох - скъпо, трудно се намирал, почти нямало, големи драми и така нататък, за това реших да видя. Най-добре да не го мисля и да ми вози задника бабата, а каквото ще става - да става=) Ще го видим.

Обаче за 23 годишна пенсия, направо вози като лодка. Не мога да повярвам колко е удобно :Д

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заспа хубавицата след смяна на ангренаж и 2 тампона на амортисьорите.

 

Само дето и хърка и трудно влиза първа скорост от време на време и кутията се чува. Казаха ми , че най-вероятно са синхронизатори и че по-добре да не искам да знам цената им :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А маслото в кутията сменяно ли е някога? :D Съединител? Задната лесно ли ти се изключва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес му доляхме 75в40 или там каквото се води за тази кутия, пише че събира 1.8литра, а наляхме към половин. Пролбемът си остана с трудното вкарване. За задната не съм се замислил, утре ще пробвам като я подкарам, но мисля че си излизаше нормално - нито лесно, нито трудно. Дори трябва да си я побутна сериозно;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги,

 

за да не вдигам 1000 теми с тъпи въпроси, имам един отново..

Понеже скоростната кутия на Лансера има вероятност скоро да се предаде, зачудих се - може ли изобщо да се монтира автоматична такава на колата? Например взимам я на старо и някой да се пребори с нея?

 

Колата е от профила, Lancer 4G15 1992, 1.5 12v 90 кс

 

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...