Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Аутлендър на кънки


Препоръчано мнение

Здравейте !

От месец съм собственик на Аутлендър (2.0 DI-D 2008г.) с ръчна ск.кутия. Баба марта ми даде шанс да тествам мицу в снежни градски условия. Безкрайно съм разочарован от стабилноста на машината - пързаля се на завоите , губя контрол докато карам в снежни "коловози" в тесните улички направо си се завърта. И като един капак на всичкото пързаляне, снощи не можах да спра на червен сфетофар и се треснах в един туарег. Абс-а се включи, но въпреки това имаше епизод от "кънки с остър връх". Жена ми отказва да се качва повече щото нейното авео било по-стабилно ! СРАМ !

Предполагам, че в това поведение има вина и задкормилното устройство - не съм карал джип до сега ... другото което се сещам са гумитe - не съм ги слагал аз и може би са стари.

Пропускам ли нещо ? Нормално ли е да се пързаля така ? Моля споделете впечатления !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

От месец съм собственик на Аутлендър (2.0 DI-D 2008г.) с ръчна ск.кутия. Баба марта ми даде шанс да тествам мицу в снежни градски условия. Безкрайно съм разочарован от стабилноста на машината - пързаля се на завоите , губя контрол докато карам в снежни "коловози" в тесните улички направо си се завърта. И като един капак на всичкото пързаляне, снощи не можах да спра на червен сфетофар и се треснах в един туарег. Абс-а се включи, но въпреки това имаше епизод от "кънки с остър връх". Жена ми отказва да се качва повече щото нейното авео било по-стабилно ! СРАМ !

Предполагам, че в това поведение има вина и задкормилното устройство - не съм карал джип до сега ... другото което се сещам са гумитe - не съм ги слагал аз и може би са стари.

Пропускам ли нещо ? Нормално ли е да се пързаля така ? Моля споделете впечатления !

 

Това не е джип, а СУВ. По-разумно е да се мисли като по-висок лек автомобил.

 

Какви са гумите и кога са произведени, не е изключено да са основната причина те. В какъв режим карате колата, само на предно или в 4WD Auto.

 

Като цяло зимната проходимост на Аутлендер 2 не е особено впечатляваща.

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега, съжалявам да прочета първия Ви пост в този форум, НО гумите са единственото, с което колата контактува с пътното платно.

Това, че колата е направена да е високо-проходима, не ни лишава от грижата да гледаме гумите.

Ще припомня един случай, който и друг път съм разправял - около 2007 с един стар Лансър сутринта затънах и забоксувах в пряспа. Бях с гуми, които дори нямах представа на колко години са. След като отидох пеша на работа, вечерта отидох до магазина и купих гуми произведени преди два месеца. Това беше четвъртък. В събота се качих на Витоша и стигнах до най-високото място, до което се отива с кола. Там буксуваха на пътя един олроуд и един форматик. Така си научих урока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със скапани гуми всяка кола се пързаля.Никое 4x4 не компенсира свястна зимна гума.Особено ако зимните гуми са търкаляни през лятото-фалита е пълен.Не е лошо да се провери и за проблеми по окачването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що се връщам от гумаджията - човека отсече "това не са зимни гуми" ... Въпреки че "Goodyear EfficientGrip" са маркирани "M + S" и от Балкан стар ми казаха, че са зимни се оказва, че не били подходящи за българска зима. Много е вероятно и да са търкаляни лятото ... За съжаление го разбрах по трудния начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава система, която да компенсира липсата на гуми.

С моя нямам никаква драма на сняг. Разбира се с BRIDGESTONE BLIZZAK DM-V1.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление го разбрах по трудния начин.

Гледай поне по лесния начин да разбереш, че и с нови гуми се спира по тегаво зимата, да не е пак по трудния, :D хората за това са измислили по голямата дистанция при хлъзгав път .:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава система, която да компенсира липсата на гуми.

С моя нямам никаква драма на сняг. Разбира се с BRIDGESTONE BLIZZAK DM-V1.

 

100+ for BRIDGESTONE BLIZZAK!!!! няма зима с тези гуми само радост от шофирането /с разумна скорост/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...