Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Озвучаване на Каризма


unionivkoni9

Препоръчано мнение

За това ти говорх в началото, колега, музиката става чудесна без много усилия и излишни пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Много интересна тема...удобно ви е на вас с хечбега. Нареждате говорителите на кората и готово, така и според мен е добре, ама аз като имам седан какво ще правя...не съжалявам за седана ми просто в случая трябва да правя разни сандъци за в багажника и да му намаля малко обема ;)

Какво ще ме посъветвате да правя с моята музика занапред при положение, че съм с оригиналния касетофон и говорители които се чуват много добре и силно. Мога ли и как да направя музиката по силна като цяло (не само бас) или може само бас? И какво ще е необходимо за единия и другия вариант ? Благодаря предварително ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Приятелю, като за начало си смени касетофона, после ако имаш изгоряла колонка, сменяш и нея. Направи това за начало пък после щепомагаме с другото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз пък да ви кажа какво си измислих...!!! Изкормих говорителите от таблото и на тяхно място монтирах едни пищалки които имах. На вратите съм с елипси и отзад на кората съм с кръгли пайнери 20см.! Да ви кажа чесно коренно се промени звученето с тия пищялки. Вързах ги успоредно към предните колони. Те си имат филтри. Препоръчвам го на всеки...Успех с монтажа

Редактирано от RISTAS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покажи какви пищялки си монтирал, че и мен ме човърка мисълта да сложа там пищялки да не се гледат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах едни стари трилентови елипси но не свиреха. Бяха пълни с песачинки вътре. И нали посредата имат пищялки и ги разглобих. Имат отзад един болт и го развих и ето ти пищялки без пари. Направих си " _П_ " образни скобички от някви пластини за гипсокартон и монтирах пищялките на тях и после скобата на мястото на говорителите. Разликата е че сега се чуват кристално чисто средите и пищалките. Пък аз мислех да слагам и там скъпи говорители да правя 6 канална музика и т.н. Ако искаш мога да ти ги снимам утре то отдясно има само 1 болче да развия. Следваща стъпка е 4 канален усилвател и бас каса.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално си направил с пищялките. Няма нужда да ги снимаш, разбрах ти идеята. На мен ми стига за сега моята музика. Иначе каризмата има много варианти за музика, може да се сложи 4- канален усилвател който да захранва 2 говорителя в задните врати и 2 говорителя на задната кората. CD-то да захранва 2 елипси в предните врати + 2 малки говорителя с филтри в таблото и 2 броя 6-инчови говорителя на оригиналните места отзад до задната кора. Представи си общо 10 говорителя! Няма нужда от баскаса, да си пълниш багажника. Обаче ще е занимавка да се сложат говорители на задните врати, не се знае там какво място има.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То това остана някой да направи тема за говорители на задните врати!!! Ако има някой готов материал да сподели :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То това остана някой да направи тема за говорители на задните врати!!! Ако има някой готов материал да сподели :icon_clap:

Редактирано от RISTAS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за усилвател дето да захрани още 4 говорителя е доста добра идея ама занапред трябва да мина на някакво CD. Само малко май ще ми липсва копчето на касетофона за зануляване на стойностите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги имам въпрос относно + кабел на усилвателя. Сложил съм 16 кв. кабел многожилен но с леко по дебели жила. Всичко е направено с преса а усилвателя е модел Pioneer GM- A 5602 1 x 450w rms сложил съм и Thunder TCA 4090 и храня 4 елипси с него. За бас съм сложил HERTZ ES 380 15ka 450w rms 4 ohm. Кондензатора ми е 1 фарад хифоникс.Дотук добре Нооо ;( при продължителна работа на Pioneer - a много грее. Чисто нов е и в гаранция темппературата която вдига е доста висока ( немога да си сложа ръката на усилвателя ). Музиката не изключва и не влиза в авариен режим. Нормално ли е да грее толкова???? чисто нов е !!! Не съм сложил + бушон и подчертавам жилата са леко по дебели пак е многожилен но с по дебели жила. Имам познат свири с 15-ка като мойта без кондезнатор 1 фарад с 10 квадратови кабели но усилвателя е по нов модел и не загрява грам . Усилил съм го на мах. gain high bass bost 12 .... Hz 40 LPF OFF като му дам Оn свири по слабо. Музиката е доста силна но ме е малко страх да не изгоря усилвателя... + кабел върви от акумулатора до под седалките от там се разклонява за тъндъра без да минава през кондензатора. От разклонението тръгва друг кабел влиза през кондезнатора и после в пайнера т.е кондезнатора го позлвам само за баса. Колеги до колко е нормално това греене ? Така свири от 6 месецаи никога не е влизал в авариен режим. Имам приятел със същия + кабел (16 квадрата за заземяване на ел. табло жълто зелен ) и не му пече усилвателя :) ако свири слабо не грее само на мах в продължително свирене около 30минути. Колеги чакам съвет :) Благодаря че прочетохте темата :)

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Да събудя малко темата колеги! Някакви съвети откъде да прекарам кабелите за озвучаване без много мъка и да не се виждат(захранващия и този към СД), ако някой направи и снимки ще ви бъда много благодарен!

Редактирано от smqtai22
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...