Премини към съдържание

Фалшив ремонтен комплект за спирачен апарат


Препоръчано мнение

Колеги ето защо не издържат пустите ремонтни комплекти, човека го е обяснил точно .

 

 

http://mmc-galant.com/lofiversion/index.php/t62.html

 

 

п.с. Пълно е в БГ. с тия фалшивите, внимавайте от къде пазарите че после :icon_dance: евтиното пак станало скъпо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някакъв превод или преразказ, че Руския не ми е сила, а гоогле translate дава един превод.. направо не ми се говори

...В резултат на това, твърдението, стигна до услугата ... Оказа се, че претенциите напразно, защото аз kupelnny Kit доказано дали отляво, или брака, какво момчетата висяха подходящ плакат печат върху стената с отличителни черти (AF от доставчика). Плакат се появи седмица след моето посещение. ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагам ръка на монитора и каквото се види го преразказвам :-) . Пише че на галант ЕА5 е купил ремонтен комплект за еднобутални апарати. Останал без спирачки на пътя заради изтекла спирачна течност. Издържали са 20 дни и 1000 км съответно. Отправил е претенции към сервиза, където са му правили апаратите. Било е напразно.

Ремонтния комплект MR 527672 по опаковка не се различава от оригиналните опаковки. Разликата на пипане е, че опаковката е била по-твърда от оригиналната. Всичко изглеждало Ок, ММС пишело, мейд ин джапен, цвят – всичко наред … уж. В пакетчето имало два ремонтни комплекта вместо един. В сревиза не били виждали в пакет да са 2 вместо 1 брой рем. комплект. Така имал 4 броя, а му трябва ли два.

Гумичките започват да пропускват течност при загряването на супорта.

Разказва как с 40 км/ч при спиране педалът омекнал много и при следващото натискане пропаднал докрай без спирачен ефект. Казанчето било празно и го напълнил. Спирачките се появили отново.

При снимките обяснява разликите между фалшивите и оригиналните опаковки.

На фалшификата пакетчето шуми на огъване, а оригиналната също найлонова прозрачна опаковка не шуми. Буквата R на фалшивия стои силно вдясно. Отдолу вляво ВК пише на фалшивите, а на истинските – ЕЕ06 (друг надпис). Във фалшивия са 2, а в оригиналните – 1 ремонтен комплект. С този постинг предупреждава други като купуват да внимават за фалшиви, за да не останат без спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

kolegi zdraveite nov sam vav foruma iskam da popitam nqkoi moje li da mi pomogne da si namerq spira4en aparat za galant 99 godina vtora ryka 4e imam problem s moq :)

Нов, нов, колко да си нов. Вече 15 дена си тука. И трябваше да разбереш, че ако пишеш на кирилица, шансът някой да ти помогне е много по голям. Пък ако слагаш и главни букви... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагам ръка на монитора и каквото се види го преразказвам :-) . Пише че на галант ЕА5 е купил ремонтен комплект за еднобутални апарати. Останал без спирачки на пътя заради изтекла спирачна течност. Издържали са 20 дни и 1000 км съответно. Отправил е претенции към сервиза, където са му правили апаратите. Било е напразно.

Ремонтния комплект MR 527672 по опаковка не се различава от оригиналните опаковки. Разликата на пипане е, че опаковката е била по-твърда от оригиналната. Всичко изглеждало Ок, ММС пишело, мейд ин джапен, цвят – всичко наред … уж. В пакетчето имало два ремонтни комплекта вместо един. В сревиза не били виждали в пакет да са 2 вместо 1 брой рем. комплект. Така имал 4 броя, а му трябва ли два.

Гумичките започват да пропускват течност при загряването на супорта.

Разказва как с 40 км/ч при спиране педалът омекнал много и при следващото натискане пропаднал докрай без спирачен ефект. Казанчето било празно и го напълнил. Спирачките се появили отново.

При снимките обяснява разликите между фалшивите и оригиналните опаковки.

На фалшификата пакетчето шуми на огъване, а оригиналната също найлонова прозрачна опаковка не шуми. Буквата R на фалшивия стои силно вдясно. Отдолу вляво ВК пише на фалшивите, а на истинските – ЕЕ06 (друг надпис). Във фалшивия са 2, а в оригиналните – 1 ремонтен комплект. С този постинг предупреждава други като купуват да внимават за фалшиви, за да не останат без спирачки.

.......и аз съм попадал на такива ,а и не само на такива детайли........... :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен производители и търговци, които произвеждат и продават фалшиви части и особено за управление и спирачки трябва да се гонят за " Опит за умишлено причиняване на телесна повреда или смърт".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За автомобилите с автоматични скоростни кутии е още по-критично да останат без спирачки, но във всеки случай е страшно да установиш липса на спирачен ефект точно когато наистина ти трябва. Трябва някой да се пребие или да прегази дете, за да се вземат такива мерки относно частите.

Ако се случи, включвайте на по-ниска предавка. Например от 60 на 4-та предавка сменете на втора и ползвайте ръчната спирачка разумно. Блокиралите задни гуми освен пушек нямат сериозен ефект върху намаляването на скоростта. Особено по баир надолу. При скорост около 30 км/ч с междинна газ включете на първа. Ако стане по път надолу със завои и двигателят не може да упражни достатъчен спирачен ефект, става напечено и освен по-ниска предавка трябва да се мисли за убиване на скоростта чрез излизане от пътя където позволява. Съпротивлението върху трева е по-голямо от това на асфалт. Някоя отбивка по страничен път, бил той и земен, трябва да се прецени светкавично и по-добре да се мигрира в такава посока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

От къде да взема наистина оригинален комплект или по-добра алтернатива?

 

Аз лично, от доста години вече се доверявам на Алекс (даже и сега съм поръчал всичко за обслужване на спирачките) - досега никога не ме е подвел. Другият вариант е в ратола да търсиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...