Премини към съдържание

Флопи за 5'' дискети


Препоръчано мнение

Налага ми се да прочета информация от една много-много стара, направо древна дискета 5''.

 

За тези, които са забравили, или никога през живота си не са виждали такива :) Първите 3 снимки.

 

Някой може ли да ми подскаже къде мога да опитам да я прочета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, дискетата е 5.25". Такива флопи дискови у-ва има от по старо поколение които четат дискети до 360 кб. (аз имах такова преди 16 години на 286 машина :)) Мисълта ми е, че дискета 5.25 1.2 МБ не може да се прочете на такова у-во. Отделно риска съдържанието на този носител да е заминало е не малко...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, дискетата е 5.25".

Да, уточнението е правилно. Но на древния жаргон им казвахме 5'' за по-лесно :).

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля...на работа може и да има останало такова у-во...трябва да проверя, но ще трябва и вехта машина на която да се закачи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........да,ама ще ви трябва и DOS 3.30 или по нова.......освен ако файла не е текстов....... :icon_doh:

Файловете са текстови, всъщност там е докторската ми дисертация, написана на ED, или P2 редактор, забравил съм.

И един доста голям за времето си математичен модел на Basic, но той не е толкова важен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година изхвърлих една камара дискети, защото нямам четящо устройство.

Регистрирай се в "Сандъците" и поискай помощ, аз имам регистрация там, мога да попитам.

Имам един компютър, с който мога да услужа, и който по спомени е 286, но няма голямо флопи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Файловете са текстови, всъщност там е докторската ми дисертация, написана на ED, или P2 редактор, забравил съм.

И един доста голям за времето си математичен модел на Basic, но той не е толкова важен.

........така и предполагах, и аз съм писал доста голяма част от разните ми курсови работи,дипломни и т.н на Р2.......сега като се върна назад се изпълвам с......носталгия :D Ще потърся в мазата ,може да се търкаля още некой Правец 16 кой знае......... :D но въпроса е къде ще го включиш??? Не знам кой може да има комбиниран контролер MFM още и на дъно ,което да е с обикновенно PCI шина........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не пропускате ли малък детайл... проблема мисля, че не е в самото устройство, а в интерфейса на който ще го вържете. 486 и първите пентиуми имаха хард диск контролер карта или такъв контролер вграден е дъното и съответно FDC куплунг да се бодне лентовия кабел на флопито.

Просто от някой таван трябва да се извади един такъв комп. и да си свърши работата Минтов.

 

П.С. Моля да ме извините, не дочетох до края поста на DJ-a :icon_blush:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този пич, срещу скромна почерпка, може и да се навие да прочетете тая дискета... но като я прочете, как ще я запише, и дали ще я прочете без клавиатура и монитор, не знам :). Това в случай, че вариантите на колегите не сработят. А ако на компа на dе4i може да се върже въпросното флопи, ето тук го продават изгодно :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали след толкова години е оистанало нещо за четене на дискетата :icon_hmm:

Това също е под въпрос, но няма как да съм сигурен, преди да проверя :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...